Elsa Garrison: „Kobiety nie potrafią fotografować sportu? Jasne, pokażę Wam!“

Autor: Michał Chrzanowski

23 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Od 1998 roku współpracuje z Getty Images, fotografuje największe wydarzenia sportowe, w tym Igrzyska Olimpijskie, a przez wielu fotografów jest uznawana za jedną z lepszych w swoim fachu.

Women of Influence to cykl filmów, w którym głos zabierają utalentowane kobiety ze świata fotografii i filmu. W wywiadach odkrywają przed widzem swoje wspaniałe historie oraz indywidualne podejście do pracy. To także inspirujące spojrzenie na talent i wytrwałość wyjątkowych kobiet, które w swoich dziedzinach osiągnęły naprawdę wiele. A w czasach, gdy rejestrowanie i publikowanie obrazów stało się tak popularne, potrzebne są rady i wskazówki, od doświadczonych i uznanych twórców.

Kolejna z zaproszonych artystek jest naprawdę wyjątkowa. Od 1998 roku stale współpracuje z prestiżową agencją Getty Images, dla której fotografuje największe wydarzenia i imprezy sportowe. Przez wielu jest uznawana za jednego z lepszych fotografów w swoim fachu. Poznajcie Elsę Garrison i jej podejście do dokumentowania sportów i akcji.

 

Jej zdjęcia były publikowane między innymi na łamach The New York Times, Time, Sports Illustrated, ESPN The Magazine, Los Angeles Times, Chicago Tribune i Boston Globe.

- Znalazłam się w typowo męskim środowisku i musiałam zaakceptować zupełnie inny zestaw reguł i zasad - mówi Elsa Garrison. - Nie chciały, aby uwaga skupiała się na mnie przez to, że jestem kobietą. Zależało mi na tym, aby postrzegano mnie jako dobrego fotografa. Więc musiałam się starać, by właśnie to było eksponowane na pierwszym planie. Rada dla młodych? Powinniście umieć się dostosowywać do różnych okoliczności. Musicie być też wytrwali w tym co robicie - dodaje.

Więcej wywiadów z serii Women of Influence znajdziecie na stronie B&H. Publikowane filmy są w języku angielskim, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością tego języka mogą skorzystać z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie ogólnego sensu wypowiedzi.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Zamki z zapałek. Danuta Rago i jej fotografia reklamowa
Zamki z zapałek. Danuta Rago i jej fotografia reklamowa
W jej PRL-u sfotografowanym na potrzeby sesji reklamowych chce się zwyczajnie żyć. To rzeczywistość estetyczna, fotogeniczna i modna, a jednocześnie swojska, ciepła i...
30
Nie żyje Elliott Erwitt - żegnamy legendę fotografii ulicznej
Nie żyje Elliott Erwitt - żegnamy legendę fotografii ulicznej
Jego humorystyczne, przepełnione wnikliwością czarno-białe kadry znamy i kochamy chyba wszyscy. W wieku 95 zmarł wieloletni członek agencji Magnum i jeden z najważniejszych fotografów...
17
Nieznane zdjęcia Bolesława Augustisa z życia na emigracji - fantastyczne odkrycie Stowarzyszenia Widok
Nieznane zdjęcia Bolesława Augustisa z życia na emigracji - fantastyczne odkrycie Stowarzyszenia...
Czwórka wolontariuszy przeleciała ponad 20 tys. km, by spotkać się z Polonią w trzech największych miastach Nowej Zelandii. Przeprowadzono 14 wywiadów, zdigitalizowano około 200...
10