Przetestuj 3 obiektywy Samyang AF - wyniki konkursu

Przetestuj 3 obiektywy Samyang AF - wyniki konkursu

Pod koniec lipca zaprosiliśmy Was do udziału w testach konsumenckich najnowszych obiektywów Samyang z autofokusem. Miło nam poinformować, że najlepszą opinię przesłał Adam Jędrysik, który tym samym został zwycięzcą naszego konkursu.

Na przełomie września i października na naszych łamach mogliście przeczytać opinie trzech autorów, którzy w praktyce sprawdzili możliwości trzech zaawansowanych obiektywów Samyang z autofokusem. Każdy z uczestników zaprezentował ciekawe zdjęcia, spostrzeżenia i wrażenia z pracy z tymi konstrukcjami. Jednak zwycięzcą mógł zostać tylko jeden recenzent.

Zdaniem jury autorem najlepszego testu okazał się Adam Jędrysik, który został laureatem naszego konkursu przygotowanego wspólnie z firmą Foto-Technika. Podszedł on najrzetelniej i najbardziej kompleksowo do postawionego przed nim zadania. W teście Jędrysik skupił się nie tylko na cechach poszczególnych obiektywów, lecz także uzupełnił go estetycznymi i dobrze wykonanymi fotografiami. W efekcie zaprezentował najlepszą opinię o trzech obiektywach Samyang z AF.

- Bardzo skrupulatny test wykonany w różnych warunkach i sytuacjach zdjęciowych - czytamy w werdykcie jury. - Swojej uwagi nie skupił tylko na samym wykonaniu poszczególnych obiektywów, czy szybkości i precyzji systemu autofokusa. Wypunktował również układy optyczne, oceniając przy tym dostarczaną jakość obraz oraz cechy charakterystyczne każdego ze szkieł. Do tego podzielił się swoimi spostrzeżeniami z pracy w terenie, a całość została uzupełniona wyjątkowo estetycznymi, dobrze skomponowanymi i różnorodnymi fotografiami: od portretu, przez detal, a na zdjęciach ulicznych skończywszy.

Jeszcze raz gorąco gratulujemy Adamowi Jędrysikowi, laureatowi naszego konkursu. Już niebawem skontaktujemy się z nim w celu przekazania nagrody - wybranego przez niego jednego z testowanych obiektywów Samyang z autofokusem.

Partner publikacji

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
20 Paź 2017
Producent nie ukrywa, że najnowszy model SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 ma nie tylko przewyższać swojego poprzednika, lecz także detronizować reporterski zoom konkurencji. Cele są więc ambitne. Przekonajcie się, jak Tamron wypadł podczas fotografowania w terenie.
0
Sigma 85 mm f/1.4 DG HSM ART - zdjęcia przykładowe
18 Paź 2017
"Ten obiektyw spełnia wszystkie wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii Art" - obiecuje producent. Zobaczcie zdjęcia przykładowe i przekonajcie się, czy tak jest w rzeczywistości.
2
Canon PowerShot G1 X Mark III - pierwsze wrażenia
17 Paź 2017
Zaledwie wczoraj Canon zaprezentował swój najnowszy kompakt, a już dziś trafił on w nasze ręce. Zobaczcie jakie są pierwsze wnioski po kilku godzinach spędzonych z modelem G1 X Mark III.
2
Canon EOS 200D - test aparatu
13 Paź 2017
Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!
1