Fotopolis internetowy magazyn o fotografii (wersja beta)

David Gibson - warsztaty fotografii ulicznej w ZPAF

Marcin Grabowiecki 23 kwietnia 2012

warsztat

David Gison poprowadzi trzydniowe warsztaty fotografii ulicznej, które rozpoczną się 29 czerwca w Warszawie. To propozycja skerowana do wszystkich zainteresowanych fotografią, w szczególności fotografią uliczną, bez względu na stopień zaawansowania. Głównym założeniem warsztatów jest zainspirowanie uczestników do poszukiwań własnego miejsca w nurcie fotografii ulicznej.

David Gibson - znakomity fotograf, jeden z współzałożycieli kolektywu "in-public" poprowadzi trzydniowe warsztaty fotografii ulicznej w Warszawie. Artysta przybliży uczestnikom historię fotografii ulicznej i omówi jej znaczenie. Przedstawi sylwetki najwybitniejszych fotografów ulicznych, skłoni uczestników do dyskusji. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy będę realizowali zadanie fotograficzne wybrane wspólnie podczas pierwszego spotkania. Podczas omawiania prac każda osoba będzie mogła liczyć na konstruktywną krytykę i profesjonalną opinię. Wykładowca podzieli się swoją fachową wiedzą i pomoże wytyczyć ścieżkę rozwoju. Podstawowym zadaniem jakie stawia przed sobą David Gibson jest zainspirowanie uczestników i spowodowanie, aby oglądając prace wybitnych fotografów zrozumieli, jak pełna znaczenia może - i powinna - być fotografia  uliczna. Wiedza nabyta podczas warsztatów pozwoli uczestnikom na świadome budowanie własnego portfolio.

Głównym założeniem warsztatów jest zainspirowanie uczestników do poszukiwań własnego miejsca w nurcie fotografii ulicznej, poprzez dyskusję oraz przedstawienie osiągnięć wybranych fotografów. Warsztaty mają na celu rozwinięcie wyobraźni, naukę krytycznego patrzenia na własne prace. Wiedza jest niezbędna do świadomego budowania kadrów i tworzenia profesjonalnego portfolio. Warsztaty to także okazja do wymiany myśli, poglądów i doświadczeń z wykładowcą oraz uczestnikami.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych fotografią, w szczególności zaś fotografią uliczną. Mile widziani będą zarówno amatorzy, jak i bardziej doświadczeni fotografowie.

fot. David Gibson

David Gibson jest znanym londyńskim fotografem ulicznym, przemierza ulice z kamerą od nieomal 25 lat. Jest jednym z współzałożycieli "in-public" - międzynarodowego kolektywu zrzeszającego fotografów ulicznych. Ma za sobą wiele wystaw krajowych i zagranicznych, ostatnio prezentował swoje prace m.in na wystawach: FORMAT Photography Festival (Anglia), The Museum of London (Anglia), Hertz Gallerie (Stany Zjednoczone). Jego fotografie publikowane były w wielu książkach, m.in. w książce "Thames and Hudson", w antologii "Street Photography Now", a także w antologii 52 wiodących światowych fotografów. Regularnie uczy i prowadzi warsztaty z fotografii ulicznej, m.in. w Tate Modern w Londynie i Tate Loverpool. Ostatnio jego działalność pedagogiczna rozszerzona została na kraje takie jak Grecja i Maroko, na rok 2012 ma również zaplanowany kurs fotografii ulicznej w St. Martins College w Londynie. David Gibson uzyskał tytuł magistra fotografii w 2002 roku na London College of Communication w Londynie.

Dodatkowe informacje: Milena Marciniak- tel. (22) 635 47 83
Szczegółowy program warsztatów i kwestionariusz uczestnika można otrzymać pod adresem biuro@zpaf.pl.
Więcej informacji o prowadzącym na stronie www.gibsonstreet.com
Więcej informacji o kursie na stronie www.zpaf.waw.pl
Ilość miejsc jest ograniczona!
Cena warsztatów - 720zł + vat. Studenci i absolwenci ZPAF - zniżka 50zł.
Warsztaty w języku angielskim z tłumaczeniem.


Warsztaty fotografii ulicznej z Davidem Gibsonem
Termin: 29.06-1.07.2012

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa