Borys Michajłow
0
Thomas Ruff
22 listopad 2003
Z okazji wystawy Thomasa Ruffa, która właśnie rozpoczęła się w warszawskim CSW, prezentujemy twórczość jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych przedstawicieli współczesnej fotografii.
0
O muzyce i fotografii - rozmowa z Filipem Wiśniewskim
19 listopad 2003
W Filharmonii Białostockiej trwa wystawa fotografii Filipa Wiśniewskiego z cyklu "Rhapsody" - jej wirtualną wersję prezentowaliśmy niedawno w Galerii Fotopolis. Wracajc po raz kolejny do tematu wzajemnej inspiracji muzyki i fotografii, publikujemy fragment rozmowy Tomasza Biegana (New York Photographers) z autorem zdjęć.
0
Rozmowa z Leszkiem Szurkowskim
5 listopad 2003
"Jestem przekonany, że powinniśmy dzisiaj mówić przede wszystkim o obrazie, a nie o tym jaką techniką powstał i został powielony". Prezentujemy fragment wywiadu z Leszkiem Szurkowskim z książki K. Makowskiego i K. Jureckiego "Słowo o fotografii".
0
Odszedł Edward Hartwig (1909-2003)
30 październik 2003
Edward Hartwig, jedna z najważniejszych postaci polskiej fotografii artystycznej, zmarł we wtorkowy wieczór 28 października 2003, w warszawskim szpitalu. Miał 94 lata. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 6 listopada na warszawskich Powązkach.
0
Rozmowa z Krzysztofem Gierałtowskim
26 wrzesień 2003
"Wielka rola kreacyjna fotografii w reklamie obecnie, wbrew pozorom, też zamiera. Powszechne schlebianie gustom doprowadziło do tego, że już nie ma zapotrzebowania na zdjęcia wybitne, intrygujące, inteligentne." - nie tylko pesymistycznie z Krzysztofem Gierałtowskim o fotografii rozmawia Krzysztof Makowski.
0
Rozmowa z Tomaszem Gudzowatym
11 czerwiec 2003
Prezentujemy nagrodzone fotografie Tomasza Gudzowatego z klasztoru Shaolin oraz rozmowę z ich autorem o tegorocznych wyróżnieniach World Press Photo i o najbliższych planach fotografika.
0
Rozmowa z Wacławem Wantuchem
23 kwiecień 2003
"W kobietach są całe oceany ciekawości, której nie można zaspokoić..." - o fotografii kobiecego ciała, fotografii cyfrowej i miejscu komercji w twórczości artysty rozmawiamy z Wacławem Wantuchem.
0
Nan Goldin
29 styczeń 2003
Do 13 kwietnia 2003 Centrum Sztuki Współczesnej prezentuje retrospektywną wystawę fotografii Nan Goldin Devil's Playground. W naszym artykule poświęconym jej fascynującej twórczości prezentujemy teraz więcej fotografii.
0
Piotr Janowski - wywiad
0