Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów

Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów

Chcesz obrabiać zdjęcia jak Michael Woloszynowicz, Marie Bärsch czy Pratik Naik? Postprodukcja wymaga solidnego warsztatu, ale jeśli chodzi o kolor, pracę mogą ułatwić Wam nowe presety do programu Capture One.

Presety imitujące wygląd filmów czy będące podstawą do obróbki kolorystycznej zdjęcia użytkownicy Lightrooma i Photoshopa znają od dawna. W środowisku Capture One pojawiły się stosunkowo niedawno, bo dopiero półtora roku temu. Są jednak o tyle ciekawe, że mogą być stosowane jako warstwy, a także mieszane ze sobą, co pozwala uzyskać zróżnicowane efekty.

3 znanych twórców, 21 presetów

Teraz producent oprogramowania prezentuje nowe paczki Editorial Color Grading Styles, która, jak wskazuje nazwa, ma okazać się świetną podstawą do gradacji kolorystycznej zdjęć na etapie postprodukcji. Jakość wchodzących w jej skład presetów, gwarantować osoby, które pomogły w ich przygotowaniu: fotografowie Michael Woloszynowicz i Marie Bärsch oraz retuszer Pratik Naik. Kilka przykładów działania poszczególnych efektów możecie zobaczyć poniżej.

W sumie otrzymujemy 3 zestawy, na które składa się łącznie 21 styli (po 7 na każdego twórcę), które odzwierciedlać mają estetykę autorów. Mamy więc zarówno presety służące poprawie tonów skóry, jak i nakierowane wyłącznie uatrakcyjnienie kolorystyki czy uzyskanie efektu retro. Znajdziemy też style do ciekawej konwersji do monochromu. Jednym słowem coś dla każdego.

Cena i dostępność

Jak zawsze w przypadku C1 nie możemy jednak liczyć na niską cenę. Paczki z presety kupimy osobno w cenie 39 euro (około 170 zł) za każdą, lub w zestawie za 78 euro (około 330 zł).

Więcej informacji na temat nowych styli znajdziecie pod adresem get.phaseone.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8