Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej już od siedmiu lat cieszy się niemałą popularnością wśród miłośników miejskich eksploracji. Teraz wystartowała jego siódma odsłona. Zgłoszenia można przesyłać do 5 maja 2017 roku.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie fotografów tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia oraz wykształcenie pozytywnego postrzegania, odbioru architektury i infrastruktury przemysłowej, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”. Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalnych twórców.

fot. Angelika Szperlik

Jego pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - fotografka pasjonująca się industrialnymi motywami. Jak sama mówi „dzięki osobom podejmującym ten temat zachowujemy nasze dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY."

fot. Jacek Sobociński 

Swoje fotografie można już zgłaszać w trzech kategoriach (maksymalnie 2 prace w każdej kategorii):

  • architektura - budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
  • industrii - maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
  • future - współczesne obiekty przemysłowe o architekturze futurystycznej

Zgłoszenia należy przesyłać do 5 maja 2017 roku na adres Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (ul.1 Maja 91B 44-206 Rybnik). Natomiast 10 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród laureatom oraz prezentacja katalogu tegorocznej edycji. W każdej kategorii przyznana będzie jedna nagroda główna oraz wyróżnienia.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i inne dokumenty do pobrania ze strony: www.fotopein.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG OS HSM ART - zdjęcia przykładowe
21 Sie 2017
Na profesjonalny reporterski zoom Sigmy z pewnością czekał niejeden fotograf. Jednak czy było warto? Zobaczcie, co ma do zaoferowania najnowszy model 24-70 mm f/2.8 DG OS HSM ART.
0
Canon EOS 6D Mark II vs 5D Mark III - który aparat wybrać? [TESTY STUDYJNE]
4 Sie 2017
Na rynku właśnie pojawił się długo oczekiwany EOS 6D Mark II, niestety w cenie, której znacznie bliżej do starszego, ale bardziej zaawansowanego modelu 5D III, niż do poprzednika. W internecie huczy też na temat przeciętnych osiągów nowej matrycy. Czy nie lepiej więc zainwestować w leciwy, ale uznany model 5D?
9
Canon EOS 6D Mark II - zdjęcia przykładowe
3 Sie 2017
Zaprezentowany pod koniec czerwca Canon EOS 6D Mark II to jedna z najbardziej popularnych premier tego roku. Jego sercem jest nowa, 26-milionowa matryca, byliśmy więc ciekawi, jak sprawdza się ona w praktyce. Zobaczcie pierwsze zdjęcia przykładowe wykonane aparatem.
3
Samyang AF 14 mm f/2.8 FE - test obiektywu
31 Lip 2017
Model Samyang AF 14 mm f/2.8 FE to jeden z najszerszych obiektywów do systemu Sony E. Sprawdzamy, czy propozycja Samyanga podbije serca wymagających fotografów krajobrazu i architektury.
0