Samsung Portable SSD T3 - kompaktowy dysk zewnętrzny stworzony dla profesjonalistów

0
Michał Chrzanowski
5 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut

CES 2016: Samsung zaprezentował kolejną generację szybkich i przenośnych dysków półprzewodnikowych. Model Portable SSD T3 charakteryzuje się niezwykle kompaktowym rozmiarem, wysoką prędkością odczytu i zapisu, odporną na wstrząsy obudową oraz pojemnością nawet do 2TB.

Samsung Portable SSD T3 to następna odsłona dysków przenośnych, w których zastosowano technologię półprzewodnikową. Zostały one zaprojektowane z myślą o profesjonalistach, którzy większość czasu spędzają w terenie. Poza unikalnym wyglądem modele z serii Portable SSD T3 oferują zaawansowane rozwiązania.

”Bazując na sukcesie, który w 2015 roku osiągnęły dyski Portable SSD T1, wprowadziliśmy kilka istotnych zmian. Nowa linia T3 zapewnia wyjątkowe osiągi, pojemności niespotykane w tego typu urządzeniach oraz - co również bardzo istotne - wysoką odporność na uszkodzenia. Te wszystkie cechy składają się na fakt, że seria Portable SSD T3 będzie odpowiednia dla nowoczesnych i wymagających fotografów” - powiedział przedstawiciel formy Samsyng, Un-Soo Kim.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Dyski z serii Portable SSD T3 to usprawnione konstrukcje, które posiadają rozwiązanie TurboWrite, autorską technologię Samsunga o nazwie V-NAND, której zadaniem jest poprawa wydajności i prędkości działania oraz interfejs USB 3.1. Dzięki temu, oferują maksymalną prędkość odczytu i zapisu 450 MB/s, czyli około 400% szybciej niż tradycyjne dyski HDD. Modele Portable SSD T3 są również odporne na wstrząsy i upadek (nawet z 2 metrów). Ponadto, są chronione przed działaniem wysokich temperatur poprzez kontrolę temperatury otoczenia, co jeszcze bardziej zabezpiecza dysk przed utratą danych wskutek przegrzania. Co więcej, nowe dyski Samsunga umożliwiają zabezpieczenie danych za pomocą hasła w 256-bitowym szyfrowaniu AES, dzięki czemu informacje nie wpadną w niepowołane ręce. A wszystkie te funkcję zamknięte są w eleganckim urządzeniu o wielkości wizytówki (74 x 58 x 10.5 mm).Samsung Portable SSD T3 oferuje pojemność 2TB i najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w lutym 2016 roku. Cena za urządzenia, jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.samsung.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
11
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)