fotografia architektury

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia architektury" w serwisie fotopolis.pl:
Gregor Sailer: “Próbuję znaleźć dostęp do światów, do których trudno dostać się z zewnątrz”
Centra szkolenia bojowego w USA i Europie, wierne repliki europejskich miast w Chinach, całe miasta do testowania pojazdów w Szwecji czy wioski tworzone na pokaz w Rosji. Absurdalne światy, pełne iluzji i kłamstwa w służbie polityki i ekonomii, to obiekt  zainteresowań austriackiego fotografa Gregora Sailera.
15 Gru 2017
Julia Kaczorowska
0
Osobliwy urok wielkiej płyty
Zwykłe, szare, betonowe bloki rzadko kiedy znajdują miejsce w kręgu zainteresowań fotografów zajmujących się czymś innym niż reportażem. Malte Brandenburg uczynił z nich jednak główny temat swojej serii i twierdzi, że mogą one wiele powiedzieć o nas samych.
20 Mar 2017
Julia Kaczorowska
2
Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016
Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku.
28 Lis 2016
Maciej Luśtyk
0
Chris Forsyth pokazuje ukryte piękno stacji metra z całego świata
Stacje metra to dla wielu tylko kolejny punkt na trasie codziennych dojazdów. Gdy jednak na chwilę się zatrzymamy mogą odsłonić przed nami ukryte piękno. Zobaczcie projekt kanadyjczyka Chrisa Forsytha, który podróżuje po świecie fotografując wyjątkową architekturę najciekawszych z nich.
12 Wrz 2016
Maciej Luśtyk
1
Serge Najjar: szukam elementu zaskoczenia i piękna
To co na pozór może wydawać się nudne i brzydkie w obiektywie Serge Najjar’a potrafi zaskoczyć i wyglądać pięknie. W fotografii skupia się na detalach architektury i cierpliwie wyczekuje na pojawienie pierwiastka ludzkiego.
11 Sie 2016
Julia Kaczorowska
0
Cukierkowa wizja niemieckiej architektury w obiektywie Paula Eisa
Współczesna architektura Niemiec sama w sobie jest tematem na niejeden projekt fotograficzny. 18-letniego Paula Eisa przytłacza jednak jej szarość, dlatego zamienia ją w cukierkowe kompozycje, ukazując jej nieco inne oblicze.
9 Cze 2016
Maciej Luśtyk
0
Alternatywny świat Yenera Toruna
Z zawodu architekt. Nie ma na swoim koncie nagród w prestiżowych konkursach, co więcej, nie ma nawet strony internetowej.  Jednak jego konto na Instagramie śledzi dziś ponad 120 tys. osób.
30 Maj 2016
Julia Kaczorowska
0
Geometryczny Beirut w obiektywie 40-letniego prawnika
Serge Najjar udowadnia, że na odkrycie w sobie fotograficznego talentu nigdy nie jest za późno. Przez ostatnie 20 lat pracował jako prawnik finansowy. Gdy w 2011 roku poszedł na kurs fotograficzny nie sądził, że niedługo zdobędzie wielotysięczną publiczność.
29 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Wyjątkowe zdjęcia architektury z konkursu Arcaid 2015
Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku. Znalazły się w niej także zdjęcia zrobione w Polsce.
29 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Miasta w Technikolorze na zdjęciach Bena Thomasa
Jego zdjęcia rozkładają przestrzeń miejską na czynniki pierwsze, lub przedstawiają ją w zaskakujących kombinacjach. W najnowszym projekcie autor stawia na kolor, by pokazać piękno pozornie zwykłych miejsc. Zobaczcie niezwykłą galerię zdjęć Bena Thomasa.
25 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0