Michael Schmidt “NATUR” - recenzja
0
Sandi Haber Fifield “After the Threshold” - recenzja
6 sierpień 2014
“After the Threshold” to poetycka, odwołująca się do naszych przeżyć publikacja, złożona ze zdjęć układających się w sekwencje.
0
William Eggleston "At Zenith" - recenzja
31 lipiec 2014
William Eggleston to jedna z najważniejszych postaci w historii fotografii. Prekursor fotografii kolorowej, pierwszy fotograf, który w nowojorskim muzem MoMA pokazał barwne zdjęcia. W tym roku wydawnictwo Steidl zaprezentowało najnowszą książkę tej nietuzinkowej postaci.
0
Bertien van Manen “Moonshine” - recenzja
29 lipiec 2014
“Moonshine” to najnowsza książka Bertien van Manen. Tym razem artystka kieruje swoje czułe spojrzenie na górnicze rodziny żyjące w amerykańskich Appalachach. Na migawkowych zdjęciach holenderska fotografka uchwyciła codzienność i zwyczajność, a przy okazji nieokreśloną dziwność tego świata.
0
Rafał Milach “Black Sea of Concrete” - recenzja
22 lipiec 2014
Lada dzień światło dzienne ujrzy najnowsza książka Rafała Milacha “The Winners”. My tymczasem przypominamy o jego poprzedniej publikacji poświęconej Morzu Czarnemu.
0
Joanna Piotrowska “FROWST” - recenzja
15 lipiec 2014
FROWST to książka wyłoniona w konkursie First Book Award, organizowanym przez National Media Museum i wydawnictwo Mack, nakładem którego ukazała się ta publikacja.
0
Julia Borissova “Running to the Edge” - recenzja
9 lipiec 2014
Najnowsza książka Julii Borissovej składa się z archiwalnych zdjęć poddanych ingerencji artystycznej. Fotografie z początku XX wieku połączone zostają z płatkami kwiatów...
0
Adam Lach „Stigma” - recenzja
3 lipiec 2014
"Stigma" to autorska publikacja Adama Lacha. Czy fotografowi Napo Images udało się stworzyć przekonującą opowieść o życiu Romów?
0
Andrzej Kramarz “Invisible Maps” - recenzja
23 czerwiec 2014
Nowa książka Andrzeja Kramarza to zbiór enigmatycznych obrazów emanujących podskórnym niepokojem. W gąszczu plastycznych fotografii poruszamy się po omacku. Tylko od nas zależy co wyczytamy z niezwykle sugestywnych prac, pokazujących świat w rozpadzie.
0
Gábor Arion Kudász “Memorabilia” - recenzja
0