fotografia mobilna

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia mobilna" w serwisie fotopolis.pl:
Profile LOG już niebawem w smartfonach. Alternatywa dla filmujących aparatów?
Płaskie profile obrazu pozwalają na dużą swobodę na etapie postprodukcji. Dotychczas były  domeną wyłącznie zaawansowanych kamer i aparatów. Już niedługo jednak mają zawitać także do smartfonów.
16 Sty 2017
Maciej Luśtyk
0
Darkr - edytuj zdjęcia tak, jak w prawdziwej ciemni
Jeśli kiedykolwiek pracowaliście w tradycyjnej ciemni, z pewnością przypadnie Wam do gustu aplikacja Darkr, która edycję zdjęć opiera o symulację technik używanych przy wywoływaniu prawdziwych odbitek.
9 Sty 2017
Maciej Luśtyk
0
TraffikCam, czyli jak aparaty w smartfonach pomagają w walce z handlem ludźmi
Mogłoby się wydawać, że handel ludźmi to problem przeszłości. Tymczasem w XXI wieku to ciągle paląca kwestia. Na szczęście technologia, która z jednej strony ułatwia działanie przestępcom może być też wykorzystywana do ich ścigania.
5 Sty 2017
Maciej Luśtyk
0
Naukowcy opracowali płaskie obiektywy. Nowy rozdział optyki?
Optyka wykorzystywana w aparatach fotograficznych wciąż bazuje na 19-wiecznej koncepcji. Już niedługo możemy być jednak świadkami niemałej rewolucji. A wszystko dzięki metamateriałom, które umożliwiają stworzenie niemal idealnie płaskich obiektywów.
3 Sty 2017
Maciej Luśtyk
5
YOSO - polska aplikacja, która ma odmienić oblicze fotografii mobilnej
Jaki jest największy problem współczesnej fotografii? Zbyt dużo zdjęć, które niepotrzebnie zapychają pamięć smartfonów i komputerów. Odmienić to chcą twórcy aplikacji YOSO, która do cyfrowego świata wprowadzić ma analogową magię.
30 Gru 2016
Maciej Luśtyk
12
Yongnuo wkracza na rynek fotografii mobilnej
Mimo wzbudzających wiele kontrowersji obiektywów, firma Yonguno nie zwalnia tempa i kontynuuje ekspansję na rynku optyki. Tym razem mobilnej. W sprzedaży pojawiły się konwertery przeznaczone do modeli iPhone 6/6s i iPhone 6 Plus/6s Plus
27 Gru 2016
Maciej Luśtyk
1
Kamerar ZOOM to pierwsze podwójne adaptery do iPhone’a 7 Plus
Do tej pory użytkownicy nowego iPhone’a 7 Plus mogli tylko pomarzyć o fotograficznych adapterach. Jednak teraz dzięki Kamerar ZOOM będą w stanie rozszerzyć możliwości podwójnego aparatu.
22 Gru 2016
Michał Chrzanowski
0
Zeiss ExoLens już dostępne do najnowszego iPhone’a
Popularne konwertery Zeiss ExoLens są już kompatybilne z najnowszą generacją iPhone’a. Producent zapowiedział także zupełnie nową linię Prime oraz bardziej kompaktowe mocowanie „Edge“.
13 Gru 2016
Michał Chrzanowski
0
Ten 52-megapikselowy kieszonkowiec ma zrewolucjonizować rynek. Zobaczcie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości
Pokazany po raz pierwszy wiosną 2015 roku aparat Light L16 od razu wywołał sensacje. Głównie za sprawą rewolucyjnej technologii obrazowania, na którą składa się aż 16 różnych modułów fotograficznych. Producent udostępnił na jego temat więcej szczegółów.
8 Gru 2016
Maciej Luśtyk
2
Insta360 Air - niedroga kamera sferyczna do smartfonów z Androidem
Kamery sferyczne wciąż próbują utorować sobie drogę do świadomości zwykłych użytkowników. Przełomem w tej kwestii może być kamera Insta 360 Air, która choć nie poraża jakością, to dzięki niskiej cenie i dużej kompatybilności ma szansę upowszechnić modę na zdjęcia i filmy sferyczne.
30 Lis 2016
Maciej Luśtyk
1
zamknij X
Plebiscyt 2016
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2016
Głosuj!