Galeria zdjęć z Ameryki Łacińskiej Barta Pogody
0
Fotograf niedzielny - Hartmann Single Black: oryginalny sposób drukowania zeskanowanych czarno-białych negatywów 35 mm. Część pierwsza.
12 styczeń 2003
Wydruki Hartmanna doskonale pasują do estetyki jego zdjęć. Są dość duże, bardzo wiernie oddają właściwości negatywu, a ich wspaniałe właściwości tonalne można porównać do fotograwiury. Mimo że metoda nie jest może zbyt rewolucyjna, myślę, że wiele osób może skorzystać z jego doświadczeń.
0
Richard Avedon - malarz życia nowoczesnego - część 2
7 styczeń 2003
Prezentujemy drugą część eseju "Richard Avedon - malarz życia nowoczesnego".
0
Fotograf niedzielny - Dwadzieścia razy kwiecień: Era klasycznych lustrzanek
5 styczeń 2003
Co sprawia, że lustrzanka jest "klasyczna"? No cóż, dla mnie musi być "MMM" (to taki mój termin, który na pewno się nie przyjmie :-). W przypadkowej kolejności: pierwsze M to Manualna, drugie - Mechaniczna, a trzecie - Metalowa.
0
Fotograf niedzielny - Najlepsze obiektywy autofokus na świecie
29 grudzień 2002
Okładka marcowego numeru miesięcznika Popular Photography krzyczała "Trzy najlepsze obiektywy stałoogniskowe jakie kiedykolwiek testowaliśmy!!!", ale w środku magazynu próżno było szukać wyjaśnienia tego twierdzenia. Podpowiedź: oto jedno z tych szkieł. Jeśli chcecie poznać pozostałe, czytajcie dalej.
1
"Fotomorgana"
28 grudzień 2002
W naszej galerii prezentujemy przegląd prac koła fotograficznego przy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
0
Pstrykaliada 2003 - informacje wstępne
27 grudzień 2002
Mamy już wstępne informacje na temat jubileuszowej, V edycji studenckiego konkursu fotograficznego Pstrykaliada 2003. Do udziału zapraszają organizatorzy - studenci SGH, oraz serwis Fotopolis - patron medialny imprezy.
0
Fotograf niedzielny - Kombinowane kamery
22 grudzień 2002
Ponieważ fotografowie starają się jak najlepiej dopasować używany sprzęt do swoich potrzeb, wielu wciąż kusi perspektywa używania obiektywów jednej firmy na korpusie innego producenta. Nie każdy system zapewnia nam wszystko, czego chcemy lub potrzebujemy, a poza tym zdarza się, że aparaty producenta doskonałych szkieł są po prostu kiepskie (np. Leiki R) lub vice versa.
0
Shibui Barbary Stykowskiej
16 grudzień 2002
Jaka jest Japonia? Tego nie umiem powiedzieć. Ale mogę pokazać jaką ją widziałam...
0
Fotograf niedzielny - Blask
0