Fotopolis internetowy magazyn o fotografii (wersja beta)

Samsung Galaxy Camera - test

Marcin Grabowiecki 11 stycznia 2013

mobile

Samsung Galaxy Camera został zaprezentowany podczas targów IFA w sierpniu 2012 roku. Urządzenie z systemem Android wyposażono w 16,3-megapikselową matrycę i 4,8-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

1. Wstęp

Zaprezentowany w sierpniu 2012 roku aparat Samsung Galaxy Camera został wyposażony w 16,3-megapikselową matrycę BSI CMOS i 4,8-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD. Urządzenie oferuje 21-krotny zoom optyczny.

Prawdziwym przełomem jest system Android 4.1 (Jelly Bean) oraz łączność bezprzewodowa, które pozwalają na edytowanie fotografii i natychmiastowe udostępnianie zdjęć. Aparat jest pierwszym urządzeniem wyposażonym zarówno w WiFi, jak też standardy 3G i 4G.

Samsung Galaxy Camera


Aparat Galaxy Camera jest wyposażony w duży, dotykowy ekran o przekątnej 121,2 mm (4,77 cala) HD Super Clear. Urządzenie pozwala też na sterowanie głosem - zbliżanie, wyzwalanie migawki. Nowe funkcje wykorzystują szybki, czterordzeniowy procesor. Kombinacja łączności bezprzewodowej i systemu Android 4.1 Jelly Bean oznacza, że aparat nie ustępuje najnowszym smartfonom pod względem możliwości internetowych. Użytkownicy mogą korzystać z portali społecznościowych, aplikacji w chmurze i kupować nowe aplikacje w sklepach Google Play i Samsung Apps.

Samsung Galaxy Camera jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Aparat pierwszy raz mieliśmy w naszych rękach podczas targów IFA w Berlinie we wrześniu 2012 roku. Wtedy mogliśmy przyjrzeć się bliżej urządzeniu.

Przypominamy, że pierwszym producentem, który pokazał aparat z Androidem był Nikon z modelem Coolpix S800c i wyprzedził Samsunga o kilka dni.

Test został podzielony na następujące części:

1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Budowa i ergonomia
4. Optyka
5. Menu i tryby odtwarzania
6. Fotografowanie
7. Jakość zdjęć
8. Podsumowanie
9. Zdjęcia do pobrania

1 2 3 4 5 6 7 8 9