Od krajobrazów po stanowiska pracy, czyli co warto fotografować, by dobrze sprzedać swoje zdjęcia

0
Michał Chrzanowski
28 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Piękno przyrody, kadry z życia ulicy, a także zdjęcia ukazujące ludzi podczas pracy - takie motywy okazały się najlepiej sprzedającymi się fotografiami dostępnymi w serwisie 500px. Koniecznie zobaczcie galerię dziesięciu najlepszych prac!
Minęło już dwa lata odkąd serwis 500px przekształcił się ze zwykłej strony prezentującej zdjęcia w platformę, która umożliwia szybką i efektywną sprzedaż swoich prac. Z tej możliwości skorzystało i wciąż korzysta wielu fotografów: od miłośników krajobrazów i przyrody, przez fotografów życia ulicy po portrecistów, czy osoby zajmujące się fotografią stockową. W związku z tym założyciele 500px postanowili sprawdzić, które fotografie cieszyły się największą popularnością wśród nabywców. Spośród wszystkich prac wybrali dziesięć zdjęć najbardziej dochodowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

”Piękno przyrody, zapierające dech w piersiach krajobrazy, czy w końcu obecność niewielkiego człowieka na tle ogromnego świata to zawsze są obraz, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Poza tym wyraziste kolory, przestrzeń oraz anonimowość sprawiają, że łatwo jest się utożsamiać z takimi fotografiami” - powiedzieli autorzy zestawienia.

Więcej niebywałych prac możecie znaleźć w serwisie marketplace.500px.com. Zachęcamy również do publikowania swoich zdjęć. Kto wie, być może to właśnie ty będziesz najpopularniejszym fotografem 500px.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły