Przetestuj obiektywy Irix podczas warsztatów krajobrazowych w Bieszczadach

Autor: Maciej Luśtyk

17 Lipiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Zastanawiasz się nad zakupem któregoś z obiektywów Irix? Teraz ich możliwości będziesz mógł sprawdzić w praktyce, podczas bieszczadzkich warsztatów organizowanych przez dystrybutora, firmę Next 77. Dodatkową atrakcją jest fakt, że warsztaty odbywają się w czasie sierpniowego maksimum perseidów.

Jeśli zajmujecie się fotografią krajobrazową, z pewnością znacie już markę Irix. Konstrukcje 11 mm f/4 i 15 mm f/2.4 imponują wykonaniem i możliwościami, ale przed zakupem zawsze warto sprawdzić dany obiektyw w praktyce. Doskonałą okazją na to będą trzydniowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach.

Zajęcia będą okazją do poszerzenia i ugruntowania wiedzy fotograficznej oraz bliższego poznania i wypróbowania szkieł w wyjątkowych okolicznościach. Osoby biorące udział w warsztatach będą mieć możliwość przetestowania obiektywów i filtrów Irix w trakcie porannych i wieczornych plenerów oraz całodziennej wyprawy po bieszczadzkich szlakach. Warsztaty poprowadzą specjalizujący się w fotografii pejzażowej Paweł Klarecki oraz  Adam Śmiałek - fotograf, filmowiec, wykładowca szkół fotograficznych.

Pierwszy dzień warsztatów rozpocznie się wprowadzeniem na temat zastosowania unikalnych rozwiązań dostępnych w obiektywach Irix. Następnie odbędzie się wykład Pawła Klareckiego na temat fotografii krajobrazowej z wykorzystaniem ekstremalnie długich czasów naświetlania. Szkolenie połączone zostanie z prezentacją zdjęć wykonanych przez prowadzącego podczas testowania obiektywów Irix na Islandii i Lofotach. Piątkowy blok tematyczny zakończy plener fotograficzny o zachodzie słońca oraz fotografowanie Perseidów do późnych godzin nocnych.

Sobotnie zmagania fotograficzne otworzy plener o wschodzie słońca, po którym uczestnicy udadzą się na całodzienne warsztaty terenowe pełne atrakcji i różnorodnych scenerii. Wśród nich będą m.in.: przeprawy dyliżansami doliną rzeki Osława, 2-godzinna wyprawa samochodami terenowymi UAZ o zachodzie słońca, zwiedzanie i fotografowanie okolicznych cerkwi, spacer fotograficzny po rezerwacie Zwiezło, a także wizyta w bacówce i największym w Bieszczadach wypasie owiec. Sobotnie zmagania fotograficzne zakończy wspólne grillowanie oraz fotografowanie Perseidów.

Ostatni dzień warsztatów tradycyjnie zacznie się fotografowaniem wschodu słońca nad bieszczadzkimi szczytami. Po wspólnym śniadaniu odbędzie się prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów, a po niej konkurs z cennymi nagrodami. Cały czas do dyspozycji uczestników będą instruktorzy marki Irix, służący swoją wiedzą, doświadczeniem i cennymi radami.

Warsztaty odbędą się w dniach 11-13 sierpnia 2017 roku, w Stężnicy. Ich bazą będzie kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy “Natura Park”, położony w sąsiedztwie 5 rezerwatów przyrody. Koszt udziału w warsztatach wynosi 550 zł i obejmuje: udział w warsztatach i konsultacje z fotografami możliwość wypożyczenia sprzętu fotograficznego marki Irix, nocleg w pokojach dwu/trzyosobowych w urokliwym pensjonacie Natura Park w Stężnicy, wyżywienie (2x śniadanie, 2x kolacja, 1x obiad), transport busem/autokarem (dotyczy sobotnich warsztatów plenerowych), przejazdy i przeprawy wozami traperskimi, wyprawę samochodami terenowymi marki UAZ na zachód Słońca, usługę przewodnicką w czasie warsztatów plenerowych, ubezpieczenie NNWiKL (dotyczy sobotnich warsztatów plenerowych), udział w konkursie z nagrodami.

Zgłoszenia można przesyłać do 19 lipca 2017 roku. Formularz zapisu, szczegółowy program oraz regulamin znajdziecie pod adresem irixlens.pl/warsztaty.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Trwa nabór do XX edycji Grand Press Photo
Trwa nabór do XX edycji Grand Press Photo
Wystartowała jubileuszowa edycja największego polskiego konkursu fotografii reportażowej. Zgłoszenia do Grand Press Photo 2024 możecie nadsyłać do 4 kwietnia.
8
Pętla Krajoznawcza - projekt „A-Z” Andrzeja Tobisa do zobaczenia w Olsztynie
Pętla Krajoznawcza - projekt „A-Z” Andrzeja Tobisa do zobaczenia w Olsztynie
Monumentalny projekt projekt „A-Z (Gabloty edukacyjne)” wkracza w swój 18 rok podróży, podczas której autor przemierza kraj w poszukiwaniu nowych wizualnych definicji dla haseł ze...
3
Talent Roku 2024 - kolejna edycja konkursu na projekt dokumentalny. Wsród nagród publikacja zina, autorska wystawa i stypendium
Talent Roku 2024 - kolejna edycja konkursu na projekt dokumentalny. Wsród nagród publikacja zina,...
Ruszył nabór zgłoszeń do organizowanego przez poznański Pix.House konkursu Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina, wsparcie finansowe na dokończenie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)