fotografia architektury

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia architektury" w serwisie fotopolis.pl:
Serge Najjar: szukam elementu zaskoczenia i piękna
To co na pozór może wydawać się nudne i brzydkie w obiektywie Serge Najjar’a potrafi zaskoczyć i wyglądać pięknie. W fotografii skupia się na detalach architektury i cierpliwie wyczekuje na pojawienie pierwiastka ludzkiego.
11 Sie 2016
Julia Kaczorowska
0
Cukierkowa wizja niemieckiej architektury w obiektywie Paula Eisa
Współczesna architektura Niemiec sama w sobie jest tematem na niejeden projekt fotograficzny. 18-letniego Paula Eisa przytłacza jednak jej szarość, dlatego zamienia ją w cukierkowe kompozycje, ukazując jej nieco inne oblicze.
9 Cze 2016
Maciej Luśtyk
0
Alternatywny świat Yenera Toruna
Z zawodu architekt. Nie ma na swoim koncie nagród w prestiżowych konkursach, co więcej, nie ma nawet strony internetowej.  Jednak jego konto na Instagramie śledzi dziś ponad 120 tys. osób.
30 Maj 2016
Julia Kaczorowska
0
SWPA: Okno na Teshima - Bartosz Haduch opowiada o powstaniu zwycięskiego zdjęcia
Podczas gali finałowej konkursu Sony World Photography Awards 2016 mieliśmy okazję porozmawiać z laureatem kategorii Poland National Award, Bartoszem Haduchem, który opowiedział nam o kulisach powstawania nagrodzonej fotografii.
24 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
0
Historia architektonicznej perły Polski w albumie Radka Kurzaja
Tysiąc ton szkła, metalu i betonu. Dwadzieścia pięć tysięcy żarówek. Ponad dwa tysiące dni budowy. O tym jak powstawał najsłynniejszy budynek Europy roku 2015 – Filharmonia Szczecin – opowiada wyjątkowy album „4dimensionHarmony”, którego autor spędził na placu budowy trzy lata.
11 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Miejska architektura w surrealistycznym projekcie tureckiego fotografa
Rzeczywistość wyjęta wprost z filmu Incepcja, Christophera Nolana - tak w jednym zdaniu można opisać wyjątkowe zdjęcia autorstwa tureckiego fotografa Aydına Büyüktaşa. Koniecznie zobaczcie zakrzywioną czasoprzestrzeń współczesnego świata w projekcie Flatland!
1 Lut 2016
Michał Chrzanowski
0
Geometryczny Beirut w obiektywie 40-letniego prawnika
Serge Najjar udowadnia, że na odkrycie w sobie fotograficznego talentu nigdy nie jest za późno. Przez ostatnie 20 lat pracował jako prawnik finansowy. Gdy w 2011 roku poszedł na kurs fotograficzny nie sądził, że niedługo zdobędzie wielotysięczną publiczność.
29 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Wyjątkowe zdjęcia architektury z konkursu Arcaid 2015
Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku. Znalazły się w niej także zdjęcia zrobione w Polsce.
29 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Miasta w Technikolorze na zdjęciach Bena Thomasa
Jego zdjęcia rozkładają przestrzeń miejską na czynniki pierwsze, lub przedstawiają ją w zaskakujących kombinacjach. W najnowszym projekcie autor stawia na kolor, by pokazać piękno pozornie zwykłych miejsc. Zobaczcie niezwykłą galerię zdjęć Bena Thomasa.
25 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Portret Los Angeles w obiektywie Sallie Harrison
Harmonia, wyczucie przestrzeni oraz umiejętne łączenie barw - tak w kilku słowach można opisać projekt “Geometric LA”. Koniecznie zobaczcie graficzne, pastelowe kadry autorstwa Sallie Harrison, która Los Angeles przedstawia z zupełnie innej perspektywy.
16 Gru 2015
Michał Chrzanowski
0