Kiermasz Fotografii - zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Warszawy

Kiermasz Fotografii - zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Warszawy

Jak mówią organizatorzy, to chyba pierwsze tego typu wydarzenie w historii Warszawy, a może nawet i kraju. Kiermasz Fotografii to moc okołofotograficznych atrakcji i możliwość zaprezentowania własnych zdjęć. Impreza startuje 24 września.

Na kulturalnej mapie Warszawy pojawiło się zupełnie nowe wydarzenie związane z szeroko pojęta sztuką fotograficzną - Kiermasz Fotografii. - To spotkanie ludzi, dla których fotografia, a w szczególności jej fizyczny wymiar (a nie tylko bezduszne pliki w komputerze) ma znaczenie. - mówią organizatorzy. - Pokazujemy jak fotografia może zaistnieć w naszym otoczeniu.

Program imprezy rozwija się z każdym dniem, ale już teraz wiemy o czterech głównych atrakcjach, które czekają na odwiedzających.

Ściana Fotografii (na sprzedaż)

W plenerze, pod namiotem, powstanie metalowa ściana, na której fotografowie będą mogli wystawić na sprzedaż swoje fotografie. Do zagospodarowania będzie ponad 50 metrów kwadratowych powierzchni. Wśród autorów znajdą się znane nazwiska. Tadeusz Rolke, Jerzy Wardak, Stanisław Woś - to tylko początek listy autorów, obok których można powiesić swoje prace. Tematyka prac jest dowolna, wymogiem jest jedynie to, żeby zdjęcie było oprawione w ramy, w dodatku tak, aby można je było szybko z tyłu przytwierdzić do metalowej konstrukcji za pomocą “trytytek”. Zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszeń do 8 września na adres: kiermaszfotografii@gmail.com. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca - może decydować kolejność zgłoszeń.

Plac Fotografii

Swoją ofertę zaprezentują wydawnictwa, antykwariaty, galerie fotografii, wykonawcy opraw, odbitek i wydruków, gadżetów fotograficznych, organizacje oraz wszelkie twory formalne i nieformalne zajmujące się fotografią. Ze szczególnym uwzględnieniem tej fotografii, która ma wymiary i wagę.

Otwarta ciemnia fotograficzna

Do dyspozycji chętnych zostanie oddana ciemnia fotograficzna, w której można będzie zrobić odbitkę z własnego negatywu. Organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania, dlatego, aby ciemnia była wielostanowiskowa proszą o wsparcie. Przyda się pomoc osobowa i sprzęt ciemniowy: powiększalniki, kuwety, lampy i inne.

Studia portretowe

W sąsiedztwie zostanie zorganizowane studio portretowe, w którym za darmo można będzie wykonać zdjęcie rodzinne. Ponieważ zainteresowanie może przerosnąć możliwości studia, organizatorzy umożliwiają budowę kolejnych stanowisk na placu. Tym razem odpłatnych. Jeśli masz sprzęt i chcesz stworzyć dodatkowe (plenerowe) studio fotograficzne, lub jeśli robisz zdjęcia oryginalną techniką - zgłoś się. Organizatorzy znajdą dla Ciebie miejsce na placu i namiot nad głową.

Kiermasz Fotografii odbędzie się 24 września 2017 roku (niedziela) w godzinach 13:00 - 17:00 na Placu Kasztelańskim w dzielnicy Bemowo, w Warszawie.

Wciąż dochodzą nowe atrakcje, arozrastający się z dnia na dzień program imprezy można śledzić na stronie facebookowej wydarzenia. Osoby zainteresowany wsparciem, któregoś z wyżej wymienionych punktów programu proszeni są o kontakt pod adresem kiermaszfotografii@gmail.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - test obiektywu
18 Wrz 2017
Zaawansowany układ optyczny wspomagany systemem stabilizacji, szybki autofokus oraz kompaktowy, jak na tę klasę sprzętu, i uszczelniony tubus - to główne cechy obiektywu 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM. Zobaczcie co oferuje najnowszy model Sigmy z rodziny Contemporary.
2
Nikon D850 - testy studyjne i zdjęcia plenerowe
15 Wrz 2017
W naszej redakcji na krótko zagościła najnowsza, porażająca specyfikacją lustrzanka Nikona. Na pełen test będziecie jeszcze musieli poczekać, ale już teraz nową matrycę sprawdziliśmy zarówno w studio jak i w praktyce.
0
Fujifilm X-E3 - pierwsze wrażenia
13 Wrz 2017
Zaprezentowany przed kilkoma dniami X-E3 odziedziczył po flagowcach aparatach firmy znaczną część specyfikacji. Do tego nowy model oferuje niespotykane nigdy wcześniej u Fujifilm podejście do ergonomii i fotografowania. Sprawdziliśmy jak wypada w praktyce.
0
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - zdjęcia przykładowe
8 Wrz 2017
Postanowiliśmy sprawdzić, czy Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary ma szansę stać się jednym z bardziej uniwersalnych szkieł w segmencie telezoomów. Zobaczcie przykładowe zdjęcia, które zrobiliśmy w warszawskim ZOO.
0