Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320

Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320

W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW320 przypadł do gustu pierwszemu testującemu, Bartoszowi Dmowskiemu.

Funkcjonalność

Za każdym razem, kiedy myślałem o pracy przy komputerze podłączonym do wielkiego BenQ pierwsze skojarzenie jakie przychodziło mi do głowy to przyjemność! Dzięki rozmiarowi i rozdzielczości matrycy na SW320 widać znacznie więcej niż na dwóch 24-calowych monitorach Full HD+. Praca idzie szybciej, a obcowanie z obrazem staje się przyjemniejsze. Poniżej kilka zastosowań, w których monitor świetnie się sprawdzał.

Adobe Lightroom, Photoshop i Premiere

Możliwa była natychmiastowa ocena ostrości zdjęcia bez konieczności powiększenia. Jest to szczególnie istotne jeśli pracujemy na jasnych obiektywach o małej głębi ostrości. Dzięki temu, selekcja najlepszych ujęć jest szybsza. Oprócz dużego zdjęcia czy filmu mieszczą się wszystkie okna z narzędziami do edycji. Obrazy zyskują nową jakość, wyglądają znacznie lepiej. Po raz pierwszy widoczna jest tak duża liczba szczegółów. Retusz jest szybszy ponieważ unikamy wielu skalowań i przesunięć.

Przeglądarki internetowe

Powierzchnia robocza jest na tyle duża, że umożliwia wygodną i komfortową pracę w podziale ekranu 50/50. Połowę zajmuje przeglądarka, a drugą połowę dowolna aplikacja i dzieje się to bez wpływu na komfort pracy, a jednocześnie ją usprawniając.

Microsoft Word i Excel

W MS Word na ekranie widzimy jednocześnie trzy kartki A4 naturalnej wielkości, wszystkie niezbędne paski narzędzi, a ekran wciąż nie jest wypełniony w 100%. Czytanie i edycja tekstu jest szybsza i wygodniejsza. Microsoft Excel - przy standardowych ustawieniach arkusza kalkulacyjnego i powiększeniu 100% na ekranie widzimy jednocześnie 35 kolumn (od A do AI) i 58 wierszy! Obszar roboczy jest ogromny, a jego przejrzystość wzorowa.

Rozrywka

Dzięki zastosowaniu technologii HDR10 i rozdzielczości 4K UHD obrazy są pełne szczegółów a i prezentują większy zakres dynamiczny,

Odświeżanie 60Hz pozwala na używanie tego monitora do gier. Oczywiście nie jest to monitor gamingowy, ale z większością tytułów powinien sobie poradzić. Granie w pełnej rozdzielczości wymaga użycia bardzo mocnych kart graficznych.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0