GPS

Wszystkie artykuły z tagiem: "GPS" w serwisie fotopolis.pl:
Pinout - bezprzewodowy wyzwalacz, GPS i zabezpieczenie przed kradzieżą
W popularnych serwisach zbiórki społecznościowej co i rusz pojawiają się ciekawe fotograficzne gadżety, nieczęsto widzimy jednak rozwiązania dedykowane zabezpieczeniu sprzętu fotograficznego.
27 Cze 2016
Maciej Luśtyk
1
Camera Restricta - aparat, który nie pozwoli na zrobienie zdjęć w zbyt często fotografowanych miejscach
Jeśli będąc na wakacjach nie chcecie powielać kadrów wykonanych już tysiące razy przez inne osoby, warto zainteresować się projektem Camera Restricta, zakładającego stworzenie aparatu, który na podstawie danych GPS uniemożliwiałby nam robienie zdjęć w miejscach, które są zbyt często fotografowane.
10 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Canon Speedlite 600EX-RT i inne akcesoria
Canon EOS 5D Mark III to nie jedyna dzisiejsza premiera. Razem z nową lustrzanką zaprezentowano lampę błyskową, Canon Speedlite 600EX-RT, bezprzewodowy transmiter danych WFT-E7, zewnętrzny moduł GPS Canon GPS Receiver GP-E2 oraz radiowy wyzwalacz Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT. O szczegółach możecie dowiedzieć się czytając nasz artykuł.
2 Mar 2012
Patryk Wiśniewski
0
Canon WFT-E6 i GP-E1 - nowy transmiter i odbiornik GPS
Przy okazji premiery nowej lustrzanki EOS-1D X, Canon zaprezentował też dwa nowe współpracujące z nią akcesoria: bezprzewodowy transmiter WFT-E6 i odbiornik GPS GP-E1.
18 Paź 2011
Michal Grzegorczyk
0
Pentax O-GPS1 - geotagowanie i łatwiejsza astrofotografia
Pentax zaprezentował pierwszy systemowy odbiornik GPS. O-GPS1, jak każde urządzenie tego typu, geotaguje zdjęcia - ale to nie wszystko. Poza tym może służyć jako prosta nawigacja, spełnia rolę elektronicznego kompasu, a także ma funkcję "astrotracer" ułatwiającą wykonywanie astrofotografii.
2 Cze 2011
Michal Grzegorczyk
0
PhotoTrackr Plus - wersja dla amatorskich Nikonów
Firma GiSTEQ zaprezentowała kolejną wersję poręcznego odbiornika GPS. PhotoTrackr Plus został wyposażony w złącze kompatybilne z amatorskimi lustrzankami Nikona: D90, D3100, D5000 i D7000
7 Paź 2010
Michal Grzegorczyk
0
Kolejny sposób na geotagowanie zdjęć z lustrzanek Nikona
Niemiecka firma Foolography zaprezentowała kolejne urządzenie umożliwiające geotagowanie zdjęć robionych lustrzankami Nikona. Dostępne są dwie wersje - Unleashed D90 i Unleashed Dx000, które pasuje do modeli D3100, D5000, D7000.
4 Paź 2010
Michal Grzegorczyk
0
Casio Exilim EX-H20G - z "hybrydowym GPS-em"
Photokina 2010. Kilka miesięcy po pokazaniu prototypu firma Casio zaprezentowała swój pierwszy kompakt z "hybrydowym GPS-em". To konstrukcja zbliżona do modelu H15, z 14,1-megapikselową matrycą i obiektywem o zakresie 24-240 milimetrów z wbudowanymi czujnikami ustalającymi pozycję nawet wtedy, gdy sygnał satelitów nie może być odebrany.
20 Wrz 2010
Michal Grzegorczyk
0
PhotoTrackr Plus - poręczny odbiornik GPS dla Nikonów
Firma GiSTEQ zaprezentowała kolejny odbiornik GPS. Model PhotoTrackr Plus współpracuje z lustrzankami Nikona wyposażonymi w 10-pinowe złącze.
31 Maj 2010
Michal Grzegorczyk
0
Jobo photoGPS z większą pamięcią
{COP|Firma Jobo zaprezentowała dwie nowe wersje uniwersalnego odbiornika photoGPS. Urządzenie zakłada się na gorącą stopkę, a proces geotagowania zaczyna się dopiero po zgraniu zdjęć na komputer.
21 Kwi 2010
Michal Grzegorczyk
0