Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów

0
Maciej Luśtyk
7 Luty 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcesz obrabiać zdjęcia jak Michael Woloszynowicz, Marie Bärsch czy Pratik Naik? Postprodukcja wymaga solidnego warsztatu, ale jeśli chodzi o kolor, pracę mogą ułatwić Wam nowe presety do programu Capture One.

Presety imitujące wygląd filmów czy będące podstawą do obróbki kolorystycznej zdjęcia użytkownicy Lightrooma i Photoshopa znają od dawna. W środowisku Capture One pojawiły się stosunkowo niedawno, bo dopiero półtora roku temu. Są jednak o tyle ciekawe, że mogą być stosowane jako warstwy, a także mieszane ze sobą, co pozwala uzyskać zróżnicowane efekty.

3 znanych twórców, 21 presetów

Teraz producent oprogramowania prezentuje nowe paczki Editorial Color Grading Styles, która, jak wskazuje nazwa, ma okazać się świetną podstawą do gradacji kolorystycznej zdjęć na etapie postprodukcji. Jakość wchodzących w jej skład presetów, gwarantować osoby, które pomogły w ich przygotowaniu: fotografowie Michael Woloszynowicz i Marie Bärsch oraz retuszer Pratik Naik. Kilka przykładów działania poszczególnych efektów możecie zobaczyć poniżej.

W sumie otrzymujemy 3 zestawy, na które składa się łącznie 21 styli (po 7 na każdego twórcę), które odzwierciedlać mają estetykę autorów. Mamy więc zarówno presety służące poprawie tonów skóry, jak i nakierowane wyłącznie uatrakcyjnienie kolorystyki czy uzyskanie efektu retro. Znajdziemy też style do ciekawej konwersji do monochromu. Jednym słowem coś dla każdego.

Cena i dostępność

Jak zawsze w przypadku C1 nie możemy jednak liczyć na niską cenę. Paczki z presety kupimy osobno w cenie 39 euro (około 170 zł) za każdą, lub w zestawie za 78 euro (około 330 zł).

Więcej informacji na temat nowych styli znajdziecie pod adresem get.phaseone.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
30
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Oprócz nowości w postaci mobilnej wersji Photoshopa i oryginalnej aplikacji Photoshop Camera, Adobe wprowadziło także szereg usprawnień do poszczególnych wersji...
1
0
Powiązane artykuły