Spotkanie ze Zbigniewem Liberą już w poniedziałek w ramach 7. edycji WJF

21 Kwi 2017
Spotkanie ze Zbigniewem Liberą już w poniedziałek w ramach 7. edycji WJF

Po co w fotografii sięgać po swój własny wizerunek? O tym przekonacie się już w poniedziałek, podczas trzeciego spotkania z 7. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które poprowadzi uznany artysta, Zbigniew Libera.

"Sztuka ze sobą, czyli artysta w centrum uwagi” to tytuł kolejnego wydarzenia z 7. edycji cyklu WJF. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie poświęcone twórcom, którzy w swojej pracy zajmują się sobą. Przyjrzymy się jak na przestrzeni dziejów zmieniały się style i powody, dla których artyści sięgali po własny wizerunek. Najstarsza zaprezentowana praca powstała pod koniec XV w., czyli ponad 300 lat przed oficjalnym ogłoszeniem wynalazku fotografii, najnowsza - w ostatnich latach. Wśród omawianych twórców znajdą się zarówno fotografowie, jak i malarze, rzeźbiarze oraz performerzy.

 

Tym razem wydarzenie poprowadzi Zbigniew Libera - autor obiektów, instalacji, filmów wideo, wideoinstalacji, fotografii. Uznawany za czołowego przedstawiciela nurtu sztuki krytycznej w Polsce. W swoich pracach analizuje i krytykuje przyjęte konwencje, kulturę masową, tradycyjne modele wychowania, porusza kwestie manipulowania rzeczywistością przez media. Współtworzył najciekawsze grupy twórcze i przedsięwzięcia sztuki niezależnej w Polsce, m.in. łódzką Kulturę Zrzuty, grupę muzyczną NAO Sternenhoch, czasopismo „Tango”, środowisko skupione wokół Zofii Kulik i Przemysława Kwieka. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Spotkanie tradycyjnie już odbędzie się o godzinie 19:00 w warszawskim barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki, przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Zbigniew Libera, Bez tytułu, II poł. lat 80. XX w. / źrodło: materiały prasowe)

 

 
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G1 X Mark III - pierwsze wrażenia
17 Paź 2017
Zaledwie wczoraj Canon zaprezentował swój najnowszy kompakt, a już dziś trafił on w nasze ręce. Zobaczcie jakie są pierwsze wnioski po kilku godzinach spędzonych z modelem G1 X Mark III.
0
Canon EOS 200D - test aparatu
13 Paź 2017
Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!
1
Google Pixel 2 - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2017
Google Pixel 2 to „najlepszy na świecie fotograficznym smartfon, jaki do tej pory wyprodukowano“. Na dowód tego producent zaprezentował kilka zdjęć przykładowych wykonanych najnowszym flagowcem firmy.
3
Olympus OM-D E-M10 Mark III - zdjęcia przykładowe
5 Paź 2017
Olympus OM-D E-M10 III to najnowsza generacja jednego z najpopularniejszych amatorskich bezlusterkowców na rynku, która wzbogacona została m.in. o lepszy autofokus i filmy 4K. Ciągle jednak oferuje nam 16-milionową matrycę. Czy jakość zdjęć uległa poprawie? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1