GPS

Wszystkie artykuły z tagiem: "GPS" w serwisie fotopolis.pl:
Jobo photoGPS z większą pamięcią
{COP|Firma Jobo zaprezentowała dwie nowe wersje uniwersalnego odbiornika photoGPS. Urządzenie zakłada się na gorącą stopkę, a proces geotagowania zaczyna się dopiero po zgraniu zdjęć na komputer.
21 Kwi 2010
Michal Grzegorczyk
0
PhotoPinApp - geotagowanie przez iPhone'a
Zdecydowana większość zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć synchronizuje współrzędne geograficzne z fotografiami na podstawie dokładnego czasu ich zrobienia. Dzięki nowej aplikacji PhotoPinApp w urządzenie do geotagowania można zamienić iPhone'a 3G i 3GS. Oprócz aplikacji w telefonie, potrzebny będzie jeszcze odpowiedni program zainstalowany na komputerze. I dokładne zsynchronizowanie zegarów w iPhonie i aparacie fotograficznym.
18 Sty 2010
Michal Grzegorczyk
0
Prototyp kompaktu Casio z "hybrydowym GPS-em"
{BLD|CES 2010. Firma Casio zaprezentowała na targach CES prototyp (oparty o model EX-H10) aparatu z wbudowanym "hybrydowym" odbiornikiem GPS. Oprócz standardowego modułu geolokalizacyjnego aparat jest też wyposażony w akcelerometry, które umożliwiają lokalizację nawet po utracie sygnału z satelitów.}
11 Sty 2010
Michal Grzegorczyk
0
PhotoTrackr Mini - miniaturowy lokalizator
Skoro aparatów z wbudowanym odbiornikiem GPS przybywa tak powoli, warto rozejrzeć się wśród zewnętrznych akcesoriów geotagujących. Najnowsze urządzenie tego typu to PhotoTrackr Mini.
26 Paź 2009
Michal Grzegorczyk
0
Samsung ST1000 - GPS i rekordowy ekran
Aparatów cyfrowych z wbudowanym GPS-em powstalo do tej pory jak na lekarstwo. Tym bardziej cieszy nowy Samsung ST1000, który został wyposażony w taki odbiornik. O tym, że to topowy model w tej linii kompaktów świadczy też 3,5-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości aż 1152 tyś. punktów. Do tego 12,2-megapikselowa matryca i liczne możliwości komunikacji z innym sprzętem.
13 Sie 2009
Michal Grzegorczyk
0
Eye-Fi Geo - geotagowanie w trakcie przesyłania
Firma Eye-Fi zaprezentowała kolejną mutację swojego sztandarowego produktu - karty SD z wbudowanym modułem Wi-Fi pozwalającym na bezprzewodowe kopiowanie zdjęć z dowolnego aparatu na kompter. Tym razem modyfikacja nie jest błaha. Eye-Fi Geo automatycznie geotaguje zdjęcia w trakcie kopiowania ich na dysk komputera. Wykorzystają to użytkownicy takich aplikacji jak na przykład nowe iPhoto.
29 Lip 2009
Michal Grzegorczyk
0
ATP Photo Finder Pro - nowa wersja odbiornika GPS
Firma ATP zaprezentowała kolejną wersję uniwersalnego odbiornika GPS pozwalającego na łatwe geo-tagowanie zdjęć. Podobnie jak w poprzednich modelach użytkownik musi jedynie zsynchronizować czas ustawiony w aparacie z czasem urządzenia i po zakończeniu fotografowania włożyć kartę do Photo Finder'a.
28 Maj 2009
Michal Grzegorczyk
0
Sony GPS-CS3KA - łatwe geo-tagowanie
Sony GPS-CS3KA to najnowszy model odbiornika systemu GPS pozwalający na łatwe geo-tagowanie zdjęć po ich zrobieniu. Najprawdopodobniej zastąpi model GPS-CS1, który został zaprezentowany ponad dwa lata temu. Urządzenie doczekało się kilku zmian - pojawił się niewielki ekran LCD, a bateria wystarcza na dlużej.
10 Lut 2009
Michal Grzegorczyk
0
ATP GPS Photo Finder mini - mniejsza wersja odbiornika GPS
Odbiorników GPS przeznaczonych do współpracy z aparatami cyfrowymi ciągle przybywa. Dziś firma ATP zaprezentowała kolejne urządzenie tego typu. ATP GPS Photo Finder mini to zminiaturyzowana wersja Photo Findera zaprezentowanego na początku roku, w istocie składająca się z dwóch części: niewielkiego odbiornika i stacji dokującej.
3 Wrz 2008
Michal Grzegorczyk
0
Nikon GP-1 - z satelity do aparatu
Po wczorajszych premierach firmy Nikon oczy wszystkich skierowały się na nową lustrzankę - D90. Oprócz niej zaprezentowano również kolejny kitowy obiektyw i odbiornik GPS. O obiektywie pisaliśmy wczoraj, dziś prezentujemy bliżej moduł do odbioru danych geopozycyjnych w ramach systemu GPS.
28 Sie 2008
Michal Grzegorczyk
0