Różnica między patrzeniem i widzeniem - rozmowa z Anną Orłowską
0
Piotr Zbierski - rozmowa
6 lipiec 2012
Prezentujemy rozmowę z Piotrem Zbierskim - laureatem konkursu Leica Oskar Barnack Award Newcomer 2012. Opowiada w nim o nagrodzonym cyklu "Pass by me", swojej pracy oraz opracowywaniu fotografii. Wywiad publikujemy dzięki uprzejmości polskiego przedstawiciela Leica Camera.
0
Yann Gross - rozmowa
31 maj 2012
Yann Gross jest autorem, związanego z narodzinami ugandyjskiej kultury skateboardingu, projektu "Kitintale". Jego fragment prezentowany był w trakcie tegorocznej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Wystawie towarzyszył wywiad, który z Yannem Grossem przeprowadził Gergely László.
0
MFK 2012: Viviane Sassen
23 kwiecień 2012
Prezentujemy zdjęcia Viviane Sassen z cyklu "Parasomnia", który będziecie mogli zobaczyć podczas tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Pauza w dniach 12 maja - 12 czerwca 2012. Holenderska artystka pokaże w niej, zacierające granice między dokumentem a fotografią kreacyjną, prace zrealizowane w Kenii - kraju, w którym się wychowała.
0
"Ważniejsze od zrobienia zdjęcia jest samo spotkanie z inną osobą" - rozmowa z Maciejem Pisukiem
6 marzec 2012
Maciej Pisuk to odkrycie fotografii dokumentalnej ostatniego czasu. Jego cykl zdjęć z warszawskiej Pragi pokazywany był w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie i podczas FotArtFestivalu w Bielsku-Białej. Zachęcamy do lektury naszej rozmowy z autorem.
0
"Jestem mistrzem edycji" - wyróżnione prace
9 luty 2012
Prezentujemy prace wyróżnione w konkursie "Jestem mistrzem edycji". Wysoki poziom zgłoszeń sprawił, że postanowiliśmy docenić dwadzieścia sześć osób.
0
"Lubię, jak coś jest poważne" - rozmowa z Rafałem Milachem
12 styczeń 2012
W ramach wrocławskiego Trochę Innego Festiwalu Fotografii Klaudia Pieszczoch i Agata Grząba rozmawiały z Rafałem Milachem. Fotograf opowiadał im o zdjęciach, które go przyciągają, prowadzeniu bloga, przybieraniu masek, dostojności w fotografii, kampaniach reklamowych i swoim przekrojowym projekcie "7 pokoi".
0
Sweet 60's - polska fotografia mody lat 60.
21 grudzień 2011
"Sweet '60s" to wyjątkowe archiwa, które zostały udostępnione szerszej publiczności w ramach projektu "Fotorejestr" prowadzonego przez Fundację Archeologia Fotografii. Zobaczcie jak wyglądała fotografia mody w Polsce w latach 60. Zdjęcia pochodzą z archiwów Władysława Pawelca i Andrzeja Wiernickiego.
0
Wolfgang Tillmans: "Problemy z ginącymi skarpetkami to niemal obraz ludzkiej kondycji: zawsze brakuje ci jednej z dwóch skarpetek"
25 listopad 2011
Do 29 stycznia 2012 w warszawskiej Zachęcie możecie oglądać wystawę prac Wolfganga Tillmansa. Nie jest to łatwa w odbiorze prezentacja, dlatego obok prac artysty zamieszczamy fragmenty jego wypowiedzi. Mamy nadzieję, że przybliżą Wam twórcze koncepcje fotografa.
0
"Najpiękniejszą rzeczą w fotografii jest prostota" - rozmowa z Filipem Ćwikiem
0