fotografia architektury

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia architektury" w serwisie fotopolis.pl:
Kształty i kolory, czyli architektoniczny detal Alessandro Baratelli'ego
Fotografia architektury to pozornie łatwy temat, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z ciekawymi obiektami. Cała sztuka polega jednak na tym, żeby w zwyczajnych sytuacjach odnaleźć kompozycyjną równowagę i ukryte piękno. Zobaczcie graficzne, pastelowe kadry włoskiego fotografa, Alessanrdo Baratelli, który o architekturze opowiada detalem.
2 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha
Niegdyś tętniły życiem, dziś większość o nich zapomniała. Jednak dzięki fotografiom Matthiasa Heidericha ponownie ożywają i odradzają wspomnienia. Zobacz niesamowite i kolorowe “miejsca niczyje” uchwycone w obiektywie niemieckiego fotografa.
28 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Anna Di Prospero “Urban Self-portrait”
W erze selfie autoportrety przestają kojarzyć się ze sztuką. Ciężko też w tej konwencji stworzyć coś szczególnego. Tym lepiej na tym tle wypada projekt Anny di Prospero, która przemierza Europę i Stany Zjednoczone w poszukiwaniu budowli, z którymi wchodzi w ciekawy dialog. Zobaczcie galerię niecodziennych, nadających nowe znaczenie formie architektonicznej autoportretów.
26 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
“Wolność panoramy” zostaje po staremu
W ostatni czwartek, 9 lipca 2015 roku w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad raportem do ustawy o prawie autorskim. Ostatnimi czasy zrobiło się o nim głośno za sprawą poprawek, które w znaczny sposób mogłyby ograniczyć naszą swobodę fotografowania. Propozycje zmian zostały jednak odrzucone.
13 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
“Wolność Panoramy” nie zostanie ograniczona
Według informacji podanych przez Gazetę Wyborczą w nadchodzącym głosowaniu europarlament zamierza odrzucić opisywaną niedawno przez nas poprawkę do projektu ustawy u prawach autorskich, która w założeniu mogłaby ograniczyć swobodę fotografowania obiektów architektonicznych.
3 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
“Wolność panoramy” pod znakiem zapytania
Obecne prawo, na mocy unijnej dyrektywy traktującej o tak zwanej wolności panoramy gwarantuje nam wolność fotografowania obiektów architektonicznych w przestrzeni publicznej, a także pełną swobodę w późniejszym wykorzystywaniu zdjęć. Ostatnia poprawka może jednak tę wolność ograniczyć.
22 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Nie żyje Zbyszko Siemaszko
Z przykrością zawiadamiamy, że opuścił nas wybitny fotograf i dokumentalista, Zbyszko Siemaszko. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako mistrz warszawskiej fotografii.
5 Mar 2015
Maciej Luśtyk
0
Foto porady Szkoły Perfekcyjnej Fotografii na fotopolis.pl - część 6, "Fotografujemy pejzaże miejskie o zmierzchu"
W szóstej części wideo porad fotograficzych przygotowanych dla czytelników fotopolis.pl przez Szkołę Perfekcyjnej Fotografii Bryana Peterson pokaże jak uzyskać profesjonalne efekty fotografując miasto o zmierzchu.
18 Paź 2014
Michał Sułkiewicz
0
Warsztaty fotografii architektury w Warszawie
Zachęta zaprasza na warsztaty fotografii architektury towarzyszące wystawie "Janicka&Wilczyk. Inne Miasto", które odbędą się w dwóch terminach: 6 i 13 lipca. Poprowadzi je Jędrzej Sokołowski. Początek o godz. 12:00.
4 Lip 2013
Marcin Grabowiecki
0
Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu. Plener z Juliuszem Sokołowskim
Warsztaty "Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu" odbędą się 13, 14 i 15 lipca w kompleksie pałacowym w Małej Wsi koło Grójca (ok. 50 km od Warszawy). Jego organizatorzy nie chcą, aby był to typowy plener fotograficzny, ani kurs, a bardziej spotkanie. Każdy z uczestników ma mieć możliwość intensywnej pracy pod okiem Juliusza Sokołowskiego - jednego z najlepszych fotografów architektury w Polsce, z wykorzystaniem przygotowanego sprzętu i materiałów. Zapisy trwają do 30 czerwca.
26 Cze 2012
Marcin Grabowiecki
0