Fotopolis internetowy magazyn o fotografii (wersja beta)

Kurs Fotografii Cyfrowej w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

Marcin Grabowiecki 23 lutego 2010

warsztat

Akademia Fotografii zaprasza na Kurs Fotografii Cyfrowej, który rusza już 1 marca 2010 roku w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.


Kurs Fotografii Cyfrowej przeznaczony jest dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych (bądź osób mających w planach taki zakup), chcących robić dobre i ciekawe zdjęcia o różnorodnej tematyce. Podczas zajęć uczestnicy poznają wszystkie możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii i obróbki obrazu. Program kursu pomaga odpowiedzieć na wiele pytań, nurtujących miłośników fotografii: Jak kreatywnie używać trybów aparatu? Jak wykorzystać różne źródła światła? Jak robić lepsze zdjęcia zarówno w dzień jak i w nocy? Jaki aparat jest dla mnie najlepszy?

Tematy spotkań:

Budowa i funkcje cyfrowych aparatów fotograficznych.
Ich typy i zastosowania. Trzy czynniki odpowiadające za jakość mojego aparatu cyfrowego. Na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu fotograficznego.

Zagadnienia z zakresu kreowania obrazu:
Główne pojęcia - czas ekspozycji, głębia ostrości, pomiar światła, ogniskowa obiektywu; kompozycja obrazu; podstawowe błędy fotograficzne; dodatkowe funkcje aparatów cyfrowych; wyposażenie uzupełniające.

Zajęcia praktyczne:
martwa natura, portret, ćwiczenia we wnętrzach, w plenerze oraz w pracowni komputerowej.

Edycja, obróbka i katalogowanie zdjęć:
obróbka zdjęć, programy komputerowe do archiwizacji, sposoby przechowywania zbiorów, możliwości druku zdjęć w domu.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu - co tydzień w poniedziałki i środy od 18:00 do 20:30 (wariant I) lub co tydzień w soboty i niedziele od 10.00 do 15.00 (wariant II). Kurs obejmuje 20 godzin. Absolwenci otrzymują Certyfikat ukończenia Kursu Fotografii Cyfrowej Akademii Fotografii.

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, według kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona.

Więcej informacji na: www.akademiafotografii.pl.