Fotopolis internetowy magazyn o fotografii (wersja beta)

Nikon D600 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

Marcin Falana 13 września 2012

aparaty

Na dzisiejszej konferencji prasowej mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej najnowszej lustrzance pełnoklatkowej - Nikon D600. Zapraszamy do pierwszych wrażeń, krótkiego filmu i zdjęć przykładowych.

Nikon D600 przy pierwszym kontakcie rzeczywiście robi wrażenie niedużej pełnej klatki. Gabarytami bliżej mu do lustrzanek z matrycą APS-C - Nikona D300s i D7000 niż do D700. Mimo to D600 robi solidne wrażenie, a po wzięciu go do ręki z jakimś lepszym szkłem czujemy, że nie jest to wydmuszka.
Nikon D600

Pod względem ergonomii D600 korzysta z rozwiązań, które wprowadzono z modelami D7000, D800 i D4. Użytkownicy Nikonów odnajdą się tutaj bez problemu. Tarcza trybów została zabezpieczona przyciskiem, podobnie jak tarcza napędu. Przy przełączniku trybu autofokusa znajduje się przycisk, który daje dostęp do punktów AF.
Nikon D600

Tradycyjnie dla lustrzanek Nikona przycisk info wyświetla panel informacyjny, po dwukrotnym wciśnięciu dostajemy się do menu podręcznego.
Nikon D600


Nikon D600
Jeżeli nie możesz obejrzeć powyższego klipu, powinieneś ściągnąć i zainstalować darmowy QuickTime Player. Nasze filmy można także oglądać na urządzeniach iPhone i iPod Touch. Więcej filmów Fotopolis można znaleźć na naszym profilu na Youtube.