Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci

Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci

Wygląda na to, że Nikon nadal nie uporał się z wadą produkcyjną migawki, występującą w niektórych egzemplarzach modelu D750. Producent rozszerzył właśnie akcję serwisową o kolejne serie.

Nikon D750, choć jest jednym z najbardziej atrakcyjnych aparatów w ofercie firmy, na pewno nie jest modelem szczęśliwym. Niedługo po premierze okazało się, że wielu użytkowników boryka się w problemem nienaturalnego zacienienia partii kadru. Mimo że problem znany jest od niemal 3 lat, a Nikon dwukrotnie już organizował akcje bezpłatnej wymiany modułu migawki w dotkniętych nim modelach aparatu, producentowi nie udało się definitywnie zamknąć kwestii wady produkcyjnej.

"W lipcu 2015 r. i ponownie w lutym 2016 r. informowaliśmy, że migawka w niektórych egzemplarzach lustrzanki cyfrowej Nikon D750 wyprodukowanych od października 2014 r. do czerwca 2015 r. nie funkcjonuje prawidłowo, co niekiedy powoduje zacienienie części zdjęcia. Podczas szczegółowego badania tego problemu stwierdzono, że może on dotyczyć również aparatów D750 wyprodukowanych od lipca do września 2014 r. oraz od lipca 2015 r. do września 2016 r." - czytamy w oficjalnym oświadczeniu producenta.

Wygląda więc na to, że problem może dotyczyć większości kupionych w ostatnim czasie egzemplarzy modelu D750. Na szczęście kolejny raz firma oferuje darmową wymianę migawki, nawet jeśli standardowy okres gwarancji na aparat już upłynął. Aby przekonać się czy posiadany przez nad model objęty jest akcją serwisową, należy wpisać 7-cyfrowy numer seryjny aparatu na tej stronie.  Jeśli problem dotyczy posiadanego przez Was aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy.

Jednocześnie producent bardzo przeprasza za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć w związku z tą sprawą. Miejmy nadzieję, że to już ostatni raz.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonimgsupport.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - test obiektywu
18 Wrz 2017
Zaawansowany układ optyczny wspomagany systemem stabilizacji, szybki autofokus oraz kompaktowy, jak na tę klasę sprzętu, i uszczelniony tubus - to główne cechy obiektywu 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM. Zobaczcie co oferuje najnowszy model Sigmy z rodziny Contemporary.
2
Nikon D850 - testy studyjne i zdjęcia plenerowe
15 Wrz 2017
W naszej redakcji na krótko zagościła najnowsza, porażająca specyfikacją lustrzanka Nikona. Na pełen test będziecie jeszcze musieli poczekać, ale już teraz nową matrycę sprawdziliśmy zarówno w studio jak i w praktyce.
0
Fujifilm X-E3 - pierwsze wrażenia
13 Wrz 2017
Zaprezentowany przed kilkoma dniami X-E3 odziedziczył po flagowcach aparatach firmy znaczną część specyfikacji. Do tego nowy model oferuje niespotykane nigdy wcześniej u Fujifilm podejście do ergonomii i fotografowania. Sprawdziliśmy jak wypada w praktyce.
0
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - zdjęcia przykładowe
8 Wrz 2017
Postanowiliśmy sprawdzić, czy Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary ma szansę stać się jednym z bardziej uniwersalnych szkieł w segmencie telezoomów. Zobaczcie przykładowe zdjęcia, które zrobiliśmy w warszawskim ZOO.
0