"Ciemna strona księżyca" w Green Gallery

WLF 08. Kolejna wystawa, którą będzie można zobaczyć w ramach Warszawskiego Lata Fotografii to prezentacja Emilii Młynarczyk w Green Gallery. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii pokaże fotografie które stanowią jej pracę dyplomową. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 lipca o godzinie 19.
Emilia Młynarczyk ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem u Wojciecha Prażmowskiego. Pracowała jako fotoreporter w tygodniku "Ekspres Sochaczewski". Wzięła udział w zbiorowej pokonkursowej wystawie "W co wierzymy" w Fundacji Ateneum w Warszawie (2006). O sobie mówi: Z czasów dzieciństwa pamiętam moje obserwacje jak to, że świat podczas zachodu słońca nabiera tajemniczego kształtu. Wtedy wszystko co jednoznacznie zakreślone w czasie dnia traci swe jednoznaczne istnienie. W miarę jak stawałam się starsza coraz bardziej zdawałam sobie sprawę z mojej wrażliwości. Zrozumiałam też, że pewnych rzeczy nie da się opowiedzieć, że pewne rzeczy pozostają tylko w naszej świadomości.

fot. Emilia Młynarczyk "Ciemna strona księżyca"

O twórczości Emilii Młynarczyk napisała IzabelaWojciechowska:

Zanurzam rękę w kałuży i wyszarpuję z niej załamania promieni księżyca. Psuję rtym. Potem, gdy woda się uspokoi, widzę w niej swoją odbitą twarz otuloną mgłą, jakże dobrotliwą... A przecież wtedy budzą się upiory i raczej powinnam się przestraszyć... samej siebie. Doszukuję się obrazów znanych, nasyconych jakże innym światłem, światłem odbarwiającym znaczenie rzeczy. Tyle emocji i rezultat jakże oszałamiający. Pełna nadziei rozmawiam z ćmami, bo tylko one zaglądają ukradkiem na druga stronę księżyca. Otulam twarz rękoma a na wewnętrznej stronie obu dłoni odciska się mapa zakamarków mojego serca. Ile tam miejsc nieznanych, ile szczytów do zdobycia, ile wartkich rzek pomyka do oceanu niepokoju. Ultramaryna dźwięków.

fot. Emilia Młynarczyk "Ciemna strona księżyca“

Emilia Młynarczyk. Kiedy ją zobaczyłam, to pomyślałam, że ktoś się pomylił obdarzając ją pasją fotografowania. Oto subtelność kształtów wyłaniających się z mgły i seria zdjęć mogąca naruszyć spokój olbrzyma pt. "Ciemna strona księżyca". Te fotografie to zapisy ducha wyobraźni i wrażliwości. To chodzenie po nieznanym lądzie. Zmuszają do uszeregowania naszych myśli najskrytszych. To poznawanie naszej ciemnej strony księżyca. - Izabela Wojciechowska

Prezentowany cykl na wystawie stanowią pracę dyplomową wykonaną u promotora dr hab. Wojciech Prażmowski w Warszawskiej Szkole Fotografii.


Emilia Młynarczyk Ciemna strona księżyca
otwarcie wystawy: 24 lipca 2008 godzina 19
wystawa czynna: 25 lipca - 17 sierpnia 2008

Green Galery
ul. Krzywe Koło 2/4, Warszawa
Godziny otwarcia Galerii:
wtorek - piątek: 12.00 - 18.00
sobota - niedziela: 12.00 - 17.00

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0