Genesis Base - profesjonalne statywy dla fotografów i filmowców

Next 77, dystrybutor marki Genesis poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej linii profesjonalnych statywów dla fotografów i filmowców. Trójnogi,monopody i akcesoria z serii Genesis Base wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów i oferują udźwig nawet do 30 kg.

W skład nowo zaprezentowanej serii Genesis Base wchodzą 2 statywy, 6 głowic, monopod i różnej długości płytki Arca-Swiss. Trójnogi C3 oraz C5 wykonano z lekkiego i wytrzymałego włókna węglonego, a ich konstrukcja względem wagi charakteryzuje się wyjątkowo dużym udźwigiem. Ważący 2 kg model C3 pozwoli zamontować sprzęt o maksymalnej wadze 15 kg, a udźwig niewiele cięższego modelu C5 to aż 30 kg. Dodatkowo otrzymujemy możliwość przekształcenia jednej z nóg w monopod.Zobacz wszystkie zdjęcia (3)


Do sprzedaży trafił także wykonany z tego samego materiału oddzielny monopod MPC-3 o udźwigu 20 kg. Model ten oferuje podstawę złożoną z czterech sekcji, regulowanych za pomocą pierścieni oraz wygodny uchwyt z pianki.Głowice kulowe BH-34, BH-40 i BH-46, wykonano z wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego, oferuję obrotową podstawę ze skalą, co ułatwi precyzyjne panoramowanie. W ofercie znalazły się także przeznaczone do monopodu głowice MH-10 i MH-20 o maksymalnym udźwigu 15 kg, głowica LB-66, pozwalająca na szybkie wypoziomowanie sprzętu w nierównym terenie oraz dwa rotatory panoramiczne.Zobacz wszystkie zdjęcia (2)


W skład serii Genesis Base wchodzą także wykonane ze stopu aluminium płytki Arca-Swiss o długościach od 28 do 200 mm, płytki typu “L” oraz uchwyty do szybkozłączek.Statywy będą sprzedawane osobno, lub w zestawach, a zapłacimy za nie od 585 do 975 zł. Pełny wykaz cen najnowszych akcesoriów Genesis znajdziecie w poniższej informacji prasowej oraz na stronie genesisgear.pl.

]

INFORMACJA PRASOWA:
Kraków, 25 stycznia 2016 r. – Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Genesis informuje, że poszerzył swoją ofertę o nowe produkty- akcesoria fotograficzne i filmowe kategorii Base. Produkty te przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania przy użyciu najlepszych materiałów oraz szczególna dbałość o najdrobniejsze detale, a okres ich gwarancji to aż 6 lat.

W sprzedaży pojawiły się pierwsze produkty z kategorii BASE. W ofercie będzie można znaleźć statywy – modele C3 oraz C5, które wykonane są z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. Dzięki optymalnej konstrukcji oraz zastosowaniu najlepszych materiałów, udźwig ważącego niespełna 2 kg. statywu C3 wynosi 15 kg, a udźwig niewiele cięższego modelu C5 to aż 30 kg. Zaletą statywów jest możliwość przekształcenia jednej z nóg w praktyczny monopod, który wyposażony jest w szeroki uchwyt z pianki izolacyjnej zapewniającej dobry chwyt oraz w gwint umożliwiający zamontowanie głowicy filmowej lub fotograficznej. Statywy te sprzedawane są również jako zestawy wraz z głowicą kulową BH-34 dla zestawu C3 Kit oraz BH-40 dla C5 Kit.

Głowice kulowe BH-34, BH-40 oraz BH-46 sprzedawane są również osobno. Wykonane są z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego. Posiadają obrotową podstawę z naniesioną skalą, dzięki której świetnie sprawdzają się podczas panoramowania. Do sprzedaży trafiły również, głowice dedykowane do monopodu, MH-10 oraz MH-20 o pełnym zakresie użyteczności z maksymalnym udźwigiem do 15 kg. Natomiast głowica LB-66 pozwala na szybkie i precyzyjne wypoziomowanie aparatu lub rozbudowanego zestawu do filmowania, niwelując nierówności spowodowane postawieniem statywu na nierównym terenie.

Genesis Base oferuje również rotatory panoramiczne wykonane z aluminium poddanego obróbce CNC, dzięki czemu są bardzo lekkie i wytrzymałe, a ich maksymalny udźwig wynosi 15 kg. Głowice te umożliwiają wykonanie zdjęć panoramicznych z wykorzystaniem stałego kąta obrotu. Model IR-64 wyposażony jest w 4, a model IR-55QR w 10 stopni indeksownia.
Kolejnym nowym produktem jest monopod MPC-3 wykonany w całości z włókna węglowego łączący w sobie takie cechy jak: niska waga, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotność. Monopod posiada uchwyt wykonany z pianki, która zapewnia dobry chwyt oraz w standardowy gwint 3/8”, umożliwiający zamontowanie głowicy filmowej lub fotograficznej. Długość każdej z 4 sekcji regulowana jest za pomocą pierścieni, a jego udźwig to 20 kg.

