Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej już od siedmiu lat cieszy się niemałą popularnością wśród miłośników miejskich eksploracji. Teraz wystartowała jego siódma odsłona. Zgłoszenia można przesyłać do 5 maja 2017 roku.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie fotografów tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia oraz wykształcenie pozytywnego postrzegania, odbioru architektury i infrastruktury przemysłowej, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”. Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalnych twórców.

fot. Angelika Szperlik

Jego pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - fotografka pasjonująca się industrialnymi motywami. Jak sama mówi „dzięki osobom podejmującym ten temat zachowujemy nasze dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY."

fot. Jacek Sobociński 

Swoje fotografie można już zgłaszać w trzech kategoriach (maksymalnie 2 prace w każdej kategorii):

  • architektura - budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
  • industrii - maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
  • future - współczesne obiekty przemysłowe o architekturze futurystycznej

Zgłoszenia należy przesyłać do 5 maja 2017 roku na adres Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (ul.1 Maja 91B 44-206 Rybnik). Natomiast 10 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród laureatom oraz prezentacja katalogu tegorocznej edycji. W każdej kategorii przyznana będzie jedna nagroda główna oraz wyróżnienia.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i inne dokumenty do pobrania ze strony: www.fotopein.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
 
Polecane artykuły
Fujifilm X-T20 - test aparatu
28 Kwi 2017
Nowy X-T20 to zaawansowane rozwiązania zaczerpnięte wprost z flagowego X-T2 i zamknięte w bardziej kompaktowym i stylowym body. Czy w takim razie mamy do czynienia z uniwersalnym aparatem dla każdego?
2
Sony A9 - zdjęcia przykładowe
27 Kwi 2017
Na papierze nowy A9 to prawdziwa bestia. Jednak jak flagowiec Sony sprawdza się w praktyce? Oceńcie sami.
3
Panasonic GH5  - zdjęcia i filmy przykładowe
27 Kwi 2017
Podczas wczorajszego wydarzenia mieliśmy okazję spędzić dłuższą chwilę z najnowszym bezlusterkowcem Panasonic GH5. Zobaczcie zdjęcia i filmy przykładowe zarejestrowane aparatem.
0
Sony A9 – pierwsze wrażenia
20 Kwi 2017
Aparat, który miałby nie tylko zrewolucjonizować segment bezlusterkowców, lecz także skutecznie konkurować z reporterskimi lustrzankami ze stajni Nikona i Canona był marzeniem niejednego zaawansowanego użytkownika systemu Sony. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że sny tych fotografów stały się rzeczywistością.
8