Magia podwójnej ekspozycji w Photoshopie - zobacz jak robić to dobrze

Magia podwójnej ekspozycji w Photoshopie - zobacz jak robić to dobrze

Zawsze chciałeś otrzymać imponujące zdjęcie o podwójnej ekspozycji, jednak nie do końca wiedziałeś jak się za to zabrać? Jeśli tak, to najnowszy wideoporadnik Photoshop Training Channel został przygotowany z myślą o Tobie.

Podwójna ekspozycja to ciekawa technika efektywnego łączenia ze sobą dwóch zdjęć. Jest znana już od czasów analoga, ale wtedy wiązała się z większymi wydatkami: zakupem aparatu, który zapewniał taką możliwość oraz poświęcenia kilku klatek na eksperymenty. Jednak dzięki cyfrowej fotografii podwójna ekspozycja zyskała swoją drugą młodość.

Photoshop Twoim przyjacielem

Zamierzony efekt możemy osiągnąć w programie Photoshop. Jednak jak odpowiednio dobrać zdjęcia i wymieszać warstwy, żeby otrzymać spektakularny rezultat? Na szczęście z pomocą przychodzi youtubowy kanału Photoshop Training Channel. W najnowszym tutorialu Jesus Ramirez pokazuje krok po kroku sposób tworzenia obrazu o podwójnej ekspozycji.

Powyższy wideoporadnik w języku angielskim, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością tego języka mogą skorzystać z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie ogólnego sensu wypowiedzi.

Pamiętaj - udana podwójna ekspozycja to odpowiednio dobrane zdjęcia

Oczywiście nie wszystko jesteśmy w stanie wykonać w programie graficznym. Na końcowy sukces składa się kilka czynników. Najważniejszym jest odpowiednio wykonane zdjęcie główne - zazwyczaj portret. Za fotografowaną osobą powinno znajdować się jednolite tło - najlepiej w kolorze białym. Z kolei drugoplanowe zdjęcie nie może rozpraszać naszej uwagi, dlatego też świetnie sprawdzi się fotografia drzew lub jak w omawianym przypadku zdjęcie miasta. Gdy mamy już wybrane takie kadry, to wtedy możemy rozpocząć magię w Photoshopie. Warto także zaznaczyć, że najlepiej ze sobą łączyć dwie fotografie monochromatyczne lub dwie kolorowe. Mieszanka czerni i bieli z kolorem zazwyczaj nie wygląda za dobrze - choć i tu mogą wystąpić wyjątki.

Jeżeli ten poradnik był dla Ciebie ciekawy i chcesz lepiej poznać Photoshopa, to koniecznie musisz dodać Photoshop Training Channel do subskrybowanych kanałów na Youtube. Znajdziesz tam wiele tutoriali ukazujących różne triki, które są niezbędne przy efektownej postprodukcji zdjęć.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 - znamy wyniki. Wśród laureatów jest Polak
19 Wrz 2017
Poznaliśmy laureatów największego astrofotograficznego konkurs na świecie. W gronie zwycięzców znalazł się Bartłomiej Jurecki. Jest on pierwszym nagrodzonym polakiem w historii Insight Astronomy Photographer of the Year.
0
Oto prace nagrodzone w EyeEm Photography Awards 2017, największym fotograficznym konkursie na świecie
18 Wrz 2017
Kolejna edycja konkursu organizowanego przez serwis społecznościowy EyeEm dobiegła końca. Oto najlepsze prace, które jury wybrało spośród niemal 600 tys. zgłoszeń.
0
Wildlife Photographer of the Year 2017 - zdjęcia finalistów
12 Wrz 2017
Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku pozwala nam wejrzeć w piękno dzikiego życia na naszej planecie. Nazwiska zwycięzców poznamy 13 października, ale już teraz otrzymujemy przedsmak w postaci zdjęć 13 finalistów.
0
Elinor Carucci: “Dopiero gdy coś sfotografuję, czuję, że spojrzałam na to wystarczająco głęboko”
11 Wrz 2017
Urodzona w Jerozolimie fotografka już od lat stara się zdjąć maskę - z siebie i z osób, które ją otaczają. Często z najbliższych. Poprzez fotografowanie swojej rodziny od nastoletnich lat, pokazuje rzeczy, które na co dzień umykają nam w pędzie życia. Detale, nieraz wstydliwe, a nieraz piękne, z którymi każdy z nas miał kiedyś do czynienia.
0