Leica

Wszystkie artykuły z tagiem: "Leica" w serwisie fotopolis.pl:
Sinar p MF-L
Sinar p MF-L to nowy aparat współpracujący ze średnioformatowym korpusem Leica S. Daje wszystkie możliwości oferowane przez aparat na ławie optycznej - precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystanie ruchomej płaszczyzny ostrości.
4 Gru 2013
Michal Grzegorczyk
0
Leica Roberta Franka trafia do muzeum
Zastanawialiście się kiedyś jakim aparatem Robert Frank pracował tworząc jedną z najważniejszych książek fotograficznych w historii - The Americans? Właśnie ta legendarna Leica trafiła do szwajcarskiego Muzeum Aparatów w Vevey.
27 Lis 2013
Patryk Wiśniewski
0
Sinar jednak w rękach Leiki
Magazyn British Journal of Photography poinformował o wykupieniu przez firmę Leica szwajcarskiego Sinara. Producent średnio- i wielkoformatowych aparatów już siedem lat temu był o włos od przejęcia przez Niemców. Wygląda na to, że tym razem udało się doprowadzić sprawę do końca.
27 Lis 2013
Michal Grzegorczyk
0
Leica M for (RED) sprzedana za 1,8 miliona dolarów
Kolekcjonerski egzemplarz aparatu Leica M for (RED) zaprojekowany przez Jony'ego Ive'a i Marca Newsona znalazł nabywcę. Licytacja zakończyła się na kwocie 1,8 miliona dolarów, czyli 5,6 miliona złotych. To ponad dwa razy więcej niż przewidywał organizator aukcji.
25 Lis 2013
Michal Grzegorczyk
0
Leica S2 i S2-P - aktualizacja firmware
Koncern Leica opublikował aktualizację firmware średnioformatowych aparatów S2 i S2-P. Nowe oprogramowanie poprawia współpracę z obiektywem Vario-Elmar-S 30-90mm f/3,5-5,6 ASPH.
12 Lis 2013
Michal Grzegorczyk
0
Leica D-Lux 6 Silver Edition
Specyfikacja aparatu Leica D-Lux 6 Silver Edition niczym nie różni się od standardowej wersji. Aparat ma inaczej wykończoną obudowę oraz nowe akcesorium - skórzane etui.
25 Paź 2013
Michal Grzegorczyk
0
Leica 1 Luxus na aukcji
Raz na jakiś czas trafia się okazja, żeby kupić naprawdę rzadki aparat. Na przykład model Leica 1 Luxus z 1930 roku, jeden z 95 egzemplarzy jakie powstały. Cena może osiągnąć 570 000 funtów.
10 Paź 2013
Michal Grzegorczyk
0
Leica M for (RED) zaprojekowana przez Jony'ego Ive'a i Marca Newsona
Kolekcjonerski egzemplarz aparatu Leica M trafi na aukcję (RED) Sotheby's, podczas której będą zbierane fundusze na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią. Aparat został zaprojektowany przez Jony'ego Ive'a i Marca Newsona. Powstał tylko jeden egzemplarz.
9 Paź 2013
Michal Grzegorczyk
0
Leica Elmarit - S 45 mm f/2.8 ASPH
Leica Elmarit - S 45 mm f/2.8 ASPH to już dziewiąty obiektyw w systemie średnioformatowym niemieckiego producenta. Najnowsza propozycja to ekwiwalent 35mm dla małego obrazka, więc ogniskowa bardzo uniwersalna. Wraz z nowym obiektywem Leica wypuszcza aktualizacje firmware dla aparatów serii S.
2 Paź 2013
Patryk Wiśniewski
0
Leica C
Leica C to kompakt bazujący na modelu Panasonic Lumix LF1. Ma 12-megapikselową matrycę, obiektyw o zakresie 28-200 milimetrów, moduł bezprzewodowej łączności Wi-Fi z NFC oraz wbudowany wizjer elektroniczny. Od pierwowzoru różni się nieco wyglądem.
9 Wrz 2013
Michal Grzegorczyk
0