fotografia reportażowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia reportażowa" w serwisie fotopolis.pl:
Andrew Harnik: 'Dobra fotografia polityczna musi być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale i czytelna dla każdego"
Fotografia polityczna to trudny temat, zwłaszcza jeśli relacjonuje się jedne z najważniejszych wydarzeń na świecie, dla jednej z największych agencji fotograficznych. Poznajcie Andrew Harnika, który na co dzień  zajmuje się fotografowaniem wydarzeń rozgrywających się w Białym Domu.
21 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Granice granic, czyli Justyna Mielnikiewicz w galerii PIX.HOUSE
Już 15 czerwca w poznańskiej galerii PIX.HOUSE startuje najnowsza wystawa Justyny Mielnikiewicz, wiodącej polskiej dokumentalistki, która od 15 lat mieszka w Gruzji. Kraj ten to także jeden z tematów prezentowanego projektu badającego znaczenie granic i tożsamości narodowej w życiu obywateli postsowieckich republik.
8 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
One Photo - znani fotografowie opowiadają o swoich najważniejszych zdjęciach
Niektóre zdjęcia znaczą więcej niż inne. One Photo to nowa seria artykułów, w których fotografowie przybliżają historie stojące za ich najważniejszymi zdjęciami.
7 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Kolejna błyskawiczna aukcja Magnum Photos. Ikoniczne zdjęcia do kupienia za 100 dolarów
Magnum Photos rusza z kolejną aukcją, dzięki której za stosunkowo niewielkie pieniądze możecie stać się posiadaczami podpisanych odbitek najbardziej znanych fotoreporterów na świecie. Macie jednak czas tylko do piątku.
6 Cze 2017
Maciej Luśtyk
1
Nie żyje Stanley Greene, jeden z najbardziej uznanych fotoreporterów na świecie
Dziś rano, po długiej walce z chorobą, w wieku 68 lat odszedł Stanley Greene, jeden z najwybitniejszych fotoreporterów naszych czasów.
19 Maj 2017
Maciej Luśtyk
1
“Nie każda krytyka jest warta uwagi” - rozmowa z Tymonem Markowskim
O podróży wzdłuż rzeki Brda i podróży, jaką był proces tworzenia książki „Flow” Monice Szewczyk-Wittek opowiada luareat nagrody Fotoreporter Roku 2016, Tymon Markowski.
18 Maj 2017
Monika Szewczyk-Wittek
0
Bezpłatne warsztaty fotografii ulicznej z Tomaszem Lazarem
Kochasz fotografię uliczną? Już 21 maja będziecie mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów tego nurtu, Tomkiem Lazarem, a przy okazji wygrać aparat Fujifilm Instax Mini 70.
10 Maj 2017
Maciej Luśtyk
0
Americans Seen - nigdy wcześniej nie publikowany portret Ameryki lat 80.
Sage Sohier uwiecznia ludzi w ich codziennym środowisku od ponad trzydziestu lat. W tym roku Nazraeli Press wydało książkę z jej spojrzeniem na Stany Zjednoczone. Co istotne, jest to Ameryka lat 80., a zdjęcia nie były publikowane od czasu wykonania.
16 Kwi 2017
Julia Kaczorowska
3
Startuje konkurs Magnum Photography Awards 2017
Po sukcesie zeszłorocznej edycji, legendarna agencja Magnum we współpracy z serwisem Lensculture startuje z drugą odsłoną konkursu mającego za zadanie wyłonić najlepszych wschodzących fotoreporterów i dokumentalistów. Zdjęcia można nadsyłać do 16 maja.
6 Kwi 2017
Maciej Luśtyk
0
Manuello Paganelli: “Miałem zostać lekarzem, ale na ostatnim roku studiów kupiłem aparat”
Fotografia cyfrowa jest dobra tak długo, jak ludzie cieszą się chwilą i uczą. Młodemu pokoleniu radziłbym jednak wypstrykać jakiś film, bo tylko tak można skupić się na wyobrażeniu tego, jaki kadr chcemy uzyskać - mówi nam Manuello Paganelli, który od 25 lat dokumentuje Kubę.
5 Kwi 2017
Julia Kaczorowska
0