Fotopolis internetowy magazyn o fotografii (wersja beta)

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Życie jest piękne"

Marcin Grabowiecki 14 maja 2012

fotografia

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Życie jest piękne". Chwyćcie aparaty fotograficzne w ręce, rozejrzyjcie się wokół siebie i zatrzymajcie w kadrze to, co Waszym zdaniem najpiękniejsze! - zachęcają organizatorzy. Najlepsze prace mają szansę znaleźć się w kolekcjonerskim kalendarzu. Zdjęcia można nadsyłać do 10 października 2012."Życie jest piękne" to Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, którego pomysłodawcą jest Prezydent Kielc Wojciech Lubawski, a organizatorem Kieleckie Centrum Kultury. Przebiega on pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Celem Konkursu jest powstanie zbioru prac fotograficznych. Galerię promuje również kolekcjonerski kalendarz (limitowana seria 1000 egzemplarzy) składający się z 12 nagrodzonych zdjęć.

Czy życie jest piękne? - my odpowiadamy tak! Dla naszych artystów piękno ma zawsze inne oblicze. Raz może to być para staruszków, których moda minęła, ale pozostało piękno zamknięte w czułym spojrzeniu, innym razem chłopiec z biednej dzielnicy o zniewalającym, szczerym a jednak szczęśliwym uśmiechu. Dla jeszcze innych piękno to deszcz, dachy domów, żółte dynie w ogrodzie. Piękno jest ulotne ale zatrzymane w kadrze żyje wiecznie.

Kalendarz wydajemy w grudniu. Wtedy, kiedy zamykamy stary rok. Również w grudniu otwieramy na "koronie" naszego olbrzymiego Centrum galerię nagrodzonych fotografii, które towarzyszyć  będą mieszkańcom Kielc, gościom i odwiedzającym nas turystom przez kolejne 12 miesięcy. Fotogramy są podświetlane o wymiarach: 2,50 x 3,20 m.

Dzięki inicjatywie Związku Polskich Artystów Fotografików prace wędrują przez rok po różnych galeriach w kraju. Jury nominujące zdjęcia do kalendarza składa się z wybitnych fotografów oraz z osób, które na co dzień nie zajmują się fotografią, ale patrzą na otaczający nas świat poprzez pryzmat swojej wrażliwości, przenosząc ją w różne dziedziny sztuki. Zatem są tu obecni obok fotografów: malarze, reżyserzy, aktorzy, reportażyści, kustosze muzeów.


 
Prace należy nadsyłać do 10 października 2012 na adres:

Kieleckie Centrum Kultury
25-334 Kielce
Plac Moniuszki 2b
Z dopiskiem "Życie jest piękne"

Koordynator projektu: Renata Pronobis  tel.: 608 433 763

Regulamin Konkursu na stronie www.kck.com.pl.