Kiedy fotografia staje się sztuką? Te darmowe ebooki pozwolą ci zgłębić tajniki fotografii artystycznej
1
Tadeusz Rolke kończy 90 lat. Poznaj historię prekursora polskiego fotoreportażu z majowym numerem Digital Camera Polska
10 maj 2019
Do kiosków trafiło najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in.: obszerny materiał poświęcony jednemu z najsłynniejszych polskich fotografów, wywiad z nadwornym fotografem Baracka Obamy, porady sprzętowe oraz test aparatu Fujifilm GFX 50R.
0
9 dzielnic, 40 opowieści. “Tokyo Lifestyle Book” to wyjątkowa książka o stolicy Japonii
18 kwiecień 2019
Dziesiątki rozmów, zdjęć i ciekawostek. Nowa książka Aleksandry Janiec to coś więcej niż reportaż czy zwykły przewodnik. To wyjątkowy portret “miasta, które nigdy się nie kończy”.
0
“Vulnerable”, czyli lateksowy sen o bliskości i ludzkim ciele. Premiera książki Tadeusza Chudego w Leica 6x7 Gallery Warszawa
12 kwiecień 2019
Książka "Vulnerable" to ostatnia część  i podsumowanie projektu długoterminowego Kinky, w skład którego wchodzi wystawa fotograficzna, film dokumentalny oraz publikacja. Premiera już 18 kwietnia.
0
Fotografia natury to twoja pasja? Odkrywaj ją z kwietniowym numerem Digital Camera Polska
5 kwiecień 2019
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze, kwietniowe wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady na temat fotografii przyrodniczej, rozmowa z Marcinem Dobasem oraz testy najnowszych bezlusterkowców Fujifilm i Olympus.
0
“Fotosy: Renata Pajchel” - najlepsze zdjęcia wybitnej polskiej fotosistki w nowym albumie
28 marzec 2019
Renata Pajchel na przestrzeni lat towarzyszyła największym polskim reżyserom, podnosząc zawód fotosisty do rangi sztuki. Teraz jej prace możecie zobaczyć w monografii podsumowującej jej kilkudziesięcioletnią karierę.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 marzec 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0
“Ziemia, która obrasta nową skórą”. Śląsk na przestrzeni dwudziestu lat w nowej książce Lorenzo Castore
13 marzec 2019
W 2018 roku Lorenzo Castore, jeden z najwybitniejszych włoskich fotografów powrócił na Śląsk, by portretować jego mieszkańców. Rezultatem jest książka “Land”, w której współczesne zdjęcia mieszają się z obrazami sprzed lat, tworząc unikalny, intymny portret “miejsca, którego dawna powłoka rozsypuje się w proch”.
0
Marcowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży
7 marzec 2019
Najnowszy Digital Camera Polska to cała moc inspiracji, wywiady z Miłoszem Rebesiem i Rafałem Milachem, porównanie topowych bezlusterkowców z lustrzankami oraz rozłożenie na czynniki pierwsze manualnej obsługi aparatu, która jest tematem przewodnim marcowego numeru.
0
“Szkice do portretu”, czyli nieco inne spojrzenie na historię fotografii
0
Zimowa wyprzedaż w księgarniach Bookoff - wybór najciekawszych tytułów
7 luty 2019
Jak co roku zaprzyjaźniona księgarnia fotograficzna Bookoff zaprasza na wielką zimową wyprzedaż, która zaczyna się już w najbliższy weekend, 9-10 lutego. Tegoroczna akcja promocyjna obejmie ponad 3 tysiące różnych książek. Przyjrzeliśmy się liście tegorocznych tytułów objętych wyprzedażą i jak co roku wybraliśmy nasze typy.
0
“Wizje natury” - powstaje album z najlepszymi zdjęciami polskiej przyrody
6 luty 2019
170 zdjęć, 120 autorów, czyli najlepsze prace Związku Polskich Fotografów Przyrody wydane w formie albumu. Nabyć można go tylko do 16 lutego.
0
Lutowy numer Digital Camera Polska już dostępny w sprzedaży
6 luty 2019
Krótkie zimowe dni i ujemne temperatury nie zachęcają do fotografowania. Dlatego tym wydaniem redaktorzy Digital Camera Polska postarają się wyciągnąć Was z domu. A przynajmniej nie dopuścić do tego, by aparat spędził w torbie kolejne tygodnie.
0
„Mamma Africa 2019“ - unikalny projekt fotograficzny, którego celem jest pomoc
15 styczeń 2019
Odważna formuła i wyjątkowy cel - pomoc dzieciom z najstarszego kontynentu świata. Oto „Mamma Africa 2019“, czyli charytatywny kalendarz, jakiego w naszym kraju jeszcze nie było.
0
“Odwiedzając Moskwę, poczułem, że odnalazłem swoje plemię”. Nowa książka Boogiego już w sprzedaży
11 styczeń 2019
Vladimir “Boogie” Milivojevich to twórca, którego zdjęcia uliczne można lubić bądź nie. Na pewno jednak nie da się obok nich przejść obojętnie. Spójrzcie na Moskwę oczami jednego z najbardziej charakterystycznych współczesnych fotografów ulicznych.
0
Jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska już dostępne w sprzedaży
9 styczeń 2019
To pierwsze w 2019 roku i zarazem setne na polskim rynku wydanie Digital Camera. Z tej okazji redaktorzy przygotowali kilka wyjątkowych publikacji.
0
Wiktor Franko “Vol.1” - album podsumowujący 10-lecie działalności jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów
2 styczeń 2019
Charakterystyczne prace Wiktora Franko wielokrotnie były już publikowane z w polskich i zagranicznych czasopismach, eksponowane na wystawach i doceniane w konkursach. Teraz zebrane zostały w pierwszym autorskim albumie, podsumowującym 10 lat działalności fotografa.
0
“Paweł Pierściński. Fotografia” - dwustustronicowy retrospektywny album mistrza polskiego krajobrazu
28 grudzień 2018
Zmarły półtora roku temu Paweł Pierściński, zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich fotografów, a jego artystyczne pejzaże od lat inspirują adeptów sztuki krajobrazu. Teraz sylwetce mistrza możemy bliżej przyjrzeć się w nowym albumie wydanym nakładem Biura Wystaw Artystycznych.
2