Jack Simon: "Większość moich najlepszych zdjęć powstała, gdy nie miałem żadnych oczekiwań"
1
Wildlife Photographer of the Year 2016 - poznaliśmy zwycięzców
18 październik 2016
Konkurs Wildlife Photographer of the Year, organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, co roku dostarcza nam porcję doskonałych kadrów pokazujących piękno dzikiego życia na naszej planecie. Zobaczcie zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.
1
Piękno świata w mikroskali - najlepsze zdjęcia z konkursu Nikon’s Small World 2016
17 październik 2016
Jury wybrało finalistów organizowanego od 1975 roku konkursu Nikon’s Small World, który skupia najlepsze zdjęcia miłośników fotografii mikroskopowej. Zobaczcie najlepsze prace z tegorocznej edycji.
0
Hengki Koentjoro: „staram się uzyskać wrażenie surrealizmu“
11 październik 2016
Hengki Koentjoro to indonezyjski fotograf, który na monochromatycznych zdjęciach pragnie pokazać „piękno prostoty i minimalizmu oraz bajkową rzeczywistość niczym z sennych marzeń“.
0
Zobacz jak wygląda zwykły dzień fotografa na linii frontu
10 październik 2016
Fotograf wojenny to jeden z trudniejszych i najniebezpieczniejszych zawodów świata. Niemal o każdej porze i na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo i zagrożenie życia. Jednak dla Ruperta Frere’a, zawodowego żołnierza oraz profesjonalnego fotografa brytyjskiej armii, jest to chleb powszedni.
1
Natura na luzie, czyli najlepsze zdjęcia z Comedy Wildlife Photography Awards 2016
10 październik 2016
Jeżeli uważacie, że w fotografii brakuje uśmiechu, zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od dwóch lat nagradza najzabawniejsze zdjęcie przyrodnicze.
1
Polski street: Monika Krzyszkowska
6 październik 2016
Mieszkała w Paryżu, najpierw studiując, potem zajmując się promocją tygodnika „The Economist”. Chciałaby kiedyś przetłumaczyć książkę Cartier Bresson’a „Patrzenie jest wszystkim”. Póki co, szykuje się do podróży fotograficznej jego śladami.
0
Kilkunastu Polaków nagrodzonych w konkursie International Photography Awards 2016
5 październik 2016
W tegorocznej edycji konkursu International Photography Awards, w różnych kategoriach na podium stanęło grono polaków. Zobaczcie ich prace.
0
Mirko Saviane: „fotografia to pasja, uzależnienie i czysta adrenalina“
5 październik 2016
Burano jest małą wyspą w pobliżu Wenecji. W wielu międzynarodowych czasopismach pojawia się na liście wśród dziesięciu najbardziej kolorowych miast na świecie. Jednak Mirko Saviane stara się pokazać nieco inne spojrzenia na wyspę, odkrywając przed swoimi licznymi obserwatorami „nie-turystyczne Burano”.
0
Elliott Erwitt o magii fotografii
0