Marcin Grabowiecki

W sieci pojawił się już kolejny numer "doc! photo magazine", w którym jak zawsze znaleźć można pokaźną dawkę fotografii dokumentalnej z całego świata. 
2 Mar 2015
Marcin Grabowiecki
0
Muzeum Warszawy i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na spotkanie "Fotografia w Muzeum. Między dokumentem a obiektem", którego punktem wyjścia jest nowa publikacja "Fotografie ruin. Ruiny fotografii 1944–2014". W rozmowie wezmą udział: dr Magdalena Wróblewska - autorka książki, dr Jarosław Trybuś - wicedyrektor Muzeum Warszawy oraz goście. Spotkanie, które poprowadzi dr Adam Mazur odbędzie się w środę, 4 marca o godz. 18:30 w warszawskim Instytut Historii PAN. Obowiązuje rejestracja.
2 Mar 2015
Marcin Grabowiecki
0
Znamy już terminy i tematy wszystkich spotkań w ramach trzeciej edycji cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami". Pierwsze spotkanie już dzisiaj, 26 lutego w warszawskim barze Studio.
26 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
Dwa lata po głośnej wystawie "Jestem z Polski", Wojtek Wieteska zaprezentuje w Leica Gallery swój nowy projekt "Nailing Love". Otwarcie wystawy 20 marca na Mysiej 3.
25 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
"Historia jednej fotografii" to krótkie programy, w których fotografowie przedstawiają historie powstawania ich najważniejszych zdjęć. Bohaterem pierwszego odcinka był Jakub Szymczuk.
25 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
Na Instagramie magazynu "Vanity Fair" opubikowano portrety uczestników przyjęcia, które odbyło się po rozdaniu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zdjęcia zrobił Mark Seliger.
24 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
Sześciu Polaków znalazło się na ogłoszonej dziś liście finalistów Sony World Photography Awards - największego na świecie konkursu fotograficznego.
24 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
Już w najbliższą środę, 25 lutego odbędzie się lutowe spotkanie z cyklu doc! talks. Jego bohaterem będzie jedyny polski reporter nagrodzony prestiżową Nagrodą Pulitzera - Czarek Sokołowski.
23 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
W trzeciej edycji konkursu "Łódź You Love" internauci zamieścili w mediach społecznościowych już ponad 1000 zdjęć. Prace można jeszcze przesyłać do 28 lutego 2015.
23 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
Białoruscy fotoreporterzy są podglądaczami, dokumentującymi życie współczesnej Białorusi. Konkurs fotografii prasowej Belarus Press Photo 2014 pozwala zajrzeć w białoruską rzeczywistość przez dziurkę od klucza i przekonać się, że stereotypowa opinia: "tam się nic nie dzieje" nie ma nic wspólnego z prawdą. Kadry z życia codziennego i ważnych dla społeczeństwa wydarzeń odsłaniają dynamiczny i wielowymiarowy portret tego kraju i jego mieszkańców.
20 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0