ZEISS Photography Award otwarty na zgłoszenia. Na laureata czeka nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro

ZEISS Photography Award otwarty na zgłoszenia. Na laureata czeka nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro

Już po raz trzeci fotografowie z całego świata będę mogli wziąć udział w prestiżowym ZEISS Photography Award. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „nieopowiedziane historie". Zdjęcia można zgłaszać do początku lutego 2018 roku. Na laureata czeka pula nagród o łącznej wartości 15 tys. euro.

ZEISS Photography Award to konkurs, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Mimo stosunkowo krótkiego stażu zdołał już zyskać ogromne uznanie i popularność wśród amatorów, jak i profesjonalnych fotografów, którzy umieją zaprezentować piękno otaczającego świata.

Wystarczy powiedzieć, że tylko w roku ubiegłym do konkursu napłynęło ponad 31 tys. zdjęć, zrobionych przez 4,677 fotografów ze 132 krajów świata. Tematem przewodnim, podobnie jak premierowej edycji były “Istotne miejsca”, o których fotografowie mieli w ciekawy sposób opowiedzieć za pomocą cykli.

Według jurorów, najlepszy w tym temacie okazał się Belg Kevin Faignaer, który zimą 2016 roku odwiedził z aparatem odległe Wyspy Owcze. Jego niezwykle spójna i kompletna seria Føroyar opowiadała o życiu mieszkańców słabo zaludnionych wiosek znajdujących się na ich terenie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Seeing Beyond - Untold Stories

Jednak w tym roku organizatorzy postanowili zmienić temat przewodni konkursu. Teraz będą skupiać swoją uwagę na nieopowiedzianych historiach, które mają zostać przedstawione przez fotografów również w formie krótkich cykli.

- Projekty powinny koncentrować się wokół historii, które jeszcze nie zostały opowiedziane lub nie zostały opowiedziane do końca. Temat konkursu powinien być rozumiany w szerszym kontekście i znaczeniu - prace mogą przedstawiać znane tematy, ale powinny badać je z zupełnie nowej perspektywy. Mogą także skupiać się na tematach, które dotychczas nie otrzymały należytej uwagi. Celem jest, aby uczestnicy przekroczyli granice kreatywności i fotografii - podkreślają organizatorzy.

Co należy zrobić

Seeing Beyond - Untold Stories wymaga od fotografów nadesłania serii składającej się z 5-10 zdjęć, które odpowiadają tematyce konkursu. Prace można nadsyłać za pośrednictwem strony World Photography Organisation do 6 lutego 2017 roku. Na laureata tegorocznej edycji konkursu czekają obiektywy firmy Zeiss o łącznej wartości 12 tys. euro oraz kwota 3 tys. euro, która zostanie przeznaczona na kontynuację rozpoczętego projektu. Poza tym nagrodzone prace finalistów będą stanowiły także część wystawy Sony World Photography Exhibition, która będzie prezentowana w Somerset House w Londynie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

W tej edycji zgłoszone prace będą oceniane przez trójkę jurorów: Chrisa Hudsona, dyrektora artystycznego w National Geographic Traveller, Petera Bas Mensinka, redaktora naczelnego GUP Magazine oraz Patricię Morvan, która odpowiada za kulturalne projekty i wystawy w Agence VU’.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu przyszłego roku. Z kolei 19 kwietnia odbędzie się ceremonia wręczenia nagród, która już tradycyjnie będzie stanowić część Sony World Photography Awards.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin ZEISS Photography Award możecie znaleźć na stronie www.worldphoto.org.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
20 Paź 2017
Producent nie ukrywa, że najnowszy model SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 ma nie tylko przewyższać swojego poprzednika, lecz także detronizować reporterski zoom konkurencji. Cele są więc ambitne. Przekonajcie się, jak Tamron wypadł podczas fotografowania w terenie.
0
Sigma 85 mm f/1.4 DG HSM ART - zdjęcia przykładowe
18 Paź 2017
"Ten obiektyw spełnia wszystkie wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii Art" - obiecuje producent. Zobaczcie zdjęcia przykładowe i przekonajcie się, czy tak jest w rzeczywistości.
2
Canon PowerShot G1 X Mark III - pierwsze wrażenia
17 Paź 2017
Zaledwie wczoraj Canon zaprezentował swój najnowszy kompakt, a już dziś trafił on w nasze ręce. Zobaczcie jakie są pierwsze wnioski po kilku godzinach spędzonych z modelem G1 X Mark III.
2
Canon EOS 200D - test aparatu
13 Paź 2017
Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!
1