"Ciemna strona księżyca" w Green Gallery

WLF 08. Kolejna wystawa, którą będzie można zobaczyć w ramach Warszawskiego Lata Fotografii to prezentacja Emilii Młynarczyk w Green Gallery. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii pokaże fotografie które stanowią jej pracę dyplomową. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 lipca o godzinie 19.
Emilia Młynarczyk ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem u Wojciecha Prażmowskiego. Pracowała jako fotoreporter w tygodniku "Ekspres Sochaczewski". Wzięła udział w zbiorowej pokonkursowej wystawie "W co wierzymy" w Fundacji Ateneum w Warszawie (2006). O sobie mówi: Z czasów dzieciństwa pamiętam moje obserwacje jak to, że świat podczas zachodu słońca nabiera tajemniczego kształtu. Wtedy wszystko co jednoznacznie zakreślone w czasie dnia traci swe jednoznaczne istnienie. W miarę jak stawałam się starsza coraz bardziej zdawałam sobie sprawę z mojej wrażliwości. Zrozumiałam też, że pewnych rzeczy nie da się opowiedzieć, że pewne rzeczy pozostają tylko w naszej świadomości.

fot. Emilia Młynarczyk "Ciemna strona księżyca"

O twórczości Emilii Młynarczyk napisała IzabelaWojciechowska:

Zanurzam rękę w kałuży i wyszarpuję z niej załamania promieni księżyca. Psuję rtym. Potem, gdy woda się uspokoi, widzę w niej swoją odbitą twarz otuloną mgłą, jakże dobrotliwą... A przecież wtedy budzą się upiory i raczej powinnam się przestraszyć... samej siebie. Doszukuję się obrazów znanych, nasyconych jakże innym światłem, światłem odbarwiającym znaczenie rzeczy. Tyle emocji i rezultat jakże oszałamiający. Pełna nadziei rozmawiam z ćmami, bo tylko one zaglądają ukradkiem na druga stronę księżyca. Otulam twarz rękoma a na wewnętrznej stronie obu dłoni odciska się mapa zakamarków mojego serca. Ile tam miejsc nieznanych, ile szczytów do zdobycia, ile wartkich rzek pomyka do oceanu niepokoju. Ultramaryna dźwięków.

fot. Emilia Młynarczyk "Ciemna strona księżyca“

Emilia Młynarczyk. Kiedy ją zobaczyłam, to pomyślałam, że ktoś się pomylił obdarzając ją pasją fotografowania. Oto subtelność kształtów wyłaniających się z mgły i seria zdjęć mogąca naruszyć spokój olbrzyma pt. "Ciemna strona księżyca". Te fotografie to zapisy ducha wyobraźni i wrażliwości. To chodzenie po nieznanym lądzie. Zmuszają do uszeregowania naszych myśli najskrytszych. To poznawanie naszej ciemnej strony księżyca. - Izabela Wojciechowska

Prezentowany cykl na wystawie stanowią pracę dyplomową wykonaną u promotora dr hab. Wojciech Prażmowski w Warszawskiej Szkole Fotografii.


Emilia Młynarczyk Ciemna strona księżyca
otwarcie wystawy: 24 lipca 2008 godzina 19
wystawa czynna: 25 lipca - 17 sierpnia 2008

Green Galery
ul. Krzywe Koło 2/4, Warszawa
Godziny otwarcia Galerii:
wtorek - piątek: 12.00 - 18.00
sobota - niedziela: 12.00 - 17.00

Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!