Redakcja Fotopolis

„Postawiłem sobie nie udokumentować, tylko poprzez fotografie uchwycić spotkanie. To dlatego każde zdjęcie staje się ekskluzywnym i intymnym spojrzeniem w głąb ludzkiej natury“ - mówi Cato Lein autor „Arktycznego pyłu“. Wernisaż jego prac już jutro w Katowicach.
6 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza w dniach 11-15 września na cykl bezpłatnych wydarzeń zorientowanych wokół archiwizacji zbiorów i zdjęć historycznych. W programie m.in spotkania z konserwatorem, możliwość zeskanowania przyniesionych zdjęć, pokazy slajdów i przegląd archiwum.
5 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Czytelnia Sztuki zaprasza na wyjątkowe warsztaty z realizacji projektów długoterminowych, które poprowadzi uznany dokumentalista Lorenzo Castore. Zajęcia realizowane będą w dwóch weekendowych sesjach we wrześniu i grudniu. Zapisy tylko do piątku.
4 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na dzisiejszy wernisaż wyjątkowej wystawy prac Haliny Morcinek. „Obraz, nawet jeśli nie idealny to może być prawdziwszy, niosący całą gamę wspomnień. Może być świadectwem uczuć i emocji tylko wtedy, gdy jest efektem doświadczania“ - zaznacza Beata Mendrek, kuratorka wystawy „Fotografia otworkowa 1:1”.
4 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Już od środy w warszawskiej galerii Galerii Obok ZPAF będzie można oglądać wystawę “Manusza” Krysztofa Dąbrowskiego. “Chciałem pokazać, że tak naprawdę w swej inności i odrębności są takimi samymi ludźmi jak my. Bieda i problemy z jakimi się borykają nie pozbawiają ich człowieczeństwa” - mówi autor o swoim projekcie.
3 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
„W pracach Podsiadły wyraźnie widoczny jest ład kompozycyjny i silna rola światła. Wzmacniają one przekaz, wciągając widza do środka duchowej przestrzeni opisywanej w zdjęciach“ - tak o fotografiach Zbigniewa Podsiadło mówi Andrzej Zygmuntowicz, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wernisaż wystawy już jutro w Gorlicach.
3 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Leica 6×7 Gallery Warszawa zaprasza na trzydniowe święto Tomka Sikory w weekend 7-9 września. Pięćdziesiąt lat pracy twórczej i 70 urodziny to doskonały pretekst, aby w gronie miłośników fotografii porozmawiać, posłuchać mistrzów fotografii i muzyki.
31 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
Kentmere to marka kierowana do osób stawiających swoje pierwsze kroki w fotografii analogowej. Za sprawą dystrybutora, firmy Medikon, w polskich sklepach znajdziemy dwa filmy czarno-białe, o czułościach ISO 100 i ISO 400 oraz papiery wielogradacyjne o dużej tolerancji.
30 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
Okazję na zapoznanie się z najnowszym sprzętem producenta i wzięcie udziału w bezpłatnych warsztatach będą mieli tym razem mieszkańcy stolicy. Liczba miejsc jest ograniczona, radzimy więc pospieszyć się z rejestracją.
30 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
W ramach plenerów Genus Loci, najaktywniejsi działacze ZPAF, w ciągu kilku dni starają się uchwycić na zdjęciach ducha miasta, w którym przebywają. Po Łodzi i Kielcach przyszedł czas na Szczecin. Wernisaż już 3 września w Starej Rzeźni.
29 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0