Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej już od siedmiu lat cieszy się niemałą popularnością wśród miłośników miejskich eksploracji. Teraz wystartowała jego siódma odsłona. Zgłoszenia można przesyłać do 5 maja 2017 roku.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie fotografów tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia oraz wykształcenie pozytywnego postrzegania, odbioru architektury i infrastruktury przemysłowej, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”. Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalnych twórców.

fot. Angelika Szperlik

Jego pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - fotografka pasjonująca się industrialnymi motywami. Jak sama mówi „dzięki osobom podejmującym ten temat zachowujemy nasze dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY."

fot. Jacek Sobociński 

Swoje fotografie można już zgłaszać w trzech kategoriach (maksymalnie 2 prace w każdej kategorii):

  • architektura - budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
  • industrii - maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
  • future - współczesne obiekty przemysłowe o architekturze futurystycznej

Zgłoszenia należy przesyłać do 5 maja 2017 roku na adres Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (ul.1 Maja 91B 44-206 Rybnik). Natomiast 10 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród laureatom oraz prezentacja katalogu tegorocznej edycji. W każdej kategorii przyznana będzie jedna nagroda główna oraz wyróżnienia.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i inne dokumenty do pobrania ze strony: www.fotopein.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
 
Polecane artykuły
Saal Digital - testujemy ofertę fotoobrazów
24 Cze 2017
Wszyscy wiemy, że zdjęcie lubią być drukowane. Ale gdy już zdecydujemy się na wydruk, warto zadbać o to, by był on jak najlepszej jakości. Czy będą w stanie dostarczyć nam jej usługi Saal Digital? Sprawdziliśmy jak w praktyce prezentują się fotoobrazy oferowane przez firmę.
2
Asus ZenFone Zoom S - test aparatu
21 Cze 2017
Nowy smartfona Asusa to pozycja, która w pułapie średniej półki cenowej zamyka mocną specyfikację, pojemną baterię i to co dla nas najważniejsze, czyli 2-modułowy aparat z obiektywami 25 i 59 mm. Czy smartfon ma szansę konkurować z takimi modelami jak Huawei P9 czy iPhone 7 Plus?
0
Yongnuo YN 85 mm f/1.8 - test obiektywu
13 Cze 2017
Optyczna ofensywa Yongnuo trwa w najlepsze. Zobaczcie czy najnowszy model YN 85 mm f/1.8 ma szansę namieszać w segmencie portretowych szkieł.
2
Canon EOS M6 - test aparatu
9 Cze 2017
EOS M6 to następca konsumenckiego modelu M3, który ze względu na dobry stosunek jakości do ceny cieszył się dużą popularnością wśród fotoamatorów. Co oferuje nowy model i jak wypada na tle konkurencji? Przekonajmy się!
0