fotografia reportażowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia reportażowa" w serwisie fotopolis.pl:
Powstaje dokument o Garrym Winograndzie. Szansa na zobaczenie niepublikowanych zdjęć
Garry Winogrand to postać, która definiowała fotografie uliczną w latach 60. i 70. XX wieku. Dzięki powstającemu dokumentowi będziemy mieli szansę lepiej poznać fotografa i zobaczyć jego niepublikowane dotąd fotografie.
29 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Jesteś kobietą? Dzięki nowym grantom masz szansę zrealizować projekt marzeń
Serwis Women Photograph przy wsparciu Pulitzer Center i marki ONA startuje z programem grantów, który pomoże doświadczonym i początkującym fotografom płci żeńskiej zrealizować projekt reportażowy.
20 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Śląska Fotografia Prasowa 2016
Dobiegła końca 14. edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa, integrującego fotoreporterów z regionu. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia.
17 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Czy World Press Photo nagrodziło spreparowany reportaż?
Niemal co roku po ogłoszeniu wyników WPP wybuchają mniejsze lub większe kontrowersje wokół tematu manipulacji zdjęciami. Według ostatnich doniesień nagrodzony projekt długoterminowy mógł zostać świadomie spreparowany przez autora. Co na to organizatorzy?
2 Mar 2017
Maciej Luśtyk
1
Wystartował konkurs Grand Press Photo 2017
Właśnie wystartowała kolejna edycja największego polskiego konkursu fotografii prasowej. W tym roku konkurs otwiera się także na młodych fotografów.
16 Lut 2017
Maciej Luśtyk
0
Książka „Make love not war”, czyli Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego
Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka – mówi Grzegorz Dembiński, autor wydanego właśnie albumu „Make love not war” poświęconego w pełni tej imprezie.
4 Sty 2017
Michał Chrzanowski
0
Matt Eich: "Fotografie są jak nuty. Potrzebna jest harmonia, by wspólnie wybrzmiały"
Matt Eich określa się jako „fotograf eseista” oraz portrecista. Osiadły w stanie Wirginia, od lat pracuje nad cyklem „The Invisible Yoke”, dokumentującym kondycję społeczeństwa amerykańskiego. Cykl dzieli się na cztery rozdziały. Jednym z nich jest seria „Carry Me Ohio”.
29 Gru 2016
Julia Kaczorowska
1
"West of Life" Zieda Bena Romdhane'a, czyli afrykańśkie miasto poświęceń
Zied Ben Romdhane ukończył Wyższy Instytut Biznesu w Tunezji. W 2008 roku porzucił świat finansów na rzecz fotografii, na początku komercyjnej. Dziś, jako dokumentalista i fotoreporter opowiada historie ze swojego ojczystego kontynentu, Afryki.
26 Gru 2016
Julia Kaczorowska
0
Digital Storytelling Contest, czyli co musicie wiedzieć o nowym konkursie World Press Photo
Jesienią świat fotografii zelektryzowała informacja o nowym konkursie World Press Photo, który miałby nagradzać najbardziej pomysłowe i nietuzinkowe sposoby opowiadania historii reportażowych. Głównym punktem programu miał być jednak brak ograniczeń, którym podlegają zgłoszenia do konkursu głównego, co wywołało nieco kontrowersji. Niepotrzebnie. Aby rozwiać wątpliwości, bliżej przyjrzeliśmy się nowej formule konkursowej.
23 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Thodoris Nikolaou: “Fotografia to stały rozwój duszy, umysłu i oka"
Grecki fotograf  odwiedził kraje Półwyspu Bałkańskiego ponad dwadzieścia razy. Na serię Balkaniotheque składa się dziesięć krajów, mnóstwo miast i miasteczek oraz setki napotkanych ludzi. Dla Nikolaou bowiem człowiek zawsze jest w centrum zainteresowania.
22 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0