"Ciemna strona księżyca" w Green Gallery

WLF 08. Kolejna wystawa, którą będzie można zobaczyć w ramach Warszawskiego Lata Fotografii to prezentacja Emilii Młynarczyk w Green Gallery. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii pokaże fotografie które stanowią jej pracę dyplomową. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 lipca o godzinie 19.
Emilia Młynarczyk ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem u Wojciecha Prażmowskiego. Pracowała jako fotoreporter w tygodniku "Ekspres Sochaczewski". Wzięła udział w zbiorowej pokonkursowej wystawie "W co wierzymy" w Fundacji Ateneum w Warszawie (2006). O sobie mówi: Z czasów dzieciństwa pamiętam moje obserwacje jak to, że świat podczas zachodu słońca nabiera tajemniczego kształtu. Wtedy wszystko co jednoznacznie zakreślone w czasie dnia traci swe jednoznaczne istnienie. W miarę jak stawałam się starsza coraz bardziej zdawałam sobie sprawę z mojej wrażliwości. Zrozumiałam też, że pewnych rzeczy nie da się opowiedzieć, że pewne rzeczy pozostają tylko w naszej świadomości.

fot. Emilia Młynarczyk "Ciemna strona księżyca"

O twórczości Emilii Młynarczyk napisała IzabelaWojciechowska:

Zanurzam rękę w kałuży i wyszarpuję z niej załamania promieni księżyca. Psuję rtym. Potem, gdy woda się uspokoi, widzę w niej swoją odbitą twarz otuloną mgłą, jakże dobrotliwą... A przecież wtedy budzą się upiory i raczej powinnam się przestraszyć... samej siebie. Doszukuję się obrazów znanych, nasyconych jakże innym światłem, światłem odbarwiającym znaczenie rzeczy. Tyle emocji i rezultat jakże oszałamiający. Pełna nadziei rozmawiam z ćmami, bo tylko one zaglądają ukradkiem na druga stronę księżyca. Otulam twarz rękoma a na wewnętrznej stronie obu dłoni odciska się mapa zakamarków mojego serca. Ile tam miejsc nieznanych, ile szczytów do zdobycia, ile wartkich rzek pomyka do oceanu niepokoju. Ultramaryna dźwięków.

fot. Emilia Młynarczyk "Ciemna strona księżyca“

Emilia Młynarczyk. Kiedy ją zobaczyłam, to pomyślałam, że ktoś się pomylił obdarzając ją pasją fotografowania. Oto subtelność kształtów wyłaniających się z mgły i seria zdjęć mogąca naruszyć spokój olbrzyma pt. "Ciemna strona księżyca". Te fotografie to zapisy ducha wyobraźni i wrażliwości. To chodzenie po nieznanym lądzie. Zmuszają do uszeregowania naszych myśli najskrytszych. To poznawanie naszej ciemnej strony księżyca. - Izabela Wojciechowska

Prezentowany cykl na wystawie stanowią pracę dyplomową wykonaną u promotora dr hab. Wojciech Prażmowski w Warszawskiej Szkole Fotografii.


Emilia Młynarczyk Ciemna strona księżyca
otwarcie wystawy: 24 lipca 2008 godzina 19
wystawa czynna: 25 lipca - 17 sierpnia 2008

Green Galery
ul. Krzywe Koło 2/4, Warszawa
Godziny otwarcia Galerii:
wtorek - piątek: 12.00 - 18.00
sobota - niedziela: 12.00 - 17.00

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
11
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0