Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci

Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci

Wygląda na to, że Nikon nadal nie uporał się z wadą produkcyjną migawki, występującą w niektórych egzemplarzach modelu D750. Producent rozszerzył właśnie akcję serwisową o kolejne serie.

Nikon D750, choć jest jednym z najbardziej atrakcyjnych aparatów w ofercie firmy, na pewno nie jest modelem szczęśliwym. Niedługo po premierze okazało się, że wielu użytkowników boryka się w problemem nienaturalnego zacienienia partii kadru. Mimo że problem znany jest od niemal 3 lat, a Nikon dwukrotnie już organizował akcje bezpłatnej wymiany modułu migawki w dotkniętych nim modelach aparatu, producentowi nie udało się definitywnie zamknąć kwestii wady produkcyjnej.

"W lipcu 2015 r. i ponownie w lutym 2016 r. informowaliśmy, że migawka w niektórych egzemplarzach lustrzanki cyfrowej Nikon D750 wyprodukowanych od października 2014 r. do czerwca 2015 r. nie funkcjonuje prawidłowo, co niekiedy powoduje zacienienie części zdjęcia. Podczas szczegółowego badania tego problemu stwierdzono, że może on dotyczyć również aparatów D750 wyprodukowanych od lipca do września 2014 r. oraz od lipca 2015 r. do września 2016 r." - czytamy w oficjalnym oświadczeniu producenta.

Wygląda więc na to, że problem może dotyczyć większości kupionych w ostatnim czasie egzemplarzy modelu D750. Na szczęście kolejny raz firma oferuje darmową wymianę migawki, nawet jeśli standardowy okres gwarancji na aparat już upłynął. Aby przekonać się czy posiadany przez nad model objęty jest akcją serwisową, należy wpisać 7-cyfrowy numer seryjny aparatu na tej stronie.  Jeśli problem dotyczy posiadanego przez Was aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy.

Jednocześnie producent bardzo przeprasza za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć w związku z tą sprawą. Miejmy nadzieję, że to już ostatni raz.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonimgsupport.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
 
Polecane artykuły
Nikon D7500 - test aparatu
21 Lip 2017
D7500 to adresowana do zaawansowanego amatora lustrzanka APS-C, która sporą część specyfikacji dzieli z topowym modelem D500. Jak wypada na tle starszego brata oraz propozycji konkurencji?
0
Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2017
Korzystając z kilku słonecznych dni postanowiliśmy sprawdzić w praktyce Samyanga 14 mm f/2.8, na którego pokładzie znajdziemy system autofokusa. Zobaczcie, czy ta propozycja koreańskiego producenta ma szansę namieszać w segmencie ultraszerokokątnych szkieł do pełnoklatkowego systemu Sony.
0
Samyang AF 35 mm f/2.8 FE - test obiektywu
14 Lip 2017
Samyang - znany głównie z w pełni manualnych szkieł - coraz mocniej zaznacza swoją obecność także w segmencie obiektywów z autofoskusem do systemu Sony. Jednak czym na tle konkurencji wyróżni się nowy model AF 35 mm f/2.8 FE? Odpowiedź znajdziecie w naszym teście.
4
Leica TL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
12 Lip 2017
Leica TL2 to kolejna odsłona designerskiego aparatu niemieckiego producenta. Nowy model został usprawniony w niemal każdym calu. Ma być szybszy, wydajniejszy i jeszcze bardziej intuicyjny, a jakość obrazu ma stać na najwyższym poziomie. Jednak czy to wystarczy, by namieszać na rynku bezlusterkowców z matrycą APS-C?
2