Jakie funkcje powinien posiadać dobry zegarek sportowy?

1
Promocja
22 Październik 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Zegarek sportowy czy smartwatch to urządzenia dla tych, którzy uprawiają sport, dbają o zdrowie i lubią mieć swoje życie pod kontrolą. Jeśli szukasz dobrego zegarka sportowego lub smartwatcha, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dzięki niemu łatwiej podejmiesz decyzję i kupisz to, co najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Z tekstu dowiesz się:

  • Co wybrać: zegarek sportowy czy jednak smartwatch?
  • Jakie dodatkowe funkcje posiada smartwatch?
  • Jaki będzie najlepszy zegarek sportowy dla uprawiających sporty ekstremalne?

Zegarek sportowy czy smartwatch?

Zegarki sportowe i smartwatche cieszą się dużą popularnością wśród osób, które uprawiają sport, żyją aktywnie, dbają o dietę i zdrowie oraz lubią widzieć, jak ich wysiłki przekładają się na konkretne wyniki. Taki monitoring parametrów aktywności możliwy jest dzięki wbudowanym w zegarek sportowy czy smartwatch funkcjom. Można wśród nich wymienić np. mierzenie kroków, dystansu i spalonych kalorii czy alarmy aktywności fizycznej. Modele te zazwyczaj umożliwiają też pomiar ciśnienia i tętna oraz monitorowanie parametrów w czasie snu (pracy serca, czasu, głębokości i rodzaju snu) - co może pomóc w diagnozie zdrowotnej.

Atutem smartwatcha jest kompatybilność z systemem Android lub iOS. Zapisane osiągi można porównywać na ekranie smartfona, analizować z trenerem lub rozpowszechniać w mediach społecznościowych. Niektóre ze smartwatchy wyposażone są również w dodatkowe funkcje, które mogą Ci przypominać np. o regularnym piciu wody lub porach treningu.

Zegarek sportowy co prawda nie przekazuje danych smartfonowi, ale zazwyczaj jest dużo bardziej wytrzymały na wstrząsy i odporny na błoto czy deszcz. Szeroką ofertę zegarków sportowych męskich i damskich znajdziesz tutaj.

Smartwatch - centrum dowodzenia światem

Stałym bywalcom siłowni czy fitnessu do gustu przypadnie raczej smartwatch - z programem typu „trening wewnątrz”, automatycznym licznikiem powtórzeń i zintegrowanym pulsometrem. Smartwatche służą także do obsługi wszystkich inteligentnych urządzeń. Po zsynchronizowaniu ze smartfonem pozwalają na odczytywanie SMS-ów, powiadomień z mediów społecznościowychoraz wiadomości z komunikatorów i e-maili.

Zazwyczaj smartwatche projektowane są w modelach unisex. Istnieje też jednak wiele takich modeli, które dają możliwość wybrania bardziej kobiecego lub męskiego designu. Smartwatch damski oferowany jest w wielu żywych kolorach, z różnymi wzorami tarcz i posiada dodatkowe funkcje, zaprojektowane specjalnie z myślą o kobietach. Mowa tu np. o śledzeniu faz księżyca czy monitorowaniu menstruacji.

Zegarki sportowe - sprawdzone w dyscyplinach ekstremalnych

Z kolei zegarek sportowy - bardziej wytrzymały niż smartwatch - spodoba się wszystkim osobom, które trenują w terenie i nie baczą na warunki pogodowe. Dla jeżdżących rowerem czy uprawiających biegi ekstremalne niezbędne są oczywiście stoper i timer oraz monitor tętna i spalonych kalorii. Dobre marki zegarków do biegania czy jeżdżenia rowerem lub na rolkach wyposażone są także w nawigację GPS, dzięki której możesz zapisać podgląd trasy i monitorować przebyty dystans.

Zazwyczaj zegarek sportowy trafia raczej w gusta aktywnych mężczyzn. Wyposażony bywa w barometr (ważne dla nurkujących), wysokościomierz (dla chodzących po górach), termometr, kompas, latarkę, a także portfel płatniczy i wiele innych przydatnych na sportowej trasie funkcji. To powoduje, że zegarek sportowy męski ma dość masywną budowę. Zazwyczaj jest także zarówno wodoszczelny, jak i odporny na pył. Choć nie łączy się bezpośrednio ze smartfonem, to jednak poszczególne dane można z niego przesłać na inne urządzenia elektroniczne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Cashback Sony 2019 - wybieramy najciekawsze zestawy
Cashback Sony 2019 - wybieramy najciekawsze zestawy
Najnowsza promocja na aparaty Sony to okazja do zakupu sprzętu fotograficznego w dużo niższej cenie. Spośród modeli objętych promocją wybieramy najciekawsze naszym...
78
0
Sony G, G Master, a może Zeiss AF? Tłumaczymy różnice między obiektywami producenta
Sony G, G Master, a może Zeiss AF? Tłumaczymy różnice między obiektywami producenta
Rodzina obiektywów Sony rozrasta się w zawrotnym tempie. W tym momencie, w systemie E mamy już 4 różne linie szkieł. Czym się różnią?
95
3
Panasonic Lumix S1H - gwiazda srebrnego ekranu
Panasonic Lumix S1H - gwiazda srebrnego ekranu
Po superszybkim S1 i S1R z matrycą 47 Mp na rynku debiutuje trzeci model z pełnoklatkowej linii Panasonic. Lumix S1H to prawdziwy filmowy potwór!
12
1