Apel Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego

Apel Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego
Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne zwraca się gorącą prośbą do wszystkich, którzy przypadkowo weszli w posiadanie obiektów ze zbiorów towarzystwa o dostarczenie ich anonimowo do Galerii ZPAF w Krakowie. Okazuje się, że pod koniec czerwca część zbiorów w niewyjaśnionych okolicznościach trafila do skupów makulatury i na stragany.
Od kilkunastu dni tysiące przedmiotów ze zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego wypływają na giełdach staroci - informował pod koniec czerwca radny Bogusław Sonik na swoim profilu w mediach społecznościowych. Okazuje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach część zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego trafiła do skupów makulatury i na targowiska na terenie Krakowa. Więcej informacji o sprawie udostępnia serwis dziennikpolski24.pl.

Problemy z archiwami towarzystwa sięgają lat 90. gdy z powodu zmiany siedziby i braku miejsca część zbiorów przchowywana była w różnych krakowskich magazynach. Ostatnim miejscem ich składowania był magazyn spółki Krakowskie Centrum Inwestycyjne. Mimo że budynek został sprzedany to zbiory pozostały w magazynie. Zainteresowany sprawą urząd miasta postanowił przenieść archiwum w inne miejsce. Prawdopodobnie podczas przenosin ktoś dopuścił się włamania do magazynu.

W związku ze stratą dużej części zbiorów, która według wiceprezesa KTF, Tadeusza Chołdy zawierała cenne zabytkowe aparaty i różnego rodzaju sprzęt fotograficzny, zabytkowe fotografie od momentu powstania fotografii do czasów współczesnych, książki i czasopisma, albumy i wystawy fotograficzne i różnego rodzaju publikacje, Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne apeluje wszystkich, którzy przypadkowo weszli w posiadanie obiektów ze zbiorów towarzystwa o dostarczenie ich anonimowo do Galerii ZPAF przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie.

W tym tygodniu galeria czynna będzie od czwartku do soboty w godzinach 12-18, w następnym tygodniu od wtorku do soboty w godzinach 12-18. Dodatkowo w drzwiach galerii znajduje się skrzynka wrzutowa z której można korzystać całą dobę. W przypadku trudności logistycznych można kontaktować się pod numerem telefonu 502 577 868. Obiekty przekazane ZPAF zostaną zwrócone Krakowskiemu Towarzystwu Fotograficznemu.
Więcej o całej sprawie możecie przeczytać na stronie dziennikpolski24.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
 
Polecane artykuły
Fotozeszyt Saal-Digital - test praktyczny
25 Lip 2017
Nasza uwaga skupia się zazwyczaj na flagowych produktach producentów foto-książek, przez co często umykają naszej uwadze interesujące rozwiązania, dzięki którym możemy oglądać nasze zdjęcia na papierze za nieduże pieniądze. Jednym z takich produktów jest właśnie fotozeszyt.
1
Nikon D7500 - test aparatu
21 Lip 2017
D7500 to adresowana do zaawansowanego amatora lustrzanka APS-C, która sporą część specyfikacji dzieli z topowym modelem D500. Jak wypada na tle starszego brata oraz propozycji konkurencji?
4
Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2017
Korzystając z kilku słonecznych dni postanowiliśmy sprawdzić w praktyce Samyanga 14 mm f/2.8, na którego pokładzie znajdziemy system autofokusa. Zobaczcie, czy ta propozycja koreańskiego producenta ma szansę namieszać w segmencie ultraszerokokątnych szkieł do pełnoklatkowego systemu Sony.
0
Samyang AF 35 mm f/2.8 FE - test obiektywu
14 Lip 2017
Samyang - znany głównie z w pełni manualnych szkieł - coraz mocniej zaznacza swoją obecność także w segmencie obiektywów z autofoskusem do systemu Sony. Jednak czym na tle konkurencji wyróżni się nowy model AF 35 mm f/2.8 FE? Odpowiedź znajdziecie w naszym teście.
4