Genesis Base to też wykonane ze stopu aluminium płytki Arca-Swiss o długościach od 28 do 200 mm, L-kształtne płytki kompatybilne z popularnymi aparatami DSLR, a także uchwyty do szybkozłączek.

ZESTAWY:
C3 Kit -Carbon 3- zestaw (statyw z włókna węglowego C3 + głowica BH-34)
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

C5 Kit -Carbon 5- zestaw (statyw z włókna węglowego C5 + głowica BH-40)
Sugerowana cena detaliczna to 975 zł.

STATYWY:
C3 -Carbon 3- statyw wykonany z włókna węglowego.
Sugerowana cena detaliczna to 585 zł.

GŁOWICE:
BH-34 -Ball Head - głowica kulowa o średnicy kuli 34 mm
Sugerowana cena detaliczna to 195 zł.

BH-40 -Ball Head- głowica kulowa o średnicy kuli 40 mm
Sugerowana cena detaliczna to 215 zł.

BH-46 -Ball Head- głowica kulowa o średnicy kuli 46 mm
Sugerowana cena detaliczna to 265 zł.

MH-10 -Monopod Head – głowica monopodowa
Sugerowana cena detaliczna to 310 zł.

MH-20 -Monopod Head – głowica monopodowa do filmowania
Sugerowana cena detaliczna to 285 zł.

PH-01 -Panoramic Head – głowica panoramiczna
Sugerowana cena detaliczna to 1075 zł.

PC-02 -Panning Clamp – obrotowy uchwyt Arca-Swiss
Sugerowana cena detaliczna to 195 zł.

IR-55QR -Indexing Rotator- rotator o średnicy 55 mm
Sugerowana cena detaliczna to 275 zł.

IR-64 -Indexing Rotator- rotator o średnicy 64 mm
Sugerowana cena detaliczna to 205 zł.

SZYBKOZŁĄCZKI I AKCESORIA:
CLD-50 -Clamp Double- podwójny uchwyt Arca-Swiss do mocowania na szybkozłączkach „L” wraz z płytką
Sugerowana cena detaliczna to 135 zł.

CL-20HS -Clamp + Hot Shoe- stopka pod lampę z uchwytem Arca-Swiss do mocowania na szybkozłączkach „L”
Sugerowana cena detaliczna to 85 zł.

CL-55P -Clamp with Plate- uchwyt do szybkozłączki o średnicy 55 mm wraz z płytką
Sugerowana cena detaliczna to 105 zł.

PLA-28 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 28 mm
Sugerowana cena detaliczna to 50 zł.

PLA-50 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 50 mm
Sugerowana cena detaliczna to 35 zł.

PLA-60 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 60 mm
Sugerowana cena detaliczna to 45 zł.

PLA-70 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 70 mm
Sugerowana cena detaliczna to 50 zł.

PLA-100 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 100 mm
Sugerowana cena detaliczna to 60 zł.

PLA-140 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 140 mm
Sugerowana cena detaliczna to 70 zł.

PLA-200 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 200 mm
Sugerowana cena detaliczna to 95 zł.

PLL-100 – L Plate- uniwersalna szybkozłączka „L” do lustrzanek
Sugerowana cena detaliczna to 65 zł.

PLL-A7 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Sony A7/A7R
Sugerowana cena detaliczna to 95 zł.

PLL-RX1 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Sony RX1/RX1R
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

PLL-EM1 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Olympus OM-D E-M1
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

PLL-A6000 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Sony A6000
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

LB-66 -Leveling Base – platforma poziomująca
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

LPL-200 -Lens Plate- uchwyt do obiektywu 70-200 mm

INNE AKCESORIA DO STATYWÓW:
Spikes - wydłużone kolce do statywów
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

Claws - końcówki do statywów na powierzchnie oblodzone lub kamieniste
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
 
Polecane artykuły
Canon EOS M6 - pierwsze wrażenia
16 Lut 2017
Zaprezentowany wczoraj EOS M6 to najnowszy reprezentant bezlusterkowej rodziny aparatów Canona. Aktualizacja pokazanego przed dwoma laty modelu M3 do konstrukcji wprowadza niewielkie, ale istotne zmiany. Podczas premiery mieliśmy okazję przyjrzeć im się bliżej.
0
Sony FE 85 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
16 Lut 2017
W nasze ręce trafił także drugi z serii portretowych obiektywów Sony. Zobaczcie jak budżetowy model FE 85 mm f/1.8 wypadł w praktyce.
0
Sony FE 100 mm f/2.8 STF GM OSS - zdjęcia przykładowe
16 Lut 2017
Podczas eventu Sony organizowanego w Londynie sprawdziliśmy, czy nowy obiektyw Sony FE 100 mm f/2.8 STF GM OSS to faktycznie król bokeh i prawdziwy mistrz plastyki obrazu.
2
Canon EOS 77D i 800D - pierwsze wrażenia
15 Lut 2017
Poducent pokazał dziś dwa aparaty, które zastępują zaprezentowane przed dwoma laty modele EOS 750D i 760D, przy czym jeden z nich przeskoczył do wyższej ligii, reprezentowanej przez model EOS 80D. Czy aparat zasługuje na ten awans? Jak wypada na tle bratniej konstrukcji?
0