Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej już od siedmiu lat cieszy się niemałą popularnością wśród miłośników miejskich eksploracji. Teraz wystartowała jego siódma odsłona. Zgłoszenia można przesyłać do 5 maja 2017 roku.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie fotografów tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia oraz wykształcenie pozytywnego postrzegania, odbioru architektury i infrastruktury przemysłowej, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”. Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalnych twórców.

fot. Angelika Szperlik

Jego pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - fotografka pasjonująca się industrialnymi motywami. Jak sama mówi „dzięki osobom podejmującym ten temat zachowujemy nasze dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY."

fot. Jacek Sobociński 

Swoje fotografie można już zgłaszać w trzech kategoriach (maksymalnie 2 prace w każdej kategorii):

  • architektura - budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
  • industrii - maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
  • future - współczesne obiekty przemysłowe o architekturze futurystycznej

Zgłoszenia należy przesyłać do 5 maja 2017 roku na adres Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (ul.1 Maja 91B 44-206 Rybnik). Natomiast 10 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród laureatom oraz prezentacja katalogu tegorocznej edycji. W każdej kategorii przyznana będzie jedna nagroda główna oraz wyróżnienia.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i inne dokumenty do pobrania ze strony: www.fotopein.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sigma 85 mm f/1.4 DG HSM ART - zdjęcia przykładowe
18 Paź 2017
"Ten obiektyw spełnia wszystkie wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii Art" - obiecuje producent. Zobaczcie zdjęcia przykładowe i przekonajcie się, czy tak jest w rzeczywistości.
1
Canon PowerShot G1 X Mark III - pierwsze wrażenia
17 Paź 2017
Zaledwie wczoraj Canon zaprezentował swój najnowszy kompakt, a już dziś trafił on w nasze ręce. Zobaczcie jakie są pierwsze wnioski po kilku godzinach spędzonych z modelem G1 X Mark III.
1
Canon EOS 200D - test aparatu
13 Paź 2017
Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!
1
Google Pixel 2 - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2017
Google Pixel 2 to „najlepszy na świecie fotograficznym smartfon, jaki do tej pory wyprodukowano“. Na dowód tego producent zaprezentował kilka zdjęć przykładowych wykonanych najnowszym flagowcem firmy.
3