fotografia architektury

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia architektury" w serwisie fotopolis.pl:
Samyang XP 10 mm f/3.5 - najszerszy w swojej klasie
Samyang zaczyna wypełniać obietnicę daną użytkownikom przed kilkoma dniami. Pierwszy z ośmiu obiektywów, które wzbogacić mają ofertę na wiosnę to najszerszy pełnoklatkowy  obiektyw do lustrzanek na świecie.
25 Lut 2019
Maciej Luśtyk
0
Album „Modern Spaces“ Nicolasa Grospierre’a to fotograficzny pomnik modernistycznej architektury
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej będzie spotkanie z polsko-francuskim fotografem Nicolasem Grospierrem, który opowie o swojej najnowszej publikacji „Modern Spaces: A Subjective Atlas of 20th-Century Interiors“.
19 Lis 2018
Redakcja Fotopolis
0
Sigma 14-24 mm f/2.8 DG HSM Art - nowy standard szerokokątnego zooma
Miłośnicy krajobrazu i architektury, jak również fotoreporterzy czy fotografowie ślubni mogą mieć dziś spore powody do zadowolenia. Sigma zaprezentowała właśnie swoje najnowsze dzieło - model 14-24 mm f/2.8 DG HSM Art. A z zapewnień producenta wynika, że jest to szkło wyjątkowe pod każdym względem.
9 Lut 2018
Michał Chrzanowski
0
Yongnuo YN 14 mm f/2.8 - budżetowa propozycja dla fotografów krajobrazu
Kontrowersyjny producent optyki pokazuje kolejny obiektyw, który do złudzenia przypomina konstrukcje spod szyldu Canona. Tym razem jest to kierowany głównie miłośników krajobrazu ultraszerokokątny model 14 mm f/2.8.
27 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Magia dawnych szyldów i neonów na zdjęciach Jarosława Michalaka. Zobacz do 5 stycznia w Galerii Obok ZPAF
- Kiedy uświadomiłem sobie, jak bardzo dzisiejsze miasta zaśmiecane są współczesną reklamą, poczułem, że należy zachować od zapomnienia ginące “Litery” - mówi fotograf, który przez 7 lat fotografował dawne szyldy i neony na terenie Dolnego Śląska.
6 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Laowa D-Dreamer 12 mm f/2.8 i C-Dreamer 7,5 mm f/2 - ultraszerokokątne szkła Venus Optics dostępne w Polsce. Znamy cenę
Chiński producent Venus Optics z każdą nową premierą udowadnia, że na rynku obiektywów nie brakuje miejsca na innowacje. Pełnoklaktowa Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D i przeznaczony do systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Laowa 7,5 mm f/2 są już dostępne w Polsce.
4 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
SWPA: Okno na Teshima - Bartosz Haduch opowiada o powstaniu zwycięskiego zdjęcia
Podczas gali finałowej konkursu Sony World Photography Awards 2016 mieliśmy okazję porozmawiać z laureatem kategorii Poland National Award, Bartoszem Haduchem, który opowiedział nam o kulisach powstawania nagrodzonej fotografii.
24 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
0
Historia architektonicznej perły Polski w albumie Radka Kurzaja
Tysiąc ton szkła, metalu i betonu. Dwadzieścia pięć tysięcy żarówek. Ponad dwa tysiące dni budowy. O tym jak powstawał najsłynniejszy budynek Europy roku 2015 – Filharmonia Szczecin – opowiada wyjątkowy album „4dimensionHarmony”, którego autor spędził na placu budowy trzy lata.
11 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Miejska architektura w surrealistycznym projekcie tureckiego fotografa
Rzeczywistość wyjęta wprost z filmu Incepcja, Christophera Nolana - tak w jednym zdaniu można opisać wyjątkowe zdjęcia autorstwa tureckiego fotografa Aydına Büyüktaşa. Koniecznie zobaczcie zakrzywioną czasoprzestrzeń współczesnego świata w projekcie Flatland!
1 Lut 2016
Michał Chrzanowski
0
Kształty i kolory, czyli architektoniczny detal Alessandro Baratelli'ego
Fotografia architektury to pozornie łatwy temat, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z ciekawymi obiektami. Cała sztuka polega jednak na tym, żeby w zwyczajnych sytuacjach odnaleźć kompozycyjną równowagę i ukryte piękno. Zobaczcie graficzne, pastelowe kadry włoskiego fotografa, Alessanrdo Baratelli, który o architekturze opowiada detalem.
2 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0