lampa

Wszystkie artykuły z tagiem: "lampa" w serwisie fotopolis.pl:
Oświetlenie studyjne to dla Ciebie zagadka? Ten film pokaże Ci jak zapanować nad podstawowym zestawem trzech źródeł światła
Jay P. Morgan z kanału The Slanted Lens powrócił z kolejnym przydatnym poradnikiem. Tym razem, w ramach serii filmów Laws of Light, podpowiada w jaki sposób przygotować domowe studio i otrzymać idealne portrety przy użyciu trzypunktowego ustawienia lamp.
8 Sie 2018
Michał Chrzanowski
0
Foto porady Szkoły Perfekcyjnej Fotografii na fotopolis.pl - część 16, "Przenośne słońce”
Szesnasty odcinek naszych wideo porad znowu zabierze nas do fancuskiego Lyonu, gdzie Bryan Peterson będzie kontynuował porady dotyczące użycia lampy błyskowej. Tym razem do zdjęć portretowych.
27 Gru 2014
Michał Sułkiewicz
0
Power Flash vs. Digitalis Pro S400DC - mocny flash czy akumulatorowa lampa studyjna
Przy bogactwie oferty na rynku fotografujący w plenerze, którzy szukają możliwości korzystania z dodatkowego oświetlenia z modyfikatorami mogą mieć dylemat czy wybrać mocnego flasha, czy może lampę studyjną wyposażoną w akumulator. Razem firmą Fomei przestawiamy zalety i wady obu rozwiązań.
4 Gru 2014
Michał Sułkiewicz
0
JESTEM OŚWIECONY, czyli jak używać Kreatywnego Systemu Oświetlenia - Nikon CLS. Odcinek 1: omówienie systemu
Wszystkim zmęczonym dźwiganiem ciężkich lamp błyskowych i niezadowolonych z efektów pracy z fleszami, polecamy I odcinek nowego cyklu poświęconego systemowi CLS - creative lighting system.
21 Sie 2014
Paweł Duma
0
"Świat błysku. CLS i TTL na nieznanych wodach" - fragmenty, część II
Prezentujemy drugi fragment z poradnika "Świat błysku. CLS i TTL na nieznanych wodach" autorstwa Joe McNally'ego. Dziś dowiecie się, jak zaaranżować prostą scenę w plenerze z użyciem jednego flesza. W opisywanym przykładzie baletnica fotografowana jest na weneckim placu.
22 Gru 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Fotografia z lampą błyskową w praktyce" - premiera poradnika
Nakładem łódzkiego wydawnictwa Galaktyka ukazał się poradnik "Fotografia z lampą błyskową w praktyce", którego autorem jest Neil Van Niekerk. Z książki dowiecie się jak robić wspaniałe zdjęcia z wykorzystaniem lampy błyskowej zdjętej z aparatu.
23 Mar 2012
Marcin Grabowiecki
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 5: rozbudowany zestaw oświetleniowy
Z ostatniej części naszego cyklu dowiecie się, co możecie zrobić, mając do dyspozycji duży budżet. Sprawdźcie, jak stać się niezależnym od światła słonecznego i warunków atmosferycznych.
27 Lip 2011
Marcin Grabowiecki
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 4: prosty zestaw lamp studyjnych
Z czwartej części naszego cyklu dowiecie się jak pracować kiedy do oświetlenia fotografowanej sceny trzeba użyć silniejszego źródła światła niż reporterskie lampy błyskowe. Szymon Kobusiński zdecydował się sfotografować scenę miejską dziejącą się na kawiarnianym tarasie. Przeczytajcie dlaczego warto korzystać z prostych zestawów oświetleniowych i sprawdźcie jakie zdjęcie powstało w trakcie naszej sesji!
20 Lip 2011
Marcin Grabowiecki
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 3: wykorzystanie fleszy
Dziś trzeci odcinek poświęcony oświetleniu w plenerowej fotografii mody. Tym razem Szymon Kobusiński skupia się na kreatywnym wykorzystaniu potencjału reporterskich lamp błyskowych. Przeczytacie między innymi o sterowaniu fleszami czy modelowaniu światła oraz oczywiście zobaczycie zdjęcie, które powstało podczas naszej sesji!
13 Lip 2011
Marta Majewska
0