Błyskawiczny Konkurs Fotograficzny - galeria Oli Szaflik
0
Błyskawiczny Konkurs Fotograficzny - galeria Andrzeja Staszoka
22 styczeń 2003
Zapraszamy do obejrzenia galerii Andrzeja Staszoka laureata Błyskawicznego Konkursu Fotograficznego.
0
Fotograf niedzielny - Hartmann Single Black: oryginalny sposób drukowania zeskanowanych czarno-białych negatywów 35 mm. Część druga.
19 styczeń 2003
Trzeba lubić zdjęcia wierne pointylistycznej naturze fotografii - jeśli podobają wam się czarne kropki na białym papierze i nie zależy wam na ukrywaniu tego swoistego "ziarna", a nawet chcecie je twórczo wykorzystać, to metoda drukowania jednym czarnym atramentem powinna wam odpowiadać.
0
III Biennale fotografii czarno-białej "Postać ludzka w pejzażu"
15 styczeń 2003
Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa organizuje po raz trzeci Biennale Fotografii czarno-białej, którego tematem jest "Postać ludzka w pejzażu". Prace można wysyłać jeszcze przez 10 miesięcy.
0
Galeria zdjęć z Ameryki Łacińskiej Barta Pogody
13 styczeń 2003
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Barta Pogody, które powstały podczas podróży po obu Amerykach.
0
Fotograf niedzielny - Hartmann Single Black: oryginalny sposób drukowania zeskanowanych czarno-białych negatywów 35 mm. Część pierwsza.
12 styczeń 2003
Wydruki Hartmanna doskonale pasują do estetyki jego zdjęć. Są dość duże, bardzo wiernie oddają właściwości negatywu, a ich wspaniałe właściwości tonalne można porównać do fotograwiury. Mimo że metoda nie jest może zbyt rewolucyjna, myślę, że wiele osób może skorzystać z jego doświadczeń.
0
Richard Avedon - malarz życia nowoczesnego - część 2
7 styczeń 2003
Prezentujemy drugą część eseju "Richard Avedon - malarz życia nowoczesnego".
0
Fotograf niedzielny - Dwadzieścia razy kwiecień: Era klasycznych lustrzanek
5 styczeń 2003
Co sprawia, że lustrzanka jest "klasyczna"? No cóż, dla mnie musi być "MMM" (to taki mój termin, który na pewno się nie przyjmie :-). W przypadkowej kolejności: pierwsze M to Manualna, drugie - Mechaniczna, a trzecie - Metalowa.
0
Fotograf niedzielny - Najlepsze obiektywy autofokus na świecie
29 grudzień 2002
Okładka marcowego numeru miesięcznika Popular Photography krzyczała "Trzy najlepsze obiektywy stałoogniskowe jakie kiedykolwiek testowaliśmy!!!", ale w środku magazynu próżno było szukać wyjaśnienia tego twierdzenia. Podpowiedź: oto jedno z tych szkieł. Jeśli chcecie poznać pozostałe, czytajcie dalej.
1
"Fotomorgana"
0