Automatyczne ostrzenie manualnych szkieł? To możliwe, dzięki adapterowi Fotodiox Pronto

Automatyczne ostrzenie manualnych szkieł? To możliwe, dzięki adapterowi Fotodiox Pronto

Firma Fotodiox zaprezentowała rozwiązanie, który sprawia, że manualne obiektywy ożyją. Adapter Pronto umożliwia automatyczne ostrzenie manualnych obiektywów - nawet legendarnych i zabytkowych konstrukcji.

Użytkownicy bezlusterkowców Sony mogą mieć spore powody do radości. W ofercie firmy Fotodiox pojawił się bardzo ciekawy adapter kompatybilny z aparatami japońskiego producenta. Fotodiox Pronto to rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli automatycznie ustawiać ostrość przy pomocy większości manualnych obiektywów.

Nowe życie manualnych szkieł

Adapter Fotodiox Pronto będziemy mogli przymocować do najnowszych bezlusterkowców Sony - zarówno tych z matrycą APS-C, jak tych z pełnoklatkowymi sensorami. Fotodiox Pronto jest kompatybilny z systemem autofokusa opartym na detekcję fazy. Z automatycznego ustawiania ostrości będziemy mogli cieszyć się w trybie pojedynczym, jak i ciągłym AF. Podobnie jak z wbudowanego w korpusy Sony systemu stabilizacji obrazu.

Jak w takim razie otrzymujemy możliwość automatycznego ostrzenia za pomocą manualnych szkieł. Koncept jest dosyć prosty. Całość bazuje na wbudowanym w adapter silniku, który zmienia położenie obiektywu względem matrycy, przesuwając go w przód i w tył umożliwiając tym samym wyostrzenie obrazu.

Do Fotodiox Pronto podłączymy obiektywy Leika M. Jak doradza producent, najlepiej jest korzystać ze szkieł o ogniskowej 50 mm lub krótsze. Niemniej jednak adapter poże współpracować z innymi mocowaniami. Wszystko co musimy zrobić to do adaptera zamocować kolejną przejściówkę, dzięki czemu będzie on kompatybilny z manualnymi konstrukcjami innych producentów.

Adapter Fotodiox Pronto jest już dostępny w sprzedaży. Zapłacimy za niego około 330 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie fotodioxpro.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
20 Paź 2017
Producent nie ukrywa, że najnowszy model SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 ma nie tylko przewyższać swojego poprzednika, lecz także detronizować reporterski zoom konkurencji. Cele są więc ambitne. Przekonajcie się, jak Tamron wypadł podczas fotografowania w terenie.
0
Sigma 85 mm f/1.4 DG HSM ART - zdjęcia przykładowe
18 Paź 2017
"Ten obiektyw spełnia wszystkie wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii Art" - obiecuje producent. Zobaczcie zdjęcia przykładowe i przekonajcie się, czy tak jest w rzeczywistości.
2
Canon PowerShot G1 X Mark III - pierwsze wrażenia
17 Paź 2017
Zaledwie wczoraj Canon zaprezentował swój najnowszy kompakt, a już dziś trafił on w nasze ręce. Zobaczcie jakie są pierwsze wnioski po kilku godzinach spędzonych z modelem G1 X Mark III.
2
Canon EOS 200D - test aparatu
13 Paź 2017
Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!
1