kj

trt
22 Wrz 2014
kj
0
Kuba Kossak pisze o swoim wyborze ścieżki zawodowej. Kuba jest wykładowcą Collegium Artis, w którym już 18 czerwca poprowadzi filmowy masterclass Noc Kupały.
3 Cze 2014
kj
0
25 maja Google Street View obchodziło swoje urodziny. Z okazji jubileuszu przestawiamy Wam trzech artystów, którzy posługują się obrazami z Google Street View w swojej praktyce. Ich prace są ciekawym punktem wyjścia dla refleksji o samej naturze przedsięwzięcia firmy Google, jakim jest próba przefotografowania całego "wolnego świata".
29 Maj 2014
kj
0
W dzisiejszym odcinku naszego poradnika ponownie skupimy się na pracy na warstwach. Na przykładzie jednego zdjęcia pokażemy krok po kroku, jak można manipulować światłem za pomocą masek - zamienimy zwykły zachód słońca w dramatyczne zjawisko przyrody. Zapraszamy.
7 Sty 2006
kj
0
Jak nadać zdjęciu unikalną tonację? Jak odpowiednio tonować do sepii? W dzisiejszym odcinku naszego poradnika skupimy się na pracy przy użyciu warstw i krok po kroku pokażemy, jak może przebiegać edycja. Praca na warstwach daje nam niemal nieograniczone możliwości. Zapraszamy do lektury.
17 Gru 2005
kj
0
Po tygodniowej przerwie rozpoczynamy publikacje drugiej serii naszego poradnika "Jak uratować zdjęcie". Zdjęcia, które widujemy na okładkach wielu magazynów, robią wrażenie. Piękna, świeża skóra, brak zmarszczek i zmęczenia na twarzy. W dzisiejszym odcinku naszego poradnika przeprowadzimy prosty retusz i wskażemy, na co należy zwracać uwagę przy edycji zdjęć portretowych.
26 Lis 2005
kj
0
Jak przygotować zdjęcia do prezentacji w galeriach internetowych? W dzisiejszym poradniku opisujemy wszystkie niezbędne działania: od kalibracji monitora, poprzez korektę kolorystyki, kadru, kontrastu i naświetlenia, po dodanie ramki i odpowiednią kompresję.
12 Lis 2005
kj
0
Jak działa cyfrowa multiekspozycja? Jak stosować filtry połówkowe? Dzisiejszy odcinek naszego praktycznego poradnika omawia sposoby powiększenia tonalności zdjęć cyfrowych.
5 Lis 2005
kj
0
Mała rozpiętość tonalna w jaśniejszych partiach obrazu to jedna z największych niedoskonałości fotografii cyfrowej. Jej efektem jest prześwietlenie i rozczarowanie fotografującego. W dzisiejszym poradniku omówimy najmniej kłopotliwy sposób na uratowanie prześwietlonego zdjęcia.
29 Paź 2005
kj
0
W jednym z ostatnich odcinków naszego poradnika, wyjaśnione zostały podstawowe formaty zdjęć cyfrowych. W tym tygodniu opowiemy szerzej o możliwościach formatu RAW, jego obróbce początkowej i końcowym eksporcie do pliku wyjściowego.
22 Paź 2005
kj
0