Oto najlepsze zdjęcia 2016 roku wybrane przez National Geographic
2
Camille Michel: "Istotne jest, by pokazywać swoje prace ludziom, których one dotyczą"
6 grudzień 2016
„Jestem francuską fotografką, członkinią agencji Hans Lucas. Mieszkam w Paryżu, ale wolę naturę i kamienne domki. Lubię robić zdjęcia, zimę, dziwne historie i daleką północ.” – tak Camille Michel przedstawia się na swojej stronie. W 2014 roku zrealizowała projekt Uummannaq, opowiadający o mieście na zachodnim wybrzeżu Grenlandii, zamieszkałym przez nieco ponad 1000 osób.
0
Elinor Carucci: „Chcę pokazać sedno tego kim naprawdę jesteśmy”
5 grudzień 2016
Światu dała się poznać za sprawą intymnego cyklu "Mother". Teraz w kolejnym odcinku First Take, Elinor Carucci wyjaśni co zrobić, by na zdjęciach ukazać prawdziwe wnętrze drugiego człowieka.
0
Finał programu Top Photographer - wszystkie odcinki do obejrzenia
2 grudzień 2016
Jesienią wystartował nowy talent show dla fotografów. Pięciu uczestników przez kolejne tygodnie zmagało się z najróżniejszymi zadaniami, rywalizując ze sobą o tytuł najlepszego fotografa. Pierwszy sezon programu dobiegł końca. Zobaczcie wszystkie odcinki.
1
„Memento Metro”, czyli pięć lat fotografowania codzienności w moskiewskim metrze
29 listopad 2016
Aleksiej Domraciew przez prawie pięć lat dokumentował moskiewskie metro. Efektem każdej drogi - do pracy i z powrotem - były nowe zdjęcia w pamięci jego telefonu. Z czasem zebrał najlepsze z nich w ramach projektu „Memento Metro”.
0
Jessica Dimmock: „Fotografia musi przekraczać pewne ramy“
28 listopad 2016
Jessica Dimmock to jedna z bardziej uznanych amerykańskich dokumentalistek. W kolejnym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niej jest czysta esencja prawdziwej fotografii.
0
Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016
28 listopad 2016
Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku.
1
Pasja czy nałóg? Wyjątkowa kolekcja fotografii Eltona Johna [WIDEO]
22 listopad 2016
Większość zna go jako muzyka, ale jak sam mówi, miłością jego życia jest fotografia. W ciągu 25 lat zebrał kilka tysięcy odbitek, wśród których znajduje się wiele sławnych zdjęć, znanych z książek o historii fotografii.
0
Artem Zhitenev: “Nie wolno się bać. Inaczej, ludzie pomyślą, że robisz coś złego”
21 listopad 2016
Zhitenev urodził się w 1968 roku w Moskwie. Od 1996 roku współpracuje z różnymi gazetami i czasopismami, jest też członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy i kolektywu VIVO, zrzeszającego fotografów ulicznych.
0
Gillian Laub „Najlepsze zdjęcia prześladują i spędzają sen z powiek“
0