Fotopolis internetowy magazyn o fotografii (wersja beta)

Nikon Coolpix S800c - pierwsze wrażenia

Marcin Falana 19 września 2012

aparaty

Photokina 2012Na stoisku Nikona mieliśmy okazję trochę bliżej przyjrzeć się modelowi Coolpix S800c, który ma wbudowane Wi-Fi i jest obsługiwany przez system operacyjny Android.

Już podczas przedwczorajszej konferencji prasowej przedstawiciele Nikona poświęcili dużo czasu na opis Coolpixa S800c wychwalając możliwość komunikacji przez Wi-Fi i sparowania aparatu ze smartphon-em. Niestety w hali targowej aparat nie był w stanie połączyć się z internetem.
Nikon Coolpix S800c

slajd z konferencji prasowej

Musimy się zadowolić pierwszymi wrażeniami z budowy i obsługi samego aparatu. Nikon Coolpix S800c to kieszonkowa propozycja wykonana z gładkiego plastiku. Na tylnej ściance znajduje się duży, dotykowy ekran i trzy przyciski.
Nikon Coolpix S800c

Nikon S800c pod względem obsługi działa bez zarzutu. Dotykowy ekran pozwala na wygodną obsługę parametrów i trybów fotografowania. Wszystko działa w czasie rzeczywistym bez opóźnienia. Także autofokus działa szybko jak na aparat kompaktowy.
tryby ekspozycji

Nikon S800c nie oferuje trybów manualnych, został wyposażony w kilka trybów automatycznych, efektów specjalnych i scenerie. Poza tym możemy oczywiście nagrywać filmy.
menu główne

Nikon Coolpix S800c


Nikon Coolpix S800c