Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów

Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów

Chcesz obrabiać zdjęcia jak Michael Woloszynowicz, Marie Bärsch czy Pratik Naik? Postprodukcja wymaga solidnego warsztatu, ale jeśli chodzi o kolor, pracę mogą ułatwić Wam nowe presety do programu Capture One.

Presety imitujące wygląd filmów czy będące podstawą do obróbki kolorystycznej zdjęcia użytkownicy Lightrooma i Photoshopa znają od dawna. W środowisku Capture One pojawiły się stosunkowo niedawno, bo dopiero półtora roku temu. Są jednak o tyle ciekawe, że mogą być stosowane jako warstwy, a także mieszane ze sobą, co pozwala uzyskać zróżnicowane efekty.

3 znanych twórców, 21 presetów

Teraz producent oprogramowania prezentuje nowe paczki Editorial Color Grading Styles, która, jak wskazuje nazwa, ma okazać się świetną podstawą do gradacji kolorystycznej zdjęć na etapie postprodukcji. Jakość wchodzących w jej skład presetów, gwarantować osoby, które pomogły w ich przygotowaniu: fotografowie Michael Woloszynowicz i Marie Bärsch oraz retuszer Pratik Naik. Kilka przykładów działania poszczególnych efektów możecie zobaczyć poniżej.

W sumie otrzymujemy 3 zestawy, na które składa się łącznie 21 styli (po 7 na każdego twórcę), które odzwierciedlać mają estetykę autorów. Mamy więc zarówno presety służące poprawie tonów skóry, jak i nakierowane wyłącznie uatrakcyjnienie kolorystyki czy uzyskanie efektu retro. Znajdziemy też style do ciekawej konwersji do monochromu. Jednym słowem coś dla każdego.

Cena i dostępność

Jak zawsze w przypadku C1 nie możemy jednak liczyć na niską cenę. Paczki z presety kupimy osobno w cenie 39 euro (około 170 zł) za każdą, lub w zestawie za 78 euro (około 330 zł).

Więcej informacji na temat nowych styli znajdziecie pod adresem get.phaseone.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4