Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320

Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320

W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW320 przypadł do gustu pierwszemu testującemu, Bartoszowi Dmowskiemu.

Funkcjonalność

Za każdym razem, kiedy myślałem o pracy przy komputerze podłączonym do wielkiego BenQ pierwsze skojarzenie jakie przychodziło mi do głowy to przyjemność! Dzięki rozmiarowi i rozdzielczości matrycy na SW320 widać znacznie więcej niż na dwóch 24-calowych monitorach Full HD+. Praca idzie szybciej, a obcowanie z obrazem staje się przyjemniejsze. Poniżej kilka zastosowań, w których monitor świetnie się sprawdzał.

Adobe Lightroom, Photoshop i Premiere

Możliwa była natychmiastowa ocena ostrości zdjęcia bez konieczności powiększenia. Jest to szczególnie istotne jeśli pracujemy na jasnych obiektywach o małej głębi ostrości. Dzięki temu, selekcja najlepszych ujęć jest szybsza. Oprócz dużego zdjęcia czy filmu mieszczą się wszystkie okna z narzędziami do edycji. Obrazy zyskują nową jakość, wyglądają znacznie lepiej. Po raz pierwszy widoczna jest tak duża liczba szczegółów. Retusz jest szybszy ponieważ unikamy wielu skalowań i przesunięć.

Przeglądarki internetowe

Powierzchnia robocza jest na tyle duża, że umożliwia wygodną i komfortową pracę w podziale ekranu 50/50. Połowę zajmuje przeglądarka, a drugą połowę dowolna aplikacja i dzieje się to bez wpływu na komfort pracy, a jednocześnie ją usprawniając.

Microsoft Word i Excel

W MS Word na ekranie widzimy jednocześnie trzy kartki A4 naturalnej wielkości, wszystkie niezbędne paski narzędzi, a ekran wciąż nie jest wypełniony w 100%. Czytanie i edycja tekstu jest szybsza i wygodniejsza. Microsoft Excel - przy standardowych ustawieniach arkusza kalkulacyjnego i powiększeniu 100% na ekranie widzimy jednocześnie 35 kolumn (od A do AI) i 58 wierszy! Obszar roboczy jest ogromny, a jego przejrzystość wzorowa.

Rozrywka

Dzięki zastosowaniu technologii HDR10 i rozdzielczości 4K UHD obrazy są pełne szczegółów a i prezentują większy zakres dynamiczny,

Odświeżanie 60Hz pozwala na używanie tego monitora do gier. Oczywiście nie jest to monitor gamingowy, ale z większością tytułów powinien sobie poradzić. Granie w pełnej rozdzielczości wymaga użycia bardzo mocnych kart graficznych.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5