Już niebawem rusza ósma edycja cyklu spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Już niebawem rusza ósma edycja cyklu spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Startuje 8. edycja cieszącego się popularnością cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Jak zwykle poruszony zostanie szeroki przekrój ciekawych tematów. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 16 października w warszawskim barStudio.

Ósma edycja Wszyscy Jesteśmy Fotografami to czas na zupełnie nowe wyzwania. Nadchodzący cykl rozpocznie temat poświęcony fenomenowi fotografii japońskiej. W trakcie kolejnych spotkań pojawią się wątki dotyczące foto-konstelacji dotyczących artysty, uwikłania historii i nauki w totalitaryzm, relacji mistrza i ucznia,  fotografii reklamowej, by zakończyć jesienną edycję spotkaniem z tematem etyki fotografii. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję. W ramach ósmej edycji odbędą się także zupełnie nowe i wyjątkowe warsztaty z Tomkiem Sikorą, które będą skierowane do dzieci i rodziców.

fot. Paweł Jaszczuk

Program WJF, VOL. 8

  • “Japonia, maszyna, człowiek, czyli prowokacja formą protestu”. Prowadzenie: Paweł Jaszczuk - 16 października, godz. 19:00
  • “Konstelacje, czyli artysta i jego wszechświat”. Prowadzenie: Paweł Mościcki - 30 października, godz. 19:00
  • “Inwentaryzacja wizerunków, czyli uwikłanie historii i nauki w totalitaryzm”. Prowadzenie: Dorota Nieznalska - 13 listopada, godz. 19:00
  • “Jak uczyć, czego uczyć, po co uczyć, czyli pytania jak zwykle bez odpowiedzi”. Prowadzenie: Grzegorz Przyborek - 27 listopada, godz. 18:00
  • “Wytwarzanie świata, czyli o fotografii reklamowej” . Prowadzenie: Paweł Fabjański - 4 grudnia, godz. 18:00
  • “Kodeksy a rzeczywistość, czyli o etyce w fotografii dokumentalnej”. Prowadzenie: Maciej Moskwa - 18 grudnia, godz. 19:00

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
20 Paź 2017
Producent nie ukrywa, że najnowszy model SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 ma nie tylko przewyższać swojego poprzednika, lecz także detronizować reporterski zoom konkurencji. Cele są więc ambitne. Przekonajcie się, jak Tamron wypadł podczas fotografowania w terenie.
0
Sigma 85 mm f/1.4 DG HSM ART - zdjęcia przykładowe
18 Paź 2017
"Ten obiektyw spełnia wszystkie wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii Art" - obiecuje producent. Zobaczcie zdjęcia przykładowe i przekonajcie się, czy tak jest w rzeczywistości.
2
Canon PowerShot G1 X Mark III - pierwsze wrażenia
17 Paź 2017
Zaledwie wczoraj Canon zaprezentował swój najnowszy kompakt, a już dziś trafił on w nasze ręce. Zobaczcie jakie są pierwsze wnioski po kilku godzinach spędzonych z modelem G1 X Mark III.
2
Canon EOS 200D - test aparatu
13 Paź 2017
Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!
1