Airdog ADII to dron, który ma zapewnić ekstremalne ujęcia

Airdog ADII to dron, który ma zapewnić ekstremalne ujęcia

Jeśli poszukujesz kompaktowego i odpornego drona z masą zaawansowanych funkcji, dzięki którym uwiecznisz w kadrze swoje przygody, to mamy dobrą wiadomość. Firma Airdog zaprezentowała właśnie drugą odsłonę modelu ADII, który ma sprostać oczekiwaniom wymagających użytkowników.

Fotografia lotnicza i sporty ekstremalne do dwa światy, które coraz mocniej się przenikają. Bez wątpienia pomagają w tym bardziej zaawansowane drony. A jednym z nich jest zaprezentowany przez firmę Airdog model ADII. Kolejna generacja bezzałogowca została wyposażona w szereg funkcjonalnych i „inteligentnych“ funkcji, które zamknięto w kompaktowej i odpornej na warunki pogodowe konstrukcji. Słowem, Airdog ADII ma być idealnym rozwiązaniem dla miłośników sportu i fotografii, którym adrenalina nie jest obca.

 

Airdog ADII został wyposażony w usprawniony gimbal, do którego przymocujemy GoPro HERO 5 Black. Poza tym system stabilizatora (z trzema silnikami) jest w stanie naładować baterię kamery, gdy ta jest podpięta do drona. Maszyna została wyposażona także w funkcję łatwego rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania w powietrzu, a także poprawione rozwiązanie bezpiecznego lądowania.

Z drona będziemy mogli korzystać nawet w trudniejszych warunkach pogodowych. Jak obiecuje producent, bezproblemowe latanie przy wietrze z prędkością 55 km/h jest jak najbardziej możliwe. Poza tym ADII może zawisnąć w powietrzu na około 20 min (jedno naładowanie wymiennego akumulatora) oraz przemieszczać się z szybkością 72 km/h. Maksymalna dopuszczalna wysokość to 3500 m nad poziomem morza.

Jednak najważniejszą funkcją nowego ADII jest możliwość dokładnego śledzenia obiektu z wcześniej zaplanowaną perspektywą oraz kątem nagrywania (opcja „fixed follow“). Do tego otrzymujemy tryb „adaptive follow“, który jest w stanie efektywnie rejestrować szybko poruszające się obiekty. Ciekawie prezentuje się także „circle mode“ - w tym trybie dron będzie zataczał nad nami koło i nagrywał przy tym film lub wykonywał zdjęcia.

Producent rozpoczął już zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Projekt można wesprzeć kwotą 1200 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w październiku tego roku. Więcej informacji na stronie www.airdog.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - test obiektywu
18 Wrz 2017
Zaawansowany układ optyczny wspomagany systemem stabilizacji, szybki autofokus oraz kompaktowy, jak na tę klasę sprzętu, i uszczelniony tubus - to główne cechy obiektywu 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM. Zobaczcie co oferuje najnowszy model Sigmy z rodziny Contemporary.
3
Nikon D850 - testy studyjne i zdjęcia plenerowe
15 Wrz 2017
W naszej redakcji na krótko zagościła najnowsza, porażająca specyfikacją lustrzanka Nikona. Na pełen test będziecie jeszcze musieli poczekać, ale już teraz nową matrycę sprawdziliśmy zarówno w studio jak i w praktyce.
0
Fujifilm X-E3 - pierwsze wrażenia
13 Wrz 2017
Zaprezentowany przed kilkoma dniami X-E3 odziedziczył po flagowcach aparatach firmy znaczną część specyfikacji. Do tego nowy model oferuje niespotykane nigdy wcześniej u Fujifilm podejście do ergonomii i fotografowania. Sprawdziliśmy jak wypada w praktyce.
0
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - zdjęcia przykładowe
8 Wrz 2017
Postanowiliśmy sprawdzić, czy Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary ma szansę stać się jednym z bardziej uniwersalnych szkieł w segmencie telezoomów. Zobaczcie przykładowe zdjęcia, które zrobiliśmy w warszawskim ZOO.
0