Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320

5
Redakcja Fotopolis
15 Grudzień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW320 przypadł do gustu pierwszemu testującemu, Bartoszowi Dmowskiemu.

Funkcjonalność

Za każdym razem, kiedy myślałem o pracy przy komputerze podłączonym do wielkiego BenQ pierwsze skojarzenie jakie przychodziło mi do głowy to przyjemność! Dzięki rozmiarowi i rozdzielczości matrycy na SW320 widać znacznie więcej niż na dwóch 24-calowych monitorach Full HD+. Praca idzie szybciej, a obcowanie z obrazem staje się przyjemniejsze. Poniżej kilka zastosowań, w których monitor świetnie się sprawdzał.

Adobe Lightroom, Photoshop i Premiere

Możliwa była natychmiastowa ocena ostrości zdjęcia bez konieczności powiększenia. Jest to szczególnie istotne jeśli pracujemy na jasnych obiektywach o małej głębi ostrości. Dzięki temu, selekcja najlepszych ujęć jest szybsza. Oprócz dużego zdjęcia czy filmu mieszczą się wszystkie okna z narzędziami do edycji. Obrazy zyskują nową jakość, wyglądają znacznie lepiej. Po raz pierwszy widoczna jest tak duża liczba szczegółów. Retusz jest szybszy ponieważ unikamy wielu skalowań i przesunięć.

Przeglądarki internetowe

Powierzchnia robocza jest na tyle duża, że umożliwia wygodną i komfortową pracę w podziale ekranu 50/50. Połowę zajmuje przeglądarka, a drugą połowę dowolna aplikacja i dzieje się to bez wpływu na komfort pracy, a jednocześnie ją usprawniając.

Microsoft Word i Excel

W MS Word na ekranie widzimy jednocześnie trzy kartki A4 naturalnej wielkości, wszystkie niezbędne paski narzędzi, a ekran wciąż nie jest wypełniony w 100%. Czytanie i edycja tekstu jest szybsza i wygodniejsza. Microsoft Excel - przy standardowych ustawieniach arkusza kalkulacyjnego i powiększeniu 100% na ekranie widzimy jednocześnie 35 kolumn (od A do AI) i 58 wierszy! Obszar roboczy jest ogromny, a jego przejrzystość wzorowa.

Rozrywka

Dzięki zastosowaniu technologii HDR10 i rozdzielczości 4K UHD obrazy są pełne szczegółów a i prezentują większy zakres dynamiczny,

Odświeżanie 60Hz pozwala na używanie tego monitora do gier. Oczywiście nie jest to monitor gamingowy, ale z większością tytułów powinien sobie poradzić. Granie w pełnej rozdzielczości wymaga użycia bardzo mocnych kart graficznych.

Spis treści
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
„To nie była miłość od pierwszego spojrzenia” - Wojtek Wieteska o Fujifilm GFX 50R
„To nie była miłość od pierwszego spojrzenia” - Wojtek Wieteska o Fujifilm GFX 50R
„Wreszcie mogę być w jednym systemie, a nie żonglować pomiędzy kilkoma”. Wojtek Wieteska, znakomity polski artysta, pisze o wrażeniach z pracy z Fujifilm GFX 50R,
4
3
Panasonic Lumix G9 w królestwie zwierząt
Panasonic Lumix G9 w królestwie zwierząt
„Chcę, by wszyscy oglądając moje zdjęcia, czuli, jakby tu byli” - mówi Bence Máté, który testował Lumixa G9 podczas safari w Zimbabwe
9
0
Hasselblad X1D II - opinia Michała „Massy” Mąsiora
Hasselblad X1D II - opinia Michała „Massy” Mąsiora
W oczekiwaniu na redakcyjny test, zapraszam do zapoznania się z moimi subiektywnymi wrażeniami na temat nowego bezlusterkowego aparatu średnioformatowego - Hasselblad...
18
16
Powiązane artykuły