Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów

Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów

Chcesz obrabiać zdjęcia jak Michael Woloszynowicz, Marie Bärsch czy Pratik Naik? Postprodukcja wymaga solidnego warsztatu, ale jeśli chodzi o kolor, pracę mogą ułatwić Wam nowe presety do programu Capture One.

Presety imitujące wygląd filmów czy będące podstawą do obróbki kolorystycznej zdjęcia użytkownicy Lightrooma i Photoshopa znają od dawna. W środowisku Capture One pojawiły się stosunkowo niedawno, bo dopiero półtora roku temu. Są jednak o tyle ciekawe, że mogą być stosowane jako warstwy, a także mieszane ze sobą, co pozwala uzyskać zróżnicowane efekty.

3 znanych twórców, 21 presetów

Teraz producent oprogramowania prezentuje nowe paczki Editorial Color Grading Styles, która, jak wskazuje nazwa, ma okazać się świetną podstawą do gradacji kolorystycznej zdjęć na etapie postprodukcji. Jakość wchodzących w jej skład presetów, gwarantować osoby, które pomogły w ich przygotowaniu: fotografowie Michael Woloszynowicz i Marie Bärsch oraz retuszer Pratik Naik. Kilka przykładów działania poszczególnych efektów możecie zobaczyć poniżej.

W sumie otrzymujemy 3 zestawy, na które składa się łącznie 21 styli (po 7 na każdego twórcę), które odzwierciedlać mają estetykę autorów. Mamy więc zarówno presety służące poprawie tonów skóry, jak i nakierowane wyłącznie uatrakcyjnienie kolorystyki czy uzyskanie efektu retro. Znajdziemy też style do ciekawej konwersji do monochromu. Jednym słowem coś dla każdego.

Cena i dostępność

Jak zawsze w przypadku C1 nie możemy jednak liczyć na niską cenę. Paczki z presety kupimy osobno w cenie 39 euro (około 170 zł) za każdą, lub w zestawie za 78 euro (około 330 zł).

Więcej informacji na temat nowych styli znajdziecie pod adresem get.phaseone.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1