Poznaliśmy zwycięzców konkursu Śląska Fotografia Prasowa 2016
0
Wyjątkowe miejsca i ich mieszkańcy. Oto zdjęcia nagrodzone w konkursie 2017 ZEISS Photography Award
14 marzec 2017
Poznaliśmy wyniki 2. edycji konkursu ZEISS Photography Award, “Seeing Beyond”, który zachęca fotografów do prezentowania własnej wizji świata. W tym roku główną nagrodę zgarnął Belg Kevin Faingnaer, który dokumentował życie mieszkańców Wysp Owczych.
0
Graziano Panfili: „Kiedy jesteś w górach, nie jesteś już panem swojego czasu.“
13 marzec 2017
„Ta góra, ten wygięty fragment ziemi wznoszący się przede mną, sprawia, że czuję się pokorny, jak żebrak; i czuję szczęście mogąc w ogóle tu stać, nawet na chwilę." – tymi słowami, których autorem jest Bridget Asher, rozpoczyna się cykl zdjęć Graziano Panfili, „Mountain”.
0
"Women of Influence“ - zanurz się w fotograficzny świat kobiet
13 marzec 2017
"Women of Influence“ to najnowsza internetowa seria B&H, w której głos zabierają utalentowane kobiety ze świata fotografii i filmu. W wywiadach odkrywać będą przed widzem swoje wspaniałe historie oraz indywidualne podejście do pracy.
0
"Trzeba być sobą i bronić swojego pomysłu" - rozmowa z Tomaszem Gotfrydem
10 marzec 2017
"Człowiek czasem zastanawia się czy to w ogóle go jeszcze cieszy, dlaczego nie wybrał pracy w korporacji z pewną pensyjką, emeryturką, karnetem na dentystę, siłkę i kino, ale już chwile później uświadamia sobie, że nie wytrzymałby tam dwóch dni." - o realiach pracy freelancera opowiada nam Tomasz Gotfryd, fotograf, filmowiec i miłośnik sportów ekstremalnych, który poprowadzi nadchodzące warsztaty Samsung Photo Academy.
0
Rineke Dijkstra laureatką prestiżowego Hasselblad Award 2017
10 marzec 2017
Holenderska fotografka i dokumentalistka Rineke Dijkstra została uhonorowana prestiżową nagrodą  Hasselblad Award. Gremium jury doceniło jej fotograficzny dorobek ostatnich 30 lat – zwłaszcza długoterminowe portrety, które głównie koncentrowały się na dzieciach i młodzieży wchodzącej w dorosłość.
0
Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość światowej fotografii
8 marzec 2017
Prestiżowy magazyn Photo District News po raz kolejny opublikował listę 30 młodych i wschodzących talentów fotografii, których warto obserwować.
3
„Otsuchi Future Memories”, czyli budowanie pomostu między przeszłością a teraźniejszością
6 marzec 2017
Projekt argentyńskiego fotografa, Alejandro Chaskielberga, obrazuje zniszczenia i straty po katastrofie, jaka nawiedziła Japonię w 2011 roku. W „Otsuchi Future Memories” łączy on portrety ocalałych z fotografiami rodzinnymi odzyskanymi z gruzów miasteczka Otsuchi.
0
Nie żyje David Rubinger, jedna z legend izraelskiej fotografii
6 marzec 2017
W wieku 92 lat zmarł David Rubinger – najbardziej znany i ceniony izraelski fotoreporter, który przez ponad 50 lat dokumentował różne oblicza świata i człowieka.
0
Gwiazdy tegorocznych Oscarów w obiektywie Marka Seligera
0