Fotopolis internetowy magazyn o fotografii (wersja beta)

Konkurs "Życie jest piękne"

Marcin Grabowiecki 7 czerwca 2011

fotografia

Ruszył V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Życie jest piękne". Chwyćcie aparaty fotograficzne w ręce, rozejrzyjcie się wokół siebie i zatrzymajcie w kadrze to, co Waszym zdaniem najpiękniejsze! - zachęcają organizatorzy. Zdjęcia można przesyłać do 1 października 2011.Celem konkursu "Życie jest piękne" jest powstanie zbioru prac fotograficznych. Galerię promuje również kolekcjonerski kalendarz (limitowana seria 1000 egzemplarzy) składający się z 12 nagrodzonych zdjęć. Pomysłodawcą konkursu jest prezydent Kielc Wojciech Lubawski, a organizatorem Kieleckie Centrum Kultury.

O tym, że życie jest piękne dowiadujemy się w różnych jego odsłonach: raz w uśmiechu usmolonego dziecka, raz w tęczy mieniącej się tysiącem barw po ulewnym deszczu, innym razem w cudownych oczach matki spoglądającej na swoje dziecko, czy w pomarszczonej twarzy staruszka.

Konkurs ma charakter dwu etapowy. Podczas pierwszego etapu profesjonalne i niezależne jury wybiera spośród wszystkich nadesłanych prac 24 fotografie. W drugim etapie z 24 fotografii wybierana jest "kalendarzowa dwunastka". Osoby, które nominują zdjęcia do kalendarza na co dzień nie zajmują się fotografią, ale patrzą na otaczający nas świat poprzez pryzmat swojej wrażliwości, przenosząc ją w różne dziedziny sztuki. Zatem są tu obecni: reżyserzy, aktorzy, reportażyści, kustosze muzeów.

Prace należy nadsyłać do 1 października 2011 na adres:

Kieleckie Centrum Kultury
25-334 Kielce
Plac Moniuszki 2b
Z dopiskiem "Życie jest piękne"

Regulamin Konkursu do pobrania na stronie: www.kck.com.pl.