Na pierwszej linii - spotkanie z Piotrem Janowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego

Na pierwszej linii - spotkanie z Piotrem Janowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum kontynuuje comiesięczne spotkania z polskimi fotografami wojennymi. W październiku gościem cyklu będzie Piotr Janowski - reporter, który dokumentował konflikty w Jugosławii i Palestynie.

"Na pierwszej linii", to cykl poświęcony współczesnej, polskiej fotografii wojennej. Na comiesięcznych spotkaniach słuchacze mogą wysłuchać i porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami, którzy prezentują swoje zdjęcia ukazujące realia konfliktów zbrojnych.

fot. Piotr Janowski

Gościem pierwszego, powakacyjnego spotkania będzie fotograf, operator i reżyser filmowy, Piotr Janowski. Podczas spotkania zaprezentuje swoje zdjęcia dokumentujące konflikty w Jugosławii oraz w Palestynie i opowie o pracy fotografa na froncie.

Janowski w 1994 roku otrzymał prestiżowe stypendium Reuter’s Willie Vicoy na Wydziale Fotoreportażu University of Missouri w Columbii, a także jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów fotograficznych.

fot. Piotr Janowski

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 października 2017 roku, o godzinie 18:00, w Muzeum Spotkania Warszawskiego, w audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Wstęp na spotkanie jest wolny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Możecie jej dokonać pod adresem spotkanie@1944.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
20 Paź 2017
Producent nie ukrywa, że najnowszy model SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 ma nie tylko przewyższać swojego poprzednika, lecz także detronizować reporterski zoom konkurencji. Cele są więc ambitne. Przekonajcie się, jak Tamron wypadł podczas fotografowania w terenie.
0
Sigma 85 mm f/1.4 DG HSM ART - zdjęcia przykładowe
18 Paź 2017
"Ten obiektyw spełnia wszystkie wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii Art" - obiecuje producent. Zobaczcie zdjęcia przykładowe i przekonajcie się, czy tak jest w rzeczywistości.
2
Canon PowerShot G1 X Mark III - pierwsze wrażenia
17 Paź 2017
Zaledwie wczoraj Canon zaprezentował swój najnowszy kompakt, a już dziś trafił on w nasze ręce. Zobaczcie jakie są pierwsze wnioski po kilku godzinach spędzonych z modelem G1 X Mark III.
2
Canon EOS 200D - test aparatu
13 Paź 2017
Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!
1