fotografia reportażowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia reportażowa" w serwisie fotopolis.pl:
Mroźny wiatr zmian - współczesna Grenlandia na zdjęciach Sébastiena Tixiera
Francuski fotograf Sébastien Tixier w 2013 roku postanowił spełnić swoje dziecięce marzenie i pojechać na Grenlandię. To, co ujrzał po przyjeździe, było bardzo dalekie od jego wyobrażeń.
24 Cze 2016
Julia Kaczorowska
0
Canon EOS-1D X Mark II - test aparatu
Następca flagowego modelu EOS-1D X oferuje usprawnienia na niemal każdej płaszczyźnie i udowadnia, że szybka profesjonalna fotografia jeszcze długo pozostanie domeną lustrzanek. Przekonajmy się jak nowe możliwości przekładają się na komfort i wydajność pracy zawodowego fotografa.
27 Maj 2016
Maciej Luśtyk
2
W środku huraganu – Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego
Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka – mówi Grzegorz Dembiński, autor książki, która z Waszą pomocą może już niebawem się ukazać.
18 Maj 2016
Maciej Luśtyk
0
Getty Images Instagram Grant - 10 tys. dolarów za dobry reportaż
Być może na Instagramie przeważają zdjęcia selfie, ale to też doskonałe medium służące popularyzacji fotografii dokumentalnej, która bez niego pozostałaby niezauważona. Jeśli działalność w serwisie jest ważnym punktem Waszej fotograficznej pracy, macie szansę na zdobycie grantu w wysokości 10 tys. dolarów.
22 Mar 2016
Michał Chrzanowski
0
Maciej Moskwa Fotoreporterem Roku 2015
Stowarzyszenie Fotoreporterów ogłosiło wyniki konkursu na najlepsze zdjęcia 2015 roku. Zdobywcą głównej nagrody został Maciej Moskwa, który w minionym roku dokumentował kryzys migracyjny.
1 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Chris Niedenthal szuka studenta, który przemycił zdjęcia ze stanu wojennego
W rozmowie z Gazetą Wyborczą, znany polski fotoreporter, Chris Niedenthal opowiada jakim sposobem udało mu się przemycić zdjęcia wykonane podczas stanu wojennego, za zachodnią granicę. Autor ikonicznych fotografii z tamtego okresu poszukuje studenta, bez którego nie byłoby to możliwe.
11 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Surrealistyczna fotografia uliczna Andrzeja Pilichowskiego-Ragno w ZPAF Gallery
Zpafgallery zaprasza do Krakowa na wystawę zdjęć “Pejzaże Miasta 2014/2015”, skupiającej prace z wyjątkowego projektu Andrzeja Pilichowskiego-Ragno. Celem autora jest stworzenie obrazu nieistniejącego realnie jednego współczesnego miasta – zawieszonego poza czasem i geografią. Wernisaż odbędzie się 4 grudnia 2016 roku.
27 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Ruszył konkurs VIVA! Photo Awards 2015
Wystartowała 7. edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Polsce. Zdjęcia będą rywalizowały ze sobą w 5 kategoriach, w tym w kategorii specjalnie przeznaczonej dla zdjęć smartfonowych. Pula nagród w każdej z nich wynosi 25 tys. złotych. Prace można nadsyłać do 29 września 2015 roku.
21 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
“Czarna Skrzynka” - film o Tomaszu Tomaszewskim w najnowszym numerze Digital Camera Polska
Kilka dni temu do sprzedaży trafił najnowszy numer czasopisma Digital Camera Polska. Do magazynu dołączana jest płyta DVD z filmem dokumentalnym o Tomaszu Tomaszewskim pod tytułem “Czarna Skrzynka”. W filmie między innymi prezentowane są archiwalne, nie publikowane dotąd materiały, a fotograf odkrywa kulisy stojących za nimi wydarzeń.
1 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Steve McCurry “Unguarded Moments” w Leica Gallery Warszawa
Leica Gallery Warszawa zaprasza na wystawę zdjęć Steve’a McCurry “Unguarded Moments”, na której zostanie pokazany przekrój jego twórczości. Wernisaż odbędzie się w czwartek 18 czerwca 2015 roku.
26 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0