Spotkanie ze Zbigniewem Liberą już w poniedziałek w ramach 7. edycji WJF

21 Kwi 2017
Spotkanie ze Zbigniewem Liberą już w poniedziałek w ramach 7. edycji WJF

Po co w fotografii sięgać po swój własny wizerunek? O tym przekonacie się już w poniedziałek, podczas trzeciego spotkania z 7. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które poprowadzi uznany artysta, Zbigniew Libera.

"Sztuka ze sobą, czyli artysta w centrum uwagi” to tytuł kolejnego wydarzenia z 7. edycji cyklu WJF. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie poświęcone twórcom, którzy w swojej pracy zajmują się sobą. Przyjrzymy się jak na przestrzeni dziejów zmieniały się style i powody, dla których artyści sięgali po własny wizerunek. Najstarsza zaprezentowana praca powstała pod koniec XV w., czyli ponad 300 lat przed oficjalnym ogłoszeniem wynalazku fotografii, najnowsza - w ostatnich latach. Wśród omawianych twórców znajdą się zarówno fotografowie, jak i malarze, rzeźbiarze oraz performerzy.

 

Tym razem wydarzenie poprowadzi Zbigniew Libera - autor obiektów, instalacji, filmów wideo, wideoinstalacji, fotografii. Uznawany za czołowego przedstawiciela nurtu sztuki krytycznej w Polsce. W swoich pracach analizuje i krytykuje przyjęte konwencje, kulturę masową, tradycyjne modele wychowania, porusza kwestie manipulowania rzeczywistością przez media. Współtworzył najciekawsze grupy twórcze i przedsięwzięcia sztuki niezależnej w Polsce, m.in. łódzką Kulturę Zrzuty, grupę muzyczną NAO Sternenhoch, czasopismo „Tango”, środowisko skupione wokół Zofii Kulik i Przemysława Kwieka. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Spotkanie tradycyjnie już odbędzie się o godzinie 19:00 w warszawskim barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki, przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Zbigniew Libera, Bez tytułu, II poł. lat 80. XX w. / źrodło: materiały prasowe)

 

Komentarze
 
Polecane artykuły
Saal Digital - testujemy ofertę fotoobrazów
24 Cze 2017
Wszyscy wiemy, że zdjęcie lubią być drukowane. Ale gdy już zdecydujemy się na wydruk, warto zadbać o to, by był on jak najlepszej jakości. Czy będą w stanie dostarczyć nam jej usługi Saal Digital? Sprawdziliśmy jak w praktyce prezentują się fotoobrazy oferowane przez firmę.
1
Asus ZenFone Zoom S - test aparatu
21 Cze 2017
Nowy smartfona Asusa to pozycja, która w pułapie średniej półki cenowej zamyka mocną specyfikację, pojemną baterię i to co dla nas najważniejsze, czyli 2-modułowy aparat z obiektywami 25 i 59 mm. Czy smartfon ma szansę konkurować z takimi modelami jak Huawei P9 czy iPhone 7 Plus?
0
Yongnuo YN 85 mm f/1.8 - test obiektywu
13 Cze 2017
Optyczna ofensywa Yongnuo trwa w najlepsze. Zobaczcie czy najnowszy model YN 85 mm f/1.8 ma szansę namieszać w segmencie portretowych szkieł.
2
Canon EOS M6 - test aparatu
9 Cze 2017
EOS M6 to następca konsumenckiego modelu M3, który ze względu na dobry stosunek jakości do ceny cieszył się dużą popularnością wśród fotoamatorów. Co oferuje nowy model i jak wypada na tle konkurencji? Przekonajmy się!
